Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii -66-


Recommended Posts

gabriela la mine, pasii pentru 50% compensat, au fost asa: Scrisoare medicala de la ginecolog Cu scrisoarea medicala fuguta la dr. de familie Dr de familie da reteta compensata Cu reteta direct la sensiblu[pup] PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

aristica stiu ca asa ar fi normal, dar a mea dr de fam mi-a spus ca prima reteta trebuie sa mi-o dea dr ginecolog , dupa care o sa-mi elibereze dr de fam . pana nasc si dupa ce nasc reteta . i-am spus ca sunt fete care au procedat exact cum ai scris tu, la care dr de fam ca au incalcat legea cei care au eliberat prima reteta compensata. [gravired]23+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor. maine19.11.2011 am punctia si probabil luni21.11.2011 E.T. la PROMED am fost la dr U LA FUNDENI -fiind posesoare de mutatia A1289G-HETEROZIGOT, si mi-a spus ca in 24 de ore dupa E.T sa ma prezint la FundeniPT A-MI STABILI DOZA DE CLEXANE SAU INNOHEP. TREBUIE SA MERG DE LA 6 DIMINEATA???? CELE CARE SUNTETI LA DR U CUM PROCEDATI? I-AM DAT MAIL SI NU MI-A RASPUNS....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

valy27 trebuie sa fi in jurul orei 6.30-7 la fundeni pt recoltare analize pe urma tot in ziua aia te cheama pe la ora 15 dupa rezultate si stabilirea tratamentului , acum la tine dc este numai pt stabilirea dozei de injectie nu stiu sa-ti raspund, mai bine suna la spital luni de dimineata si intreaba , tu nu ai nici un nr. de telef. a vreunei asistente? [gravired]23+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aristica, nu inteleg...cum adica 50%, nu este Innohep gratuit pentru gravide 100%? Eu asa am inteles, 50% este pentru salariati. Intradevar eu m-am dus cu reteta compensata 100% si am platit 50%, sunt nedumerita. Gabrielarusu de ce nu se mai da scrisoare medicala de la Fundeni, eu am luat pe 2 noiembrie...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxana33
Riki,Aristica are dreptate,mergi la Medlife.Daca citesti la semnatura mea,o sa vezi ca si eu tot acolo le-am descoperit,ca acolo am gasit un dr.bun(Dr.Albu).Daca iti faci card,ai si reducere 6%.Daca mai faci analize acolo sau inseminare,FIV,o sa-ti foloseasca.Cardul se face la ora 9 dimineata,deci mai bine faci cardul si apoi recoltezi.Eu iau Femibion prenatal(1) 1cp/zi,aspenter 1cp/zi,acid folic 1cp/zi. Aristica nu e in aceeasi oala cu tine decat la endometrioza[bang].E si in oala mea,la incercarile de a avea un bebe[bang]Poate facem si o bomboniera cu copilasi si sa luam si noi cate unul,doi si lasam oalele la o parte.Va pup Aristica[pup],Riki[pup] si sa auzim si despre lucruri mai bune! (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008 cu dr.Moisa Anca,FIV 1 nereusit la Budapesta oct. 2008 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc, FIV 2 nereusit la Budapesta iulie 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,ET nereusit la Budapesta oct. 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,FIV 3 nereusit iulie 2010 la Giulesti cu prof.Marinescu Bogdan iulie,FIV 4 nereusit octombrie 2011 la MedLife cu dr.Albu Dragos) Mutatia 675 4G heterozigota si mutatia 844G heterozigota(ambele descoperite in februarie 2011 la MedLife),sotul cu teratozoospermie(descoperita la MedLife in februarie 2011)
Roxana, asa este ... fiecare cu oala ei ... dar aceeasi ciorba ... suferinta, lupta cu infertilitatea, dureri fizice si sufletesti, bani pe analize si investigatii, plimbatul pe la medici in cautarea "maestrului bucatar" ... Merci pentru ideea cu cardul! Maine ma duc sa fac analiza. Sa auzim de bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Succes Riki,te asteptam cu vesti bune,macar despre bebelusi daca despre trombofilie nu se poate[pup] Gabi,eu a trebuit sa fac Clexane si in timpul tratamentului de stimulare ovariana si dupa ET.Mi-au dat de la MedLife scrisoare medicala si cu scrisoarea asta am fost la doctorita de familie.Am luat compensat 50%.Am inteles,asa cum spui si tu,ca la gravide se da compensat 100%.Apoi,cu reteta de la doctorita de famile m-am dus la Sensiblue,ca acolo gasisem eu Clexane.Vad ca si la Aristica a mers la fel.Poate e ceva ce nu stie dr.de familie sau nu vrea.Da telefon la Casa de asigurari si spune-i si dumneaei.Sau schimba dr.Succes! (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008 cu dr.Moisa Anca,FIV 1 nereusit la Budapesta oct. 2008 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc, FIV 2 nereusit la Budapesta iulie 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,ET nereusit la Budapesta oct. 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,FIV 3 nereusit iulie 2010 la Giulesti cu prof.Marinescu Bogdan iulie,FIV 4 nereusit octombrie 2011 la MedLife cu dr.Albu Dragos) Mutatia 675 4G heterozigota si mutatia 844G heterozigota(ambele descoperite in februarie 2011 la MedLife),sotul cu teratozoospermie(descoperita la MedLife in februarie 2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, tu ai facut vreodata stimulare cu Clostylbegit? Eu voi face dupa menstruatia urmatoare si ma intreb daca nu ar fi bine sa fac anticoagulant. Ginecologul nu mi-a recomandat, nu stiu daca dr. Uscatescu recomanda. Fetelor, voi ati facut anticoagulant in timpul stimularii cu Clostylbegit? ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...