Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestisorii - cei care aduc mereu primavara!!! (58)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata si de la mine! Multumim de tratatiile matinale Dany [flo] si Baby [flo]. O zi placuta si un weekend frumos si voua [pup]. Io va las un horoscop... daca mai doriti [:D]... pt. azi, 16.04.2010: - "Sunteti decis sa faceti schimbari radicale in privinta relatiilor sentimentale. Planurile pe care vi le-ati facut pentru azi au mari sanse de reusita, dar trebuie sa aveti rabdare. Ascultati-va intuitia!" - "Nu este o zi propice pentru a te angaja in unele procese. Va fi mai bine sa te intelegi pe cale amiabila. Vei avea unele profituri banesti neasteptate care te vor ajuta sa incepi diverse proiecte la care visezi de mult timp. Vei incerca sa-ti faci o oarecare ordine in viata ta sentimentala, ceea ce-ti va aduce si mari satisfactii in acest domeniu. Profita de perioada favorabila actuala si discuta cu jumatatea ta despre unele probleme familiale importante. Impreuna veti putea lua deciziile corecte. Daca nu o vei face acum, acest dialog va deveni mult mai dificil mai tarziu." - "Discutiile care se poarta azi in cuplu au o tenta oficiala foarte clara, ca si cum a sosit vremea unei decizii capitale pentru familia voastra. Semnati un contract unul cu celalalt sau, impreuna, mergeti pe la o institutie de la care asteptati o rezolvare legala. Tot ce discuti azi cu partenerul de viata are, asadar, o componenta oficiala, pentru ca adunati documente, faceti ante-camera pe la vreun oficiu important sau decideti impreuna o schimbare in viata de cuplu." - "Esti sigur/a ca cineva din cercul tau de prieteni te-a tradat si a incercat sa-ti strice imaginea in fata celorlalti, lansand zvonuri malitioase la adresa ta. Ar trebui sa actionezi cu foarte mult tact ca sa afli exact ce s-a intamplat. Impulsurile de moment pot ruina totul." - "Astazi te remarci in coordonarea unui eveniment. Orice ai face sau ai planui sa vezi, cel mai probabil rezultat va fi un succes deplin si in aceasta directie iti consumi energia si entuziasmul. Acum, mai mult ca niciodata, vrei sa fii admirat si apreciat de altii, sa faci lucruri care sa-i impresioneze. Lucrurile bune si sprijinul celor dragi nu-ti lipsesc niciodata, si asa este si in cazul de fata. Prietenii, colegii sau simple momente de noroc iti ofera suportul si curajul de care ai nevoie. Persoana iubita este gata sa te asculte in aceasta seara, dar trebuie sa fii sincer cu tine insuti." - "Solutiile concrete sunt preferate si semnificatia profunda conteaza. Poti sa optezi pentru o abordare mai realista care face fata necesitatilor situatiei. Nu fii formal/a si mai ales nu te astepta ca si ceilalti sa fie." - "Vei avea multe de facut mai ales pe acasa. Este posibil sa se produca o stricaciune în apartament. Discutiile în contradictoriu cu rudele nu vor face decât sa-ti accentueze starea de iritare ce te caracterizeaza în ultimele zile. Spre seara vei avea ocazia sa participi la o activitate sociala, ceea ce te va ajuta sa te relaxezi si sa privesti cu mai multa încredere spre viitor." [pup] la toate sirenele si s-aveti o zi placuta si un weekend superfain [flo]! [pup] & [recevere]
@~@~@~@~@~@~@~@~@~@ [;)] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124503"]Mi se spune "argint viu"...[/url] [;)] Daca trecutul imi fu albastru [zirea]... eu imi facui prezentul galben [:)]... si atunci... mai mult ca sigur [^]... viitorul imi va fi roz [il]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor rad ca nebuna de jumatate de ora...dupa ce am citit un mail primit de la o amica. Trebuie sa vi-l arat si voua, ca eu deja nu mai pot de burta...