Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oare sunt insarcinata?


Recommended Posts

Buna ziua, Sunt noua pe aici... noua, noua... tin sa mentionez ca-mi doresc f mult un copil... Luna trecuta a trebuit sa fac un tratament cu ovule, iar dupa ce le-am terminat ne-am reinceput activitatea sexuala... pe 30 oct am avut relatia sexuala, iar in 2 mi-a venit menstruatia (nu ca de obicei: mult mai scazuta cantitativ si calitativa) iar la 10 zile dupa actul sexual am avut o scurgere de culoare maronie sub forma unei pete, dupa care gata... totul a revenit la normal... exista sansa ca acele ovule sa-mi fi intarziat ovulatia si sa fi ramas gravidutza... Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

adutza_86 bine ai venit! Dupa parerea mea probabilitatea este destul de mica sa fii insarcinata. Menstruatia redusa poate fi si de la ovule, dar depinde ce substanta contineau.Cred ca cel mai bine este sa vezi daca iti intarzie si luna asta si atunci fa un test. Stiu ca esti nerabdatoare daca iti doresti asa mult un copil! Sa dea DD sa vii cat mai repede cu testul pozitiv[pup]! Am o comoara: Rares- Nectarie! http://lb1m.lilypie.com/XoYHp2.png http://davm.daisypath.com/zC3pp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine ar fi sa te duci sa-ti faci o analiza B-hgc,care va fi foarte exacta.Nu arunca banii pe testele de sarcina,e mult prea devreme sa ti se pozitiveze un test de srcina.Succes[:)] (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008 cu dr.Moisa Anca,FIV 1 nereusit la Budapesta oct. 2008 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc, FIV 2 nereusit la Budapesta iulie 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,ET nereusit la Budapesta oct. 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,FIV 3 nereusit iulie 2010 la Giulesti cu prof.Marinescu Bogdan iulie,FIV 4 nereusit octombrie 2011 la MedLife cu dr.Albu Dragos) Mutatia 675 4G heterozigota si mutatia 844G heterozigota(ambele descoperite in februarie 2011 la MedLife),sotul cu teratozoospermie(descoperita la MedLife in februarie 2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fa un test de sarcina. de principiu se pozitiveaza, chiar si vag, la vreo 10 zile de la posibila ovulatie. sa dea domnul sa fie cu ochisori! _______________________________________________________________________ Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)[caru] Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga] ________________________________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!sunt noua si eu pe aici si as dori sa rasp. si eu....este posibil sa fii insarcinata fiindca asa mi sa intamplat si mie....dar eu am facut testul dupa ce a trecut o luna pentru ca nu credeam k sunt insarcinata.Sotul meu mia cumparat testul si l-am facut si mia iesit pozititv...luna aceasta pe 28 voi da nastere unei fetite! Clopotaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Silvia92
Buna!sunt noua si eu pe aici si as dori sa rasp. si eu....este posibil sa fii insarcinata fiindca asa mi sa intamplat si mie....dar eu am facut testul dupa ce a trecut o luna pentru ca nu credeam k sunt insarcinata.Sotul meu mia cumparat testul si l-am facut si mia iesit pozititv...luna aceasta pe 28 voi da nastere unei fetite! Clopotaru
Vroiam sa te intreb care au fost simptomele pe care le-ai avut si care te-au determinat sa iti faci un test de sarcina... Mie una mi-e frica ca daca il fac si iese negativ, inca o dezamagire pe luna asta :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...