Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *124*


Recommended Posts

buna seara puisoarelor, ma indrept repede cu pasi grabiti spre pat...rupt in doua de toate oasele si toti muschii[q]. nu, nu am terminat treaba, mai urmeaza muuult si bine. pentru maine mi-am propus sa plantez trei trandafiri (adica vreo 4 ore am socotiti eu), sa spal patru geamuri si sa fac curat in baie (pe bune!!!). si dupa ai sa vopsesc oo ca azi nu am mai apucat...pare ata de putin si de fapt e de filme de groaza...ma rog...trecem peste... madam consateanca hepilica...gasesti mothercare la plaza la etajul 2 undeva...pe acolo pe unde sunt magazinele multe de copchii... si cu scuzele de rigoare ca m-am pierdut in tampenii: LA MULTI ANI, CRYSTINA!!!! LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!!! Dana- rasfatata mamica de [url="http://picasaweb.google.com/102100341312990503945"]andrei si stefan[/url] 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia [pk] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148796&whichpage=1"]nasterea a doua putze[/url] Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste Si nu ne certam deloc, * * * * * * * * * * Si ne mangaie duios, Si suntem tacuti la masa,* * * * * * * * * Iara seara ne citeste Si cuminti în orice loc.* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza
Citat:
citat din mesajul lui hepilica
Citat:
citat din mesajul lui Fragutza
Citat:
citat din mesajul lui hepilica Natalia e o super fetita. E maaare [olala], e luunga...[:)], are niste ochisori atat de expresivi. Are 2 dintisori draga de ea [olala]. Intindea manutele catre Maia si zambea...e atat de dulcica. Iar Maia se "dadea" la jucariile ei. Abia astept sa o mai vad. Si avea o caciulita simpatica de strumf, Fragutza de unde ai luat-o? Si, Fragutza, mami, trebuie sa rectific [:D]: Natalia seamana atat de bine cu Fragutzu' [8D] (dar si cu tine [:I], pe bune!). h. [recevere] [mamica] de [8**] minunata (22.09.2009). Multumesc lui DD.
Sunt dezamagita...am crezut ca esti prietena mea...te rog sa te mai uiti la poze si sa revii..da-o incolo de treaba[:D] Daca zici ca seamana cu mine iti dau o caciulitza..am 5..ti-o dau p-aia cu inimioare...hai te rog, gandeste-te bine! Eu ma pot preface ca n-am citit mesajul asta.
...da. e clar. m-am mai uitat inca o data la poze. seamana foarte bine cu tine. eu ti-am spus de cand am vazut-o prima oara... mai ales in poza aia in care e cu fragutzu...seamana atat de bine cu tine...de fapt cine e domnu' ala din poza...ca nu seamana deloc...ai pozat-o cu domnu' de la cablu? astazi cred ca eram matoala. eu de cate ori sofez, ma cherchelesc inainte ca sa prind curaj. e clar. am facut o greseala. tu esti mama ei si seamana numai cu tine. imi dai caciulita? [flo] h. [recevere] [mamica] de [8**] minunata (22.09.2009). Multumesc lui DD.
Love you, baby![pup][pup][pup][pup][pup] Cum sa nu, caciulita vine impreuna cu o bluzita, pantaloni si sosetele, toate cu inimioare[:D]. Ale tale sunt!
ale mele. ale mele. [flo] maia va avea caciulita de strumf cu inimioare [olala]. h. [recevere] [mamica] de [8**] minunata (22.09.2009). Multumesc lui DD.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui techila
buna seara puisoarelor, ma indrept repede cu pasi grabiti spre pat...rupt in doua de toate oasele si toti muschii[q]. nu, nu am terminat treaba, mai urmeaza muuult si bine. pentru maine mi-am propus sa plantez trei trandafiri (adica vreo 4 ore am socotiti eu), sa spal patru geamuri si sa fac curat in baie (pe bune!!!). si dupa ai sa vopsesc oo ca azi nu am mai apucat...pare ata de putin si de fapt e de filme de groaza...ma rog...trecem peste... madam consateanca hepilica...gasesti mothercare la plaza la etajul 2 undeva...pe acolo pe unde sunt magazinele multe de copchii... si cu scuzele de rigoare ca m-am pierdut in tampenii: LA MULTI ANI, CRYSTINA!!!! LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!!! editez ca am uitat sa aduc ofrande lui luto[iartama][iartama] Dana- rasfatata mamica de [url="http://picasaweb.google.com/102100341312990503945"]andrei si stefan[/url] 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia [pk] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148796&whichpage=1"]nasterea a doua putze[/url] Noi suntem doi frati, �n casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste Si nu ne certam deloc, * * * * * * * * * * Si ne mangaie duios, Si suntem tacuti la masa,* * * * * * * * * Iara seara ne citeste Si cuminti �n orice loc.* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.
