Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *125*


Recommended Posts

Buna!!!!!!! Am lipsit o groaza de pe aici, v-am citit printre picaturi, dar nu am gasit energia sa scriu si eu. Am avut musafiri o saptamana si am umblat mai mult pe afara. Mai Fragutzo, nu mai zi de Mac ca ma urc acum in masina si ma duc sa-mi iau un meniu! Da' la mine nu v-ati gandit cand ati mancat meniul ala azi?[zz] Offf, ce as fi vrut sa fiu si eu cu voi, dar m-am dus cu Andrei in alt parc si mi-a mancat sufletul. Iarasi s-a lasat cu plansete, tavaleli pe jos, tipete ca nu vrea acasa, etc![bang] De-abia astept sa-l duc marti la cresa ca ma epuizeaza de tot copilul asta. [alcool] Aaaa, si cireasa de pe tort a fost zilele trecute cand l-a apucat saritul in pat, a cazut peste laptopul meu (care de fapt nu era al meu, era imprumutat [bang]) si a facut ecranul tandari. Nu va zic ca un laptop nou ca ala costa peste 2000 EUR, mi-a venit sa lesin, dar sper sa il putem repara cu maxim 10 milioane.[bang] Cam asta cu copilul meu cel mare, ia zi, mai vrei sa o diversifici pe Natalix cu asa dracusor?[:D] Am vazut ca Techiluta noastra incepe sezonul de gratare! Super, hop si eu pe lista, bineinteles ca la distractii nu ma dau in laturi! Luci, fain tare Davidosul tau! Ati hotarat ceva cu botezul? Monikus, imi pare extrem de rau ca inca treci prin momente dificile![pup] De vomitat nu stiu ce sa iti zic, dar cu luatul in greutate 200n grame intr-o luna mie mi se pare OK. Si a mea tot atita a luat in ultimul timp. Te pup si cand mai ai timp de plimbari da un semn si venim la tine![pup] Raluk, te pup si pe tine si imi pare rau ca si tu ai problemute in continuare. Emma mea a facut cea mai urata iritatie posibila la fundulet, ceva de nedescris in cuvinte, nu i-a trecut cu nimic, dar de doua zile o dau cu o crema facuta in farmacie, pe care mi-a dat-o cineva si deja se vad imbunatatiri semnificative. O sa fac rost de reteta cu compozitia asta minune si o postez, poate va ajuta si pe voi la bubite. Ellenuto, imi pare rau de necazurile voastre, dar sa fi convinsa ca dupa o perioada naspa vin si vremuri bune! Ce faci bun de papa de Paste? Iuliko, tu ce ai facut bun de papa? Eu vreau sa fac maine urmatorul tort, cu capsuni si migdale caramelizate, am zis ca lesin de pofta cand am vazut reteta: http:/reclama ilegala - considera acesta un avertisment/Retete/Torturi/Tort-cu-capsuni-si-krantz.html Liliana, pup pe Raducul cel nazdravan, si tin pumnii sa nu aiba nimic la ochisori! La fel o pup si pe Ebrusca cea minunata![pup] Am vazut muuulte poze minunate cu bebelusi superbi, nu mai nominalizez ca sigur nu imi amintesc acum de toti! Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) [8**] ) [url="http://community.webshots.com/user/anya_75"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[s] La multe lunite Loris, Victor, Nicholas si Iulian! [s] Ralu deci asa, Natalix si Alex sunt in love [olala], ce minunat! Succes de maine cu diversificarea! Banuiesc ca incepeti dupa slujba de Inviere direct cu drob [:D]. Sa fie intr-un ceas bun! Oare ce-o fi fost cu ea azi-noapte? Nu ies alti dintisori? Ca daca zici ca statea cu tzitzi in gura si fara sa suga, poate te cauta doar pe tine [olala] Selen si Alex are asa in unele poze ochisorii dar nu mi-am pus problema pana acuma. Mai vedem. Iti multumesc mult [pup]. Si tin pumnii sa ii treaca beshinutzele la Ebru, sau macar sa le scoata usor [:D]. N-ai descoperit de la ce sunt? Monikus scumpa, ai vazut ca ai stelute rosii acum? [pup] Te inteleg cu plansul, dar incearca sa gasesti ceva sa te relaxeze, sa-ti distraga atentia. O fi fost suficiente necazurile si pentru tine [grup], mai ales dupa o sarcina asa de grea... apoi si evenimentul care a dus la pierderea laptelui. Gandeste-te ca si pentru pui o fi fost traumatizanta schimbarea asa brusca, fata de cum se fac normal, treptat. Nu ma pricep la lapte praf, si nici la diversificare deocamdata. Ce mi-a ramas