Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *124*


Recommended Posts

Neata! Raluk si noi am folosit Elocom la Eric, insa dr a insistat foarte mult, sa-i dau foarte putin si o singura data, o singura zi, atat... Si Eric a avut pielea foarte iritata (bubite mici, rosii, uscate, adunate la un loc ca niste pete). De cand am schimbat cosmeticele, nu mai are nimic... Foloseam Nivea baby, acum il spal cu un sapun natural luat de la targ (la targul de haine am gasit) si sampon cu miere de la Fares. Noi vom lua o pauza de cateva zile cu diversificarea, pt ca nu merge deloc; isi face greata dl Fatz; nu primeste nimic nici biberon (cu laptele meu sau ceai sau apa) nici lingurita cu suc sau piure de ceva (mar, banana, piure de morcov)... Il las poate mai uita si apoi o luam de la capat... Maine plecam si noi la bunici; eu si baietii vom sta, pana la toamna... Pupici. [pup] Loredana [mamica] Eric-Mihai [bebic] 24.09.2009 + Roni-Cristian[copil]08.02.2007 [url="http://picasaweb.google.com/loremunteanu/EricMihai#"]Poze Eric[/url] [url="http://atelierroloco.blogspot.com/search?updated-min=2009-01-01T00%3A00%3A00%2B02%3A00&updated-max=2010-01-01T00%3A00%3A00%2B02%3A00&max-results=11"]atelierul meu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nici nu putea avea Maia alte domenii de interes , fiind fata ta . Nu ma mira ca a dezvoltat subiectele astea, trebuie sa stie un pic din toate [:D] Auzi, plage la semafor? Ca noi taaare ne enervam cand e rosu..mama lui de rosu !! Iti place tarcul meu? Adica al Carinei ..L-ai vazut? [:D] [hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] [url="http://picasaweb.google.com/Carina.Milea"] C a r i n a[/url] - 14 septembrie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hepilica
raluk - mami, mi-a fost dor de tine. recunosc ca m-am gandit la alexutu', dar mi-am zis ca tu sigur gasesti solutii [flo]. cat priveste programul lui alexutu', da-mi voie sa-ti spun ca nu mai stiu pe nimeni in situatia voastra si ca mi se pare cumplit prin ce treci tu. chiar nu stiu cum rezisti. eu pana acum in primul rand cedam nervos. dar uite, ma tot gandeam, ca e totusi bine ca stati cu ai tai si ca te mai ajuta. iti dai seama, sa fi fost singura cuc toata ziua in conditiile astea? nu vreau sa spun ca se poate si mai rau, ca sunt convinsa ca nu se poate, dar macar ai mama aproape, mai schimbati o vorba, mai poti apela, te mai ajuta cu una alta... si cu diversificarea cand vrei sa incepi? zicei ca-ti faci griji. vrei sa incepi la 6 luni? spuneai tu la un moment dat ca vrei sa incepi cat mai tarziu. te-ai hotarat? [flo] h. [recevere] [mamica] de [8**] minunata (22.09.2009). Multumesc lui DD.
multumesc [pup]. acum ajunsesem cu cititul in urma cum m-ai sfatuit sa merg la derma, si m-am distrat copios ca a mai trecut o zi fara crime la voi in gradina zoologica! Esti extraordinara, ai un dar de a povesti... Da, e bine ca stau cu ai mei si nu trebuie sa ma stresez cu mancarea macar. Partea proasta e ca mami, avand 3 barbati in casa, gateste mult, zilnic. Si in plus, ca la casa, vedeti si voi, trebuie sa stea pe afara acuma primavara, pana acum mai cosea, mai carpea, din astea. Asa ca numai in cazuri extreme (mor de foame si el e tot in brate la mine) apelez la ea. Dar am noroc ca imi face si mie de mancare separat, ca eu sunt cu ciudateniile mele [:D]. Asa ca poate tot ea va ajunge sa faca 3 sortimente de mancare, sa intre si Alexutul in randul lumii [:D]. Eu sunt convinsa ca se poate mai rau, pentru ca nu e bolnav (daca ignoram bubitele). Daca ar fi bolnav, nu as mai fi asa puternica psihic, si cred ca asta ajuta mult. M-am gandit alaltaieri, cand v-am zis ca mi-a fost greu, din nou la Carmen, cat de greu i-a putut fi sa moara de extenuare. Si sunt aproape sigura ca a fost vorba si de stres, nu numai extenuare fizica. Cu ala ne descurcam mai greu... M-am gandit eu ca nu aveti solutii, ca nu mai stiti cazuri [:D], voi crea un precedent, sa vedem cum solutionez problema cu dormitul... Cu diversificarea m-a apucat si pe mine nerabdarea, daca as ignora lipsa timpului pentru gatit. Si stii teoria mea, sunt sigura ca unii sunt pregatiti mai devreme decat altii, ca doar nu-s toti la fel, si altii mai tarziu. Intr-adevar, saliva si daca m-as fi prefacut ca pap cuie. Dar de vreo cateva zile cand ma vede ca mananc isi mananca limba si inghite in gol. Deci e un semn in plus. Oricum mai asteptam pana dupa 6 luni sigur, si sa ii treaca iritatia, sa stiu si eu daca face alergie la ceva. Si tare mi-ar placea sa astept pana sta singur in fund, ca am citit peste tot ca si asta trebuie sa fie un criteriu. Oricum, voi incepe foarte incetuc, sa ma acomodez si eu, nu numai el [:D].
