Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii -66-


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Mamutz, ai PM[pup]! _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Merci[pup] Mami fericita de [copil] Petru Nectarie (30.06.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex [:)] FELICITARI!!! sa va faceti maaaari, maaari! fetelor, o intrebare: ar trebui marita doza de clexane (sau alta heparina) in cazul in care se introduce progesteronul injectabil? (e vb de FIV). dr Avram zice ca n'are legatura, ginecologul prefera sa nu se bage ca nu e domeniul lui, e hemato, iar eu....sunt nelamurita. eu ma gandeam ca ar trebui verificata doza cu antiFXa, dar hematologul, cat si ginecologul, recomanda aceasta analiza la pozitivarea testului de sarcina. dar pana atunci????? multumesc mult si...sa vina mosu' cu ce va place voua![olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seaqueenmergi totusi la doctor.Se poate asocia cu hipertensiune sau cu o afectiune a rinichilor.De asemenea consumul de sare in exces da asa ceva. Probabil ca medicul de familie te va trimite si la cardiolog si la urolog.Multa sanatate! (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008 cu dr.Moisa Anca,FIV 1 nereusit la Budapesta oct. 2008 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc, FIV 2 nereusit la Budapesta iulie 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,ET nereusit la Budapesta oct. 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,FIV 3 nereusit iulie 2010 la Giulesti cu prof.Marinescu Bogdan ,FIV 4 nereusit octombrie 2011 la MedLife cu dr.Albu Dragos). Mutatia 675 4G heterozigota si mutatia 844G heterozigota(ambele descoperite in februarie 2011 la MedLife),sotul cu teratozoospermie(descoperita la MedLife in februarie 2011) si normospermie in iulie 2011(tot la Medlife)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valy, felicitari pt beta mare! Sa dea Dumnezeu sa ai o nastere usoara si un bebel sanatos! Am si eu 2 vinetele, da's mici, m-am prins ca au fost din cauza ca a presat pantalonul dupa injectie (eram la un restautant, iar a 2-a oara, aveam musafiri). In rest cand ma injectez, zona e relaxata, ca-s imbracata in trening. Cred ca e important ca la final eliberez putin pliul (nu de tot) si scot incet de tot acul. Am observat ceva aseara, dupa ce am scos acul, m-am mai jucat cu seringa si apasand pe piston f tare, am vazut ca a mai iesit o picatura mica-mica. Eu la final, apas cat pot de tare si mai tin acul un pic. CE sa fac sa nu mai iasa picatura? Sau si la voi iese? Imi place sa ma injectez, parca sunt in transa, ma gandesc ca asa ajut bebelusul si asa ne facem mari[:)]! Valy, eu merg joi la Fundeni, atunci voi avea 9 zile de injectat, oare as putea face antiFXA si eu? Am facut si eu un beta ieri si rezultatul e 762. [gravi] 4 weeks and 4 days _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tot de la voi am citit ca pt ANTI FXa trebuie sa treaca 10 zile de la anticoagulant...imi pare rau dar nu stiu ce sa-ti spun. si eu apas tare pe piston sa intre tot serul,mai las putin acul in piele si il scot incet...de ce m-oi fi invinetit in asa hal.... doar sa incerc daca simt durere la locul introducerii acului, sa-l scot si sa-l bag in alta parte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

valy felicitari. nu, nu lasi sa treaca 10 zile de la anticoagulant, ci lasi sa treaca maxim 4 ore![pup] PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexut pe tine te felicitai? dac-am omis, mii de scuze: felictari, bortoasa mica si increzatoare![:D] PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...