[:-)))][:-)))][:-)))] Un barbat la epilat Doamnelor si domnisoarelor, sa nu va mai aud ca ziceti “voi nu stiti prin ce trecem” ca; eu acum stiu! Scurt istoric: Ma rad sub brat de vreo 12-13 ani. Firesc, firul se facea tot mai trainic si mai frumos, incepuse sa o ia in jos, spre coate. Deci asa nu se mai putea. Fara mângâierea lamei, axilele mele ar fi aratat in curand ca ZZ Top (cautati pe google cei care nu-i stiti) in mizerie. Asa ca am luat suprema decizie de a trece la epilat. Am coborat la salon curios de ce mi se poate intampla. M-a intampinat domnisoara care m-a tuns cu gauri cu ceva vreme in urma. “Va tundeti?” I-am zambit multumit de raspunsul ce urma sa i-l dau:”NU! Ma epilez sub brat” A zambit, ca la o gluma buna:”Glumiti?” “NU! Ce-i de glumit in asta?!” A mai zambit o data si a zis “Nimic”, plecand…. Intre timp a vanit epilatoarea, Buna ziua, pofiti in cabinet. Am intrat in “cabinetul” care arata ca o sala de operatii.. Si am fost invitat sa ma intind pe un pat la fel de medical. Incepusem sa fiu intimidat. Mi-am dat tricoul jos, mi-am supt un pic burta, am ridicat bratele. Doamna a proptit deasupra mea un bec extrem de puternic, fix ca alea de la chirurgie, si a inceput sa ma studieze:”Mda…nu-i rau, totusi va va durea un pic…mda, in fine, sa incepem”. Eu zambeam. Durere, zici?! “Durere” eram poreclit in copilarie, eu am inventat durerea, mananc durere pe paine! Doamna amesteca maglavaisul intr-o oala. M-a informat ca fiind prima oara, folosim ceara clasica. Ok, cum zici tu, mare scofala! Apoi cu o spatula mi-a intins sub brate smecheria. O crema calda si galbena, mai ca-mi era pofta sa gust un pic. “Va arde?” “Nici pomeneala, domnisoara” - am raspuns zambind la fel de smecher. A inceput sa apese ceara care se întarea si, pe neasteptate, JBANG!!! Ochii au dat sa-mi iasa un pic din cap. Smulsese ceara intarita cu tot cu firisoarele mele. Domnisoara m-a studiat din priviri si m-a intrebat:”V-a durut?” “Un pic, asta-i tot?!” am provocat-o eu viteaz. “Nu, nu-i tot.” - a venit replica pe care nu o doream si nu o asteptam. ”Mai dam un strat, ca au mai ramas firisoare.” Si din nou m-a uns cu ceara fierbinte. Adevarul e ca ma asteptam sa fie mai dureros. Ca atat de mult va plangeti, domnisoarelor si doamnelor, incat m-am asteptat la ceva similar cu luatul unui sut in ****. Zona tocmai epilata imi era insa deja sensibila si cea de-a doua “extragere” a fost mai dureroasa. Ochii mi-au iesit cam jumate din cap. Si cu toata vitejia mea, am recunoscut:”Nu-i teribil de placut…” Domnisoara mi-a zambit si a spus:”Inca o data si gata!” Inca o data?!?!?! Pai de ce? “Tot v-au mai ramas niste firsoare. As putea sa le smulg cu penseta. Cum doriti?” Eram invins. “Cu ceara, domnisoara, cu ceara…” Mi-a aplicat cel de-al treilea strat. Nu mai imi era bine, nu mai zambeam, vroiam sa se termine dracu o data, imi era dor de lama mea si de usturimea after shave-ului aplicat dupa ras. Si JBANG!!!!! + a treia oara!!! Mi-am muscat buzele. Mi-a venit sa o iau pe domnisoara de freza si sa o dau cu capul de lampa, de dulapuri de pereti. ” ‘tu-ti gura ta de ceara si epilare, mai bine imi las carlionti ca evreii!” Chiar ma duruse. Domnisoara isi cerceta opera. Ma intreaba:”Aveti Baneocin acasa?” “Nu stiu ce-i ala, si de ce ar trebui sa am?” “Pentru ca v-a dat un pic sangele.” “Vaaaaaaaaaaiiiii, ‘tu-ti ceara ma-tii care te-a facut de ceara si de epilare… - injuram in gand ca birjarul. “Mi-a dat sangele?” “Da, un pic, se opreste repede.” M-a dat cu niste creme calmatoare, cu o pudra, si mi-a zis ca-s gata. Da, eram gata, la propriu. Tineam mainile pe langa corp de parca avea sub brat doua becuri fierbinti. Si acum simt tot asa. In plus am inceput sa transpir. Si cica nu am voie sa fac dus vreo doua-trei ore. Si nici sa ma dau cu after-shave. Deci da, stiu prin ce treceti. Si da, stiu ca se poate si mai rau. Nu vreau sa-mi inchipui ce s-ar fi intamplat daca ceara mi-ar fi fost aplicata si apoi smulsa din zone, sa zicem, mai sensibile. Aferim ! [url="http://lt1f.lilypie.com/Pslfp3.png"]Visul nostru[/url] [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NINIA curioasa sa vad ce mai scrii pe ici pe colo, in speranta ca dai vestea.....am citit mesajul tau cu povestirea barbatului viteaz si am ochii in lacrimi!! Cred ca daca ma vede cineva zice ca-s dusa rau.Efectiv nu ma mai pot abtine! [:-)))] Cool![pk]
