Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii -66-


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, Aristica draga, m-ai felicitat! Multumesc din suflet, foarte calda si frumoasa urarea ta! Te pup! Valy, sunt la dr. Octavian Rotaru de la Elias. [gravi] 4 weeks and 5 days _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

valy felicitari. iti doresc o sarcina fara peripetii. eu faceam vanatai numai daca nimeream vreun vas. cand scoteam acul iesea si o picatura mica de sange si atunci stiam sigur ca o sa se lase cu vanataie. MeAlex eu pierdeam o picatura si cand scoteam capacul la seringa. [pup] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns Qiao, m-ai linsitit[pup]! [gravi] 4 weeks and 5 days _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Valy!Sarcina usoara si bebe sanatos![:)] (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008 cu dr.Moisa Anca,FIV 1 nereusit la Budapesta oct. 2008 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc, FIV 2 nereusit la Budapesta iulie 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,ET nereusit la Budapesta oct. 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,FIV 3 nereusit iulie 2010 la Giulesti cu prof.Marinescu Bogdan ,FIV 4 nereusit octombrie 2011 la MedLife cu dr.Albu Dragos). Mutatia 675 4G heterozigota si mutatia 844G heterozigota(ambele descoperite in februarie 2011 la MedLife),sotul cu teratozoospermie(descoperita la MedLife in februarie 2011) si normospermie in iulie 2011(tot la Medlife)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello. da QUAOBING-si azi am sangerat la scoaterea acului si normal ca am iarasi o vanataie de toata frumusetea. azi dimineata am mers la fundeni,am cerut sa fac anti fxa, homocisteina...dar de d-dmeri nu stiam.am citit acum pe net. offffffff.ca cica astia sunt concludenti in mutatiile heterozigote. mi-au spus de la fundeni ca ma invata sa-mi fac in picior anticoagulantul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valy, vezi ca sus ai o bara unde gasesti Contul meu, alegi din lista derulanta Profil personal, se deschide alta pagina, intri in Editeaza profil, iti va cere userul si parola, apoi in josul paginii alegi Optiuni Profil, apesi pe + si se deschide o lista derulanta unde ai o caseta pentru semnatura. Gata, asta e tot[:)]. [gravi] 4 weeks and 5 days _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valy, cred ca analiza D-dimeri se face mai tarziu, momentan cred ca cea mai concludenta e antiFXA. Am sunat azi sa intreb cat de repede de poate face antiFXA, si mi-au zis ca dupa 2 saptamani. As face mai devreme. Tannoo imi zisese ca sotia lui a facut la 10 zile de anticoagulant. Voi ce stiti? [gravi] 4 weeks and 5 days _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost ieri la fundeni. m-am injectat la ora 4 dimineata-bineinteles ca m-am invinetit[:D],apoi cine sa mai doarma pana la 5:45 cand aam plecat. am ajuns pe la 6:40,am asteptat vreo 25 de minute,mi-au recoltat(le-am rugat sa-mi faca si un beta si homocisteina...si mi-au mai facut ele restul pt SAFL,inclusiv Anti Fxa. am venit acasa si m-am intors pe la ora 16 sa vb cu d-na dr. analizele au iesit ok,beta s-a dublat si raman pe aceeasi schema de tratament. d-na dr a fost f draguta,mi-a raspuns la toate intrebarile mele trecute pe o hartie. asistenta claudia ffff de treaba m-a sfatuit sa-mi fac si in picior anticoagulantul. cand i-am spus ca am facut anticoagulantul la 4 dimineata,mi-a spus ca nu e cazul,ca ele stiu ca noi il facem seara si-l calculeaza in functie de asta.sa ma duc cu prima eco chiar daca d-na dr e in concediu. alex-ma gandesc ca daca ti-au spus sa astepti 2 saptamani pt ANTI FXA stiu ele mai bine. eu nu te pot lamuri,sorry.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...