Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii -66-


Recommended Posts

Valy, tu de cand timp faci anticoagulant? Probabil ca daca mergeam direct si nu intrebam, mi-ar fi facut[:)]. Se face beta si la Fundeni? [gravi] 4 weeks and 6 days _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

MeAlex ce imi place semnatura ta !!! [olala] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Qiao, te pup! Astept o semnatura frumoasa si de la tine! [gravi] 4 weeks and 6 days _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aristica, ma poti ajuta, te rog, cu un raspuns referitor la compensarea clexanelui? aseara am fost la dr albu la medlife, mi-a dat scrisoarea medicala, dar dr. de familie mi-a spus ca tb ginecologul sa-mi dea prima reteta compensata, ulterior mi le va da ea; am verificat si dr albu nu poate face acest lucru am vazut ca tie ti-a dat dr de familie reteta compensata, inclusiv prima, doar pe baza scrisorii medicale; scrisoarea era cumva de la dr albu? multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxi da, scrisoarea medicala era de la Dr. Albu Dragos. Cu ea s-a dus sotul la medicul de familie care i-a eliberat reteta compensata pentru clexane. Cu reteta compensata s-a dus la farmacie si a cumparat licoarea magica. Spune-i doctorului tau de familie ca e OBLIGATIA LUI sa elibereze reteta compensata! poti sa-i printezi doctorului de familie punctul 4 de aici: http://www.cnas.ro/intrebari-frecvente/ce-trebuie-sa-faca-asiguratul- PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, intaresc ce spune Aristica, este obligatia medicului de familie sa iti dea reteta compensata pentru gravida, asta trebuie sa bifeze pe ea ca sa fie gratuita. Mi-a zis medicul de familie ca nu imi mai trebuie alta scrisoare medicala pentru ca se intelege ca voi face Clexane pe termen lung, toata sarcina. [gravi] 5 weeks _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxi eu habar n-am cum o cheama pe a mea. am fost o singura data la ea. in rest, am trimis sotul sau pe 'o doamna'. Aceasta "doamna" este cea prin care am ajuns la ea, iar pasii au fost: Cumnata mea are o prietena, prietena care are o matusa, matusa care este prietena cu aceasta doctorita de familie. "Doamna" e "matusa" din discutia asta. intelesei ceva?[nebu] E la Policlinica Titan. daca vrei, aflu deseara cum o cheama si-ti dau PM. Normal te duci la ea cu o copie dupa CI, copie adeverinta salariat si copii dupa ce mai crezi tu (inclusiv analizele pe care le-ai facut), ea te preia in evidenta si iti anunta celalalt doctor ca te-a preluat la ea. Si cam asta e tot. trebuie sa suni la policlinca atunci cand ai nevoie de ceva, ca sa afli cand are program, iti faci programare si te prezinti la usa ei. Sotul meu nu a stat niciodata mai mult de 20 minute si nici nu si-a facut programare. Si tre' sa sti ca sunt zile in care, daca are program pana la 19:00, pleaca pe la 17:00...dar asta vorbesti cu ea. Deci daca te intereseaza o doctorita mai in varsta (area vreo 70 de ani), care iti elibereaza de toate...e ceva mai aiurita si are cabinet in titan, zi-mi[pup] PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doctorita mea de familie are cabinetul aproape langa Cismigiu, ma inteleg bine cu ea, mai ales in ceea ce priveste retetele [:)]. Sa imi spui daca vrei sa mergi la ea. [gravi] 5 weeks _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...