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hepilica
Citat:
citat din mesajul lui happy_uka
Si ia zi-mi draga mea, ce impresie a avut Maia despre plimbarea in parc? Te mai duce si maine? [:D]
da. maine ea sofeaza. clar. eu stau in carut si ma joc cu sophie. mai, in parc i-a placut. era un pic cherche, cred, dupa impartasanie. se tot incorda in carut, vroia sa se intoarca pe burta [:D]. a fost haioasa si de gasca. a schimbat niste impresii despre incalzirea globala cu natalia, au emis impreuna niste teorii referitoare la noile tehnologii de incalzire folosind caldura pamantului, au lucrat la un proiect comun ce vizeaza imbunatatirea mijloacelor de transport pentru bebelusi - si aici s-au axat pe centrul de greutate si inaltimea sasiului -, apoi au adormit bustean. cu alex au discutat despre noile dobanzi bancare si cum dracu sa fac sa achit eu leasingurile in avans [:D]. au avut opinii diferite, dar acest subiect e pe ordinea de zi la urmatoarea intalnire. in principiu a fost o intalnire constructiva de la ai caror copii, mamicile au avut ce invata. h. [recevere] [mamica] de [8**] minunata (22.09.2009). Multumesc lui DD.
[:-)))][:-)))][:-)))] oare unde-s oamenii rai? [:-)))]
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioanna, felicitari pentru vestile bune de la medic! Camy, ce bine ca ne mai da si tu de veste si ca sunteti bine. Flavius e un chipes! Ce cura de slabire ai tinut? Mamideandrei, felicitari pentru masuratori! Doris, [pup]. iuliapapusa, ma bucur la luta e bine. Iulia, Raluk, multumim.[flo] Raluk, tare imi pare rau ca puiul sufera cu dermatita aia. Sper sa va ajute cremele alea.[flo] Pupam fetele si dovleceii si va uram noapte buna. Carina [mamica] [9cer] de scumpete de [zana] in [caru] Maria (31.08.2009) http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png [paste] [iepu] [paste] [iepu] [paste] [iepu] [paste] [iepu] [paste] [iepu] [paste] [iepu][paste] [iepu] [paste] [iepu][paste] [iepu] [paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce frumos scrieti toate despre copilasii vostrii..dupa o pauza de cand nu am mai scris aici, va recitesc..si va cunosc..dar in alta postura, de mame..acum nu mai avem atat timp niciuna dintre noi..dar asa frumos scrieti toate de copilasi[olala] Raluk16 ai asa mare dreptate..din pctombrie de cand s-a nascut Flavius e atat de greu..dar atat de frumos..ca nu as schimba nimic![olala][olala]
Cami, [mamica]de [copil] Flavius Cristian in [caru] ------------------------------------------------------------- [url="http://community.webshots.com/album/566431201pbntlL"]ingerasul Darius-Andrei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145762"]Poveste[/url] si [url="http://community.webshots.com/user/camy_pus"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka
Citat:
citat din mesajul lui hepilica
uka - vad ca nu ma bagi in seama. nu ma vezi, sau ce? se poate? noi eram pretene bune, acum vad ca intervine monotonia, rutina si ne distantam. faci ceva in sensul asta sau... h. [recevere] [mamica] de [8**] minunata (22.09.2009). Multumesc lui DD.