[url="http://community.webshots.com/user/danangie77?vhost=community"]DANA [mamica] a doua minuni : pepenasul [copil]ALESSIO si dovlecelul [bebic] MATTIA[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123502"]S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)[/url] A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de primire. eliana [pup] Ce face Meme (am ramas la numele ei de bebe [:)])? Tot asa slabuta? Si baietii? babylina unde mergeti in Bulgaria? Noi tocmai ne-am facut rezervari la Sol Nessebar Palace, unde am fost si anul trecut. Cate ceva despre mine pentru listuta si nu numai: Sunt nascuta pe 14 martie (nu va zic anul ca`s baba) si am doua fetite. Ioana e o balantuca de 2004, o fetita delicata si cam rasfatata. Merge la o gradi particulara doar pana la pranz, la grupa mare si e mare balerina (face balet de aproape 1 an la Opera si zice doamna ca se pricepe). Nadia e o capricoarna de 2008, exact opusul sora-sii, agitata, sociabila, baietoasa. Sta acasa cu o bona despre care am sa va mai scriu fiindca ma scoate din minti din cand in cand si trebuie sa-mi vars naduful [:D]. Eu sunt intr-o continua alergatura incercand sa impac meseria de mama cu o cariera tare solicitanta. Chiar vorbeam acum cu o colega ca simt ca-mi explodeaza capul, in permanenta trebuie sa ma gandesc la rezolvarea a zece mii de lucruri si probleme. Latest news - alataieri am fost cu Ioana la Lacul Lebedelor - baletul pe gheata din St. Petersburg si a fost tare, tare frumos. Va doresc un weekend placut si insorit! Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008) [URL="http://community.webshots.com/user/ioanasinadia2010"] NOI[/URL] [URL="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=52035"]Asa a venit pe lume Ioana[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Naty bine ai venit in baltuta![flo]Sa-ti traiasca puiutele! Eu am o migrena ce ma tine de pe la pranz...cred ca e si de la vreme,ba a plouat,ba a fost soare.Speram sa se faca frumos,ca pe duminica vrem sa mergem la salina de la Turda,impreuna cu amicii loganisti [:)] Baby noi ne-am luat bilete pentru august,la Albena,ca altfel poate ne lipeam de voi... O seara faina in continuare![pup] Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007) [url="http://community.webshots.com/user/bogdan_mihaisidana"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! 'Neata! [cafea] -luta este gata! Poftiti va rog: [cafea], [cit], [pepsi], [papica], ceai [pahar], [fum]... si un horoscop... azi, 17.04.2010: - "Dimineata va hotarati sa va schimbati programul stabilit pentru azi. S-ar putea sa organizati o petrecere, impreuna cu cativa prieteni. Puteti sa va ocupati de probleme financiare, dar va recomandam sa evitati orice fel de speculatii. Daca aveti de luat decizii importante, puteti sa va ascultati intuitia." - "Vei munci mult si eficient. Va fi favorizata in special munca in echipa. Afla valoarea reala a relatiilor tale de prietenie prin testarea acestora si, astfel, vei avea posibilitatea sa descoperi falsii prieteni si sprijinul lor doar aparent. Vei avea motive intemeiate sa fii dezamagit(a) de copiii - poate chiar ai tai - dar nu fi prea aspru(a) cu el. Fii atent la surmenaj! Week-end-ul e lung. Vei avea de castigat daca vei respecta cu strictete regulile de igiena alimentara si vei incearca sa dormi cat poti de mult, iar daca poti sa faci exercitii fizice in fiecare zi ar fi excelent." - "Numai daca rezisti ispitei de a te implica in situatia cu factor mare de risc ce se iveste astazi poti scapa fara urmari nedorite, deci stai departe de pericol, indiferent de planul in care se manifesta el. Chiar daca unii vor spune ca esti las pentru ca nu te implici, chiar daca e o dovada de slabiciune, dupa ce furtuna va trece te vei felicita singur ca ai stat pe loc, altfel acum ai fi cules efectele propriei tale imprudente. Stai pe loc, ca e mai sanatos!" - "Este timpul sa te impaci cu situatia ta financiara din prezent- in curand va fi mai bine. Alte persoane te-ar putea cauta pentru a-i sfatui pe altii in materie de afaceri. Ai grija sa nu iei decizii care i-ar putea afecta pe altii. Astazi esti foarte convingator iar cei din jurul tau se dovedesc a fi cooperanti. Posezi o putere foarte mare de munca si deci esti preferatul sefilor. Gandurile si planurile tale se concentreaza pe visele pe care vrei sa le indeplinesti in viitor. O lista cu toate acestea te-ar putea ajuta." - "Incepi ziua plin de energie, iar asta te ajuta sa finalizezi unele sarcini pe care la un moment dat le-ai neglijat. Situatia ta financiara ar putea suferi unele ajustari, prin urmare fa o revizuire a bugetului si elimina anumite cheltuieli. Spre seara, e