totusi in cap cu diversificarea e ca mult mai rau facem daca insistam cand nu doresc ei, si daca ne simt ei anxiosi si nervosi. Asa ca pune-o on hold o perioada si concentreaza-te sa pape lapticul praf. Oricum ala va fi baza lui multa vreme. Poate nu e pregatit pentru atatea schimbari. Cu vomatul iar nu am ce sfat sa-ti dau pentru ca al meu e vomacios, dar traiam cu speranta sa nu mai vomite dupa ce se diversifica. Nu stiu ce motiv ar putea avea Rares sa vomite acum, daca atunci cand sugea era ok, inseamna ca nu e vorba de inchiderea tarzie a sfincterului, cum probabil e cazul nostru. [pup][pup] Doamne ajuta sa va gasiti linistea si fericirea! Lili of, sper ca a trecut inceputul ala de conjunctivita. Acuma primavara cu vanturile astea cred ca riscul e mare. Cu tinutul in brate la fel si la mine, nu cred ca ar mai voma (mult), dar nu ma lasa inima sa-l aud. Sa vedem cand vom baga instructie de adormire [:D]. Mai, ce sperante imi faceam ca Radu e papacios! Poate e numai o faza a lui acuma ca vrea iar mai mult lapte, poate ati fost mai stresati cu pregatirile de Paste, poate ii iese un dintuc. Eu inca sper sa fie bine, mai incearca si mai incolo! [pup] Moni eu citisem ca temperatura subfebrila e doar datorata caldurii din camera sau imbracamintii prea groase. Cum mai sunteti? [pup] Mada multumesc [pup] Luci iupiii, poate sa vina Sarah de acum incolo! [olala] Cred ca voi lesina de emotii cand o sa ne dai vestea ca incepi iar o perioada asa minunata cum e cea a sarcinii! Camy tin pumnii sa treaca repede rosul din gat! Techila eu sunt de acord cu gratarul cat de repede, ca abia astept poze!!! [pk][pk][pk] Alex lav iu beac! [pup] Anamaria [pup] condoleante! Of ce sarbatori veti avea. Bine macar ca si-a cunoscut stranepotul! Elle tie ti se strange inima de oasele mele, d-apoi eu ma minunez continuu cum mai esti ok psihic. Cum se pot intampla atatea ghinioane intr-o perioada asa scurta aceleasi persoane? Offff, oare ce o fi? Poate s-au adunat toate acum, ca apoi sa va mearga bine cativa ani! Doamne ajuta sa se fi terminat sirul lor si sa va reveniti! Cel mai important e sa fiti sanatosi! [pup][pup][pup][pup] Cum mai sunt Anna si Eva? Iulika [pup][pup][pup][pup] ai crezut ca scapi nepupata inapoi? [:D] Vik imi pare rau de saptamana grea, sper sa ai liniste de sarbatori! [pup]
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite ca nu ma lasa sa postez reteta de tort. Lasa, ca va fac poze maine la el![:D] Hepilico, si la pizza ta imi sta gandul. Sunt intr-o mare dilema, ca imi vine sa comand o pizza de la Jerry's, dar am luat hotararea sa nu mai mananc seara, asa ca ma tin tare si ingit in sec. Monica, am vazut ca zisesi ceva de o mega intalnire. Daca vrei, ne putem vedea saptamana viitoare in Herastrau. Eu am fost odata cu Lullaby acolo, este superb, dar am facut vreo 3 ore pe drum, dus-intors, asa ca nu mai venim decat daca este rost de o intalnire mai importanta! Hai, ca sunt curioasa daca or sa se placa frumosii nostri! Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) [8**] ) [url="http://community.webshots.com/user/anya_75"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka
Buna seaara ! First thing first, trebuie sa pup un bebe scump & dulce & blondutz & frumos & delicios..cine sa fie, cine sa fie? Davidutzu, evident !! Mor dupa pozele cu el ! Apoi..Monikus, nu mai plange mami! [flo][pup]. Ia-ti puiul in brate si pupa-l, si mergi cu incredere mai departe, ca o sa fie bine !! Imi imaginez ca esti foarte ingrijorata, dar ai incredere ca Dumnezeu ne-a dat copilasii astia minunati, tot El are grija de fiecare sa fie sanatos! [pup] Raluk[pup], cum mai arata bubitzele de printisor? Mada, spor la bucatareala, esti gospodiona..pup pe Iri cel nesomnoros. Santo, drum bun, sa va simtiti bine la ai tai , rasfatati la maxim ! Sa ne auzim cu bine dupa sarbatori, sa reluam plimbarile ca uite ce cald este !! Pup Andreiu, sa fii cuminte pe drum, daaaa? Noi azi am fost la biserica, am trecut pe sub masa, impartasit papusa.. Era plina biserica iar ea a inceput sa cante pe limba ei, toata lumea radea si se uita la noi... Si mandra mai tare ii dadea ! Apoi evident a dormit, noi am mancat la un restaurant pe coasta marii in Eforie, foarte fain a fost, ma oftic ca am uitat aparatul acasa [bang]!! Grav , foarte grav !! Mi-e cam somn, nu stiu daca mai stau... [hia] Uka, cea mai fericita mamosenie de [8**] [url="http://picasaweb.google.com/Carina.Milea"] C a r i n a[/url] - 14 septembrie 2009