iertare iubita mea, da eu recuperam si nu stiam daca mai emiti sau nu la ora asta ca aseara ti-am lasat ravas de dor si prietenie si plecasei si trista mi-a fost noaptea a si tunat si fulgerat, intreab-o si pe selen daca nu ma crezi da stiu ca ma crezi ca ne bazam pe incredere, nu ?? [olala][olala] [hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] [url="http://picasaweb.google.com/Carina.Milea"] C a r i n a[/url] - 14 septembrie 2009
sigur ca te cred. doar relatia noastra a fost consolidata in timp si s-a bazat in permanenta pe incredere reciproca si comunicare. de acum te rog, ca sa nu mai intervina monotonia si sa nu mai avem impresia ca ne-am plictisit una de alta [:D], sa spui tot ce ai pe suflet, tot ce crezi...pt ca numai asa iti pot confirma sau infirma presupunerile si numai asa putem ajunge la un numitor comun. daca le tii in tine [:D], nu rezolvi nimic. h. [recevere] [mamica] de [8**] minunata (22.09.2009). Multumesc lui DD.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui raluk16
Citat:
citat din mesajul lui hepilica
Citat:
citat din mesajul lui happy_uka
Si ia zi-mi draga mea, ce impresie a avut Maia despre plimbarea in parc? Te mai duce si maine? [:D]
da. maine ea sofeaza. clar. eu stau in carut si ma joc cu sophie. mai, in parc i-a placut. era un pic cherche, cred, dupa impartasanie. se tot incorda in carut, vroia sa se intoarca pe burta [:D]. a fost haioasa si de gasca. a schimbat niste impresii despre incalzirea globala cu natalia, au emis impreuna niste teorii referitoare la noile tehnologii de incalzire folosind caldura pamantului, au lucrat la un proiect comun ce vizeaza imbunatatirea mijloacelor de transport pentru bebelusi - si aici s-au axat pe centrul de greutate si inaltimea sasiului -, apoi au adormit bustean. cu alex au discutat despre noile dobanzi bancare si cum dracu sa fac sa achit eu leasingurile in avans [:D]. au avut opinii diferite, dar acest subiect e pe ordinea de zi la urmatoarea intalnire. in principiu a fost o intalnire constructiva de la ai caror copii, mamicile au avut ce invata. h. [recevere] [mamica] de [8**] minunata (22.09.2009). Multumesc lui DD.
[:-)))][:-)))][:-)))] oare unde-s oamenii rai? [:-)))]
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)
cu bunghiu' pe noi, sunt sigura.. [hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] [url="http://picasaweb.google.com/Carina.Milea"] C a r i n a[/url] - 14 septembrie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui carinablanca Camy, ce bine ca ne mai da si tu de veste si ca sunteti bine. Flavius e un chipes! Ce cura de slabire ai tinut? Carina [mamica] [9cer] de scumpete de [zana] in [caru] Maria (31.08.2009) http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png [paste] [iepu] [paste] [iepu] [paste] [iepu] [paste] [iepu] [paste] [iepu] [paste] [iepu][paste] [iepu] [paste] [iepu][paste] [iepu] [paste]
doar mananc sanatos..am renuntat la dulciuri, paine, fainoase, grasimi, prajeli, alcool, sucuri..am incercat sa evit toate astea..si chiar merge [pk][pk][pk] Si multumesc frumos [asia]
Cami, [mamica]de [copil] Flavius Cristian in [caru] ------------------------------------------------------------- [url="http://community.webshots.com/album/566431201pbntlL"]ingerasul Darius-Andrei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145762"]Poveste[/url] si [url="http://community.webshots.com/user/camy_pus"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hepilica
Citat:
citat din mesajul lui happy_uka
Si ia zi-mi draga mea, ce impresie a avut Maia despre plimbarea in parc? Te mai duce si maine? [:D]
da. maine ea sofeaza. clar. eu stau in carut si ma joc cu sophie. mai, in parc i-a placut. era un pic cherche, cred, dupa impartasanie. se tot incorda in carut, vroia sa se intoarca pe burta [:D]. a fost haioasa si de gasca. a schimbat niste impresii despre incalzirea globala cu natalia, au emis impreuna niste teorii referitoare la noile tehnologii de incalzire folosind caldura pamantului, au lucrat la un proiect comun ce vizeaza imbunatatirea mijloacelor de transport pentru bebelusi - si aici s-au axat pe centrul de greutate si inaltimea sasiului -, apoi au adormit bustean. cu alex au discutat despre noile dobanzi bancare si cum dracu sa fac sa achit eu leasingurile in avans [:D]. au avut opinii diferite, dar acest subiect e pe ordinea de zi la urmatoarea intalnire. in principiu a fost o intalnire constructiva de la ai caror copii, mamicile au avut ce invata. h. [recevere] [mamica] de [8**] minunata (22.09.2009). Multumesc lui DD.
Mai, acum inteleg de ce era asa ganditoare pe seara! S-a tot chinuit sa-mi explice, eu nu pricepeam de vrea si pana la urma si-a luat jurnalul si-a inceput sa scrie ceva, sa faca niste desene, scheme...si mi-a si aruncat asa printre dinti[:D] ca nu stiu nimic si ca n-o inteleg! If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...