Dana- rasfatata mamica de [url="http://picasaweb.google.com/102100341312990503945"]andrei si stefan[/url] 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia [pk] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148796&whichpage=1"]nasterea a doua putze[/url] Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste Si nu ne certam deloc, * * * * * * * * * * Si ne mangaie duios, Si suntem tacuti la masa,* * * * * * * * * Iara seara ne citeste Si cuminti în orice loc.* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza
Raluk, ce face Alex? In ce stadiu e iritatia? If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.
Esti o fata extraordinara [asia][asia][asia]si nu e prima data cand imi trimiti sms de incurajari si sfaturi [pup][pup][pup]. Nu stiu cum poti fi asa de inimoasa [flo][flo][flo]. O sa va trimit si voua pe mail poze cu iritatia, desi aparatul meu parca e din ala japonez de pe vremuri, printre primele aparute de faceau tot in ceata... Ieri am discutat cu o prietena buna de-a mea care banuise ca au DA si au mers la un alergolog bun in Tg-Mures (da, e vorba de prietena mea pe care am mai amintit-o, cu familia toti doctori printre cei mai buni in Tg-Mures, in mai multe domenii, cumnatul gine, cumnata dermatoloaga, etc). Am intrebat-o ce a folosit ea, i-am zis ce am citit eu de praf, de alimentatia mea, etc. Mi-a zis ca daca e DA trebuie hidratare intensiva. Daca se pune problema de alimentatia mea e deja alergie, nu e DA, DA are cauze necunoscute. Mi-a zis sa-i trimit poze, sa i le trimita la cumnata ei. Tipa, femeie super ocupata si super cautata, isi rupe din timp si se uita pe pozele lui Alex aseara. Ii si scrisesem un mail cu detalii de cum se simt iritatiile (am inteles ca la DA se descuameaza, la noi sunt doar aspre), cu ce am incercat eu naturiste sa-l dau, unde sunt localizate, etc. Cel mai important aspect cred ca a fost faptul ca il mananca. Se scarpina scumpul de el. Sa nu va mai zic ca noaptea se/ma trezeste de vreo 9 ori. Si nu pentru papi. Si cand zic ca se trezeste, stiti voi deja cum e Alex, ca asta nu stie adormi singur, asa ca de fiecare data cel putin 15 minute de plimbare prin camera cu el in brate. Am fost terminata dimineata. Dar mi-e o mila de el, ca banuiesc ca din cauza iritatiei face asta. De papat a papat intr-adevar de 3 ori, el care papa pana acum doar de doua ori pe noapte. No si zice tipa clar dupa ce citeste mailul de la mine si vede pozele: dermatita iritativa. Am rasuflat usurata ca ea crede ca nu e DA si ca nu e o alergie, ca mi-ar fi greu si mie acum, si lui dupa ce incepe sa pape. Remediul: creme cu zinc. L-am dat azi de cateva ori si abia astept baia de maine seara, ca cremele astea is albe si nu stiu daca se vede mai bine iritatia pentru ca e mai bine sau pentru ca albul asta acopera. Oricum, cremele astea cu zinc de obicei iau si din mancarime, asa ca astept sa vedem cum va fi noaptea asta. Doamne ajuta, ca nu cred ca mai pot multe din astea, ca e a treia noapte cu treziri asa multe in care trebuie sa ma straduiesc sa-l adorm la loc. Alaltaieri a fost cea mai grea zi de pana acum, aveam impresia ca am cutite in coloana vertebrala si eu trebuia in continuare sa-l plimb. M-am simtit mai rau ca si cum ar trebui sa fac un maraton si nu as avea voie sa ma opresc, ca viata mea ar depinde de asta... Picioarele si mainile ma dureau, de fapt la un moment dat contabilizand fiecare celula din corp mi-am dat seama ca doar nasul nu ma durea, in rest aveam dureri chinuitoare, mai ales la spate, maini si picioare. Eu stau cu Alex in brate multe ore pe zi, la plimbare in picioare, si are un pic peste 8 kile. La un medic dermatolog de la noi din oras nu ma puteam prezenta pentru ca am fost o data cica la cea mai buna si eu eram pe ceva pilule contraceptive date de ginecologul de la Cluj pentru PCOS. Ea insista sa imi dea alte pilule contraceptive, oricat ii spuneam ca eu fac tratament pentru ceva mult mai important decat problemele de piele, si sa-mi recomande daca poate alt remediu. Ea a tot insistat, nici nu m-a auzit, tot controlul a durat 4 minute si mi s-au dat foile si gata, a asteptat nerabdatoare sa ies afara. In rest, orice oameni cunoscuti de-ai mei au mers la ea, cu chestii minore de piele (coate aspre, acnee rozacee, matreata) li s-a recomandat elocom pe termen lung. Nu consider ca este o profesionista, nu cred ca ar sta de vorba, ci ar da direct tratament, si nici macar nu cred ca se pricepe la bubitele astea de bebelusi. Asa ca pana ajung la Cluj, mergem pe mana consultatiei pe e-mail, eu consider ca asa e cel mai bine. Si pentru Cluj trebuie dupa Pasti sa fac o programare, stiti cum e la astea, cu cateva luni inainte. Cred ca daca va fi asa, tot la pile voi apela si voi merge la Tg-Mures sa ne vada personal cumnata prietenei mele. Dar cred ca m-am prelungit prea mult cu raspunsul [:D] Iti multumesc inca o data din suflet! [flo]
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oboseala e de vina pentru halul de editare de mai sus...scuze[:I] Dana- rasfatata mamica de [url="http://picasaweb.google.com/102100341312990503945"]andrei si stefan[/url] 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia [pk] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148796&whichpage=1"]nasterea a doua putze[/url] Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste Si nu ne certam deloc, * * * * * * * * * * Si ne mangaie duios, Si suntem tacuti la masa,* * * * * * * * * Iara seara ne citeste Si cuminti în orice loc.* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa
am fost la doctor si luta nu are nimic.bine e o alergie dar nicidecum rubeola.deci maine plecam la tara.yupi [mamica] de luta Stefania Gabriela (13.09) [url="http://family.webshots.com/photo/2921931910104955882iVWoKB"]poze luta[/url]
[pegeam][*][pegeam]
Alta veste buna !! yupiii !!! petrecere frumoasa, drum bun, sarbatori cu bine [pup] [hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] [url="http://picasaweb.google.com/Carina.Milea"] C a r i n a[/url] - 14 septembrie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluk16
[s] La multi ani Crystina! [s] Numai sanatate si bucurii si fericire, alaturi de familia ta draga! [s] La multe lunite Raisa, Theodora si Paul! [s] Si sarbatoritilor de ieri si alaltaieri ca i-am ratat [s] Incep sa citesc de la coada la cap...
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)
mi-a fost dor de tine [pup] si cand ma gandeam ca nu intri probabil pt ca e rautz Alexutzu, ma lua tristetea..[pup] [hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] [url="http://picasaweb.google.com/Carina.Milea"] C a r i n a[/url] - 14 septembrie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui techila
buna seara puisoarelor, ma indrept repede cu pasi grabiti spre pat...rupt in doua de toate oasele si toti muschii[q]. nu, nu am terminat treaba, mai urmeaza muuult si bine. pentru maine mi-am propus sa plantez trei trandafiri (adica vreo 4 ore am socotiti eu), sa spal patru geamuri si sa fac curat in baie (pe bune!!!). si dupa ai sa vopsesc oo ca azi nu am mai apucat...pare ata de putin si de fapt e de filme de groaza...ma rog...trecem peste... madam consateanca hepilica...gasesti mothercare la plaza la etajul 2 undeva...pe acolo pe unde sunt magazinele multe de copchii...
fata, tu esti pe foc continu. auzi, da' cum plantezi tu 3 trandafiri in 4 ore? ce le faci? ii mangai, le citesti inainte craiasa zapezii, le povestesti viata ta, ce le faci? sunt niste trandafiri, nu eoliene [:D]. sau la ce zici tu trandafiri [8D]? hai ca ma duc in plaza dupa accesoriile astea atat de importante pentru baie, daca zici ca exista. h. [recevere] [mamica] de [8**] minunata (22.09.2009). Multumesc lui DD.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iulia0807
aa,si maie ceva! trebuie sa primesc coletul de la Andre cu beibicucul de la Beaba.Abia astept.sper sa fie ceea ce astept eu sa fie! Andre esti o fata tare buna! te pupam si pe tine si pe Chiara!sarbatori cu bine [pup][flo] Raducu si mamica lui Iulia-29.09.2009 [url="http://picasaweb.google.com/iulia0807/BebeVoios?authkey=Gv1sRgCKeA15vA4PKq2QE#5412137730955593154"]Bebe voios de mami Iulia[/url]
sa-l stapanesti sanatoasa ! n-o sa fii dezamagita, face totul foarte bine si repede, e cool ! [hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] [url="http://picasaweb.google.com/Carina.Milea"] C a r i n a[/url] - 14 septembrie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca ma tot gandesc sa aman diversificarea nu numai din motivele pe care le-am mai spus, cum am citit una alta, ci si din lipsa de timp. Nu stiu fizic unde as putea introduce datul pe razatoare al unui mar si storsul lui [:D]. Nu mai vorbesc de meniuri elaborate ce aud pe la voi, sa gatiti atat zilnic. Pai eu si haina pe mine sa ies afara cu el o iau cu el in brate, purtandu-l de pe un brat pe altul. Si hainele lui, daca erau de exemplu in geanta jos, cum am fost la Cluj, le iau cu picioarele, ca mi-e tare greu sa ma aplec cu el in brate. Am devenit super experta in deschisul clantelor cu picioarele si stinsul becului cu capul. Nu stiu cum as putea da un mar pe razatoare, ca acolo nu bag picioarele, totusi [:D]. Cand doarme? [:D] haha, in cele 10 minute de somn ale lui incerc sa mananc eu intr-o liniste profunda sa nu-l trezesc... sau sa merg la baie mai nou. Azi am fost victorioasa ca am mers la baie cat a dormit el, pana acuma nu aveam curaj, ca daca se trezea voma sau plangea rau, sau se plimba prin pat pana la capatul astalalt al patului nostru de dormitor...
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...