acuma seara la baie am tot incercat sa spal toata crema alba si lipicioasa cu zinc si nu am reusit. Imi era si teama sa nu-l frec. Asa arata mult mai bine, dar tare ma tem ca e numai crema ce o vad, si de aia mi se pare ca nu mai e rosu. Deocamdata il mananca inca, deci efectul asta nu si l-a facut inca. Si si azi-noapte a trebuit de mai multe ori sa il plimb sa-l adorm la loc, plus ca a papat din 2 in 2 ore, el care de la 2 luni pana zilele trecute papa de doua ori pe noapte... Faina dimineata ati avut. Nu stiu de traditia cu trecutul pe sub masa. Dar mi-o imaginam pe scumpica noastra artista frumoasa cum s-a pus pe cantat si a facut deliciul lumii de acolo [olala][olala][olala]. Nu pot sa cred ca n-ai luat aparatul! [:D]
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, imi pare asa de rau de sora ta! Ai aflat care era societatea aia de leasing cu falimentul? Sper ca nu e BCR Leasing! Si multa sanatate unchiului, offf, ce greu trebuie sa va fie! Santo, distractie placuta ziele astea! Ce bine de tine, o sa fii rasfatata, la noi vine socra in vizita si trebuie sa gatesc eu, ea o sa stea ca o musafira![bang] Anamaria, condoleante! Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) [8**] ) [url="http://community.webshots.com/user/anya_75"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluk cand am citit ca ii scriai techilei ca esti de acord cu gratarul cat mai repede am facut cam asa [wow] dar apoi m-am dumirit ca de fapt tu vrei poze..Dar m-am gandit ca eu ador SI ceapa pe gratar, SI paprika pe gratar, SI ciuperci la gratar!!Pe cuvant iti spun ca eu as putea supravietui fara carne ca tare imi plac leguminoasele[:D] dar....stii tu! Cum a fost alexutu' azi??Nu stiu daca ti-am mai spus så incerci faza cu o mini paturica så i-o pui asa pe parti så isi bage nasucul in ea , atunci cand il simti ca e obosit.Ma gandeam poate il faci så adoarma si el fara så il porti ore intregi in brate leganat.Cu siguranta ai incercat tot ce e posibil si imposibil dar zic si eu poate poate iti voi fi de ceva ajutor![pup][pup] Cristina ce dor mi-a fost de tine!![pup][pup][pup] Eu am facut cozonac bun rau( aluat de mucenici, reteta a la Elle[flo]), sarmalute, salata boef si mai am oute si chiftelute så le fac maine. [url="http://www.webshots.com/user/IulikaB"]POZE[/url] Iuliana, Cea mai Fericitå [mamica] de Bruce Nicholas (14.08.2009) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=142611"]Bruce, minunea noastrå[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, pune mami linkul ala cumva ca mi s-au activat antenele! Vai ce zmeu e Andrei! Cred ca i-ar fi bun Nataliei..love cu nabadai clar[olala][olala][olala]! If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fraguto, uite linkul dar pui tu www in fata, sper sa mearga. De-abia astept sa se faca maine sa ma duc sa fac tortul, ca sunt lesinata de pofta, eu sunt inebunita dupa migdale sau nuci caramelizate: reteteinimagini.com/Retete/Torturi/Tort-cu-capsuni-si-krantz.html Iuliko, ce de bunatati faci si tu. Hai ca eu lesin daca vorbim de mancare. Ma duc sa-mi iau din frigider niste branza cu rosii ca nu se mai poate. Aaaa, am vazut pozele cele noi cu Bruculica, este adorabil, f.f.f frumos!!!! Tu cand te apuci de bebe2?[:D] Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) [8**] ) [url="http://community.webshots.com/user/anya_75"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...