Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii -66-


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna fetelor.sunt puratatoare a 3 embrionasi,care ar trebui sa fie lipiciosi in timul stimularii nu am avut anticoagulant ARISTICA- dr U m-a chemat la fundeni sa-mi prescrie doza de anticoagulant,dar tinand cont ca trebuie sa stau la pat,nu ma pot duce. GINECOLOAGA mi-a prescris FRAXIPARINA 0.3-ca sunt slabuta. FACECTI VREUNA FRAXI???MI-A SPUS S-O FAC CAND VREAU EU LA ACEEASI ORA.M-AM GANDIT S-O FAC PE LA 5-SA FIU ACASA,IN LINISTE. AM FACUT SI GENA PAI DE CAPUL MEU..DAR REZULTATUL IESE IN ZIUA CAND TREBUIE SA FAC BETA.... DUPA ET IAU: 4 UTROGESTANE,2 CLIMEN,2 CETEBE,ACID FOLIC,FEMIBION,OMEGA3,ASPENTER,DE AZI FRAXIPARINA0.3,MEDROL.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SUCCES cu cei 3 embrioni! E bine ca ai fraxi de 0,3 si ca ai ramas si cu aspenterul. probabil ca 4 utrogestane inseamna ca fiecare e de 200 mg, deci ai 800 utro/zi. Nu? Iar coagulantul e bine sa-l faci mai pe seara, ora 17:00 e ok, daca tie ti-e ok asa...eu il faceam mai tarzior, dar nu cred ca fie vreo regula. PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valy, cat timp vei lua Medrol si Climen? Doamne ajuta sa se prinda, ai un tratament acoperitor. Mai bine stai cuminte, incepi Fraxi cum zici si tu si apoi verifici doza prin anti Fxa. Multumesc pentru PM[:)]. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui valy27
DA,SUNT 800 UTRO/ZI
Tinem pumnii cu cei 3 [olala][olala][olala] Mie la Fundeni mi s-a spus ca e de preferat sa facem anticoagulantul seara. Ca si explicatie ceva de genul: corpul sta si tendinat de coagulare e mai mare noaptea! acum ca e asa sau nu .. eu fac clexane-ul intre 20-22. ca si sfaturi, - daca intepi locul si doare, scoate acul si baga in alta parte - ai grija sa nu nimeresti vreo vena, (daca le poti vedea) - sa scoti injectia de la rece si sa o aduci la temperatura camerei - introduci acul incet, injectezi la fel de incet si il scoti tot incet [:-@] - apuci pielea ca sa faci un pliu dar dupa ce introduci acul, o mai eliberezi din stransoare - dup injectie, nu freci locul, eventual tamponezi foarte usor cu tampon cu spirt - acul se introduce perpendicular Sper sa te fi ajutat cu ceva si tinem pumnii strans strans! [gravired] in 28+ de fetita cu fundita Doamne ajuta! MTHFR C677 Homozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PAI, AM LUAT MEDROL DE 4 MG DIN PRIMA ZI DE MENOPUR, DUPA PUNCTIE TIMP DE 5 ZILE MEDROL DE 16 MG, APOI SCAD IAR LA MEDROL DE 4 PANA LA BETA.SI CLIMEN 2/ZI TOT PANA LA BETA FRAXIPARINA N-O TIN LA RECE.ASA AU SPUS DE LA FARMACIE. MEALEXCAND SA FAC TESTAREA PT FRAXIPARINA???LA FUNDENI??? MULTUMESC PT SFATURI.AM CITIT SI POSTARILE DE LA INCEPUTUL PAGINII,CUM CA TREBUIE DESTUL DE MULT IN LATERALELE BURICULUI. VOI ATI DAT DE DR U?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, poti face anti FXA la Fundeni, dupa vreo 10 zile de injectare. Nu stiu exact la ce interval dupa injectare trebuie recoltat. Fetelor, la ce interval ati facut voi prima oara anti FXA? Si pentru cele cu Fraxi, la ce interval de la injectare? ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

valy cu injectarea vad ca ai primit deja raspuns. Analiza antifxa o faci la Fundeni, dimineata, dar la minim 2 zile de la punctie. Trebuie sa ai in organism si progesteronul din ovule si estrofemul si medrolul, dar si anticoagulantul. In acest mod va fi concluden rezultatul analizei. De ce spun eu sa se recoltezle la maxim 4 ore de la injectia de coagulant - http://www.centrofarm.ro/ccW52808004/mm_info/Fragmin-5000-Ui-0,2-Ml-X-10.html cititi de la punctul 3, in jos. PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...