Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii -66-


Recommended Posts

salutare. eu am facut fraxiparina0.3 din ziua 2 de embriotransfer,dar am vazut fete care faceau din prima zi de stimulare. _______________________________________________________________________________ fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,omega 3,aspenter,fraxiparina0.3,pana la prima eco mai iau climen2/zi si medrol,utrogestan200mg 4/zi. MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT. [gravired] +5 sapt, doamne ajuta in continuare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

da valy si eu, la FIV, faceam clexane de 0,4 din prima zi de stimulare. Iar homocisteina mea e 9, fara niciun fel de tratament, nici macar acid folic. PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Homocisteina mea e tot 9 dupa 1 an si vreo 6 luni de tratament. La 6 luni de tratament am avut tot atat...Vad ca toate avem 9... [gravi] 6 saptamani si o zi _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anioana, faci tratament pregatitor? [gravi] 6 saptamani si o zi _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu la prima sarcina am ramas foarte repede, cred ca din prima sau a doua luna de incercari... Si atunci imi aduc aminte ca luam branca ursului, ca asa ma sfatuise o fata sa ma pregatesc :). Nu stiu, de data asta nu am mai incercat nimic in afara de ce mi-au dat doctorii, dar ma cam bate gandul sa o fac. Voi cunoasteti tratamenete naturiste? Medicul gineco mi-a spus sa nu mai pierd timpul, sa trecem la inseminari, dar sa fac HSG inainte. De care mi-e cam groaza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita, si eu am mai tras chiulul la vitamine...mai ales cand ma enervam ca imi venea... [gravi] 6 saptamani si o zi _________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3 [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aristica
licurici eu stiu ca ddimerii conteaza foarte mult in sarcina, deci nu te stresa. cu celelalte valori, pai ai primit deja tratament. ia-l si probabil ca si valorile vor intra in normal. Eu nu vad nimic inspaimantator in analizele tale. Homcisteina nu se face pur si simplu, ci tre' s-o ceri. Si se plateste - e circa 30 lei.Trebuie sa incepi sa iei tratamentul prescris, cel putin o luna. Apoi, dupa cum ti s-a spus si la spital, vino cu test pozitiv. pentru mutatia homozigota, cu siguranta vei primi si clexane de minim 0,4. daca as fi in locul tau nu m-as ingrijora pentru aceste analize, ci m-as concentra pe sarbatori, apoi pe "conceptie". nu stiu povestea ta, dar, pentru ca nu ai specificat nimic de infertilitate, probabil ca poti ramane graviduta natural.[pup] PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Multumesc mult artistica pt. Raspuns si incurajari! Multumesc mult si MeAlex pt incrajarile de pe privat! Eram speriata f tare de valoarea dimerilor .. dar am refacut analiza si sper sa fie doar o eroare! Voi vedea sapt. Viitoare cand imi vine rezultatul. Si mai speriata sunt de acel sindrom antifosfolipidic care mi-a iesit la analize! Dar probabil ca o sa fiu mai linistita in cazul in care raman insarcinata...in momentul in care mi se va spune ca voi lua Clexane, ca fara el nu cred ca pot ajunge la finalul unei sarcini! Multumesc mult pt ajutor! [pup] Gena MTHFR - mutatie C677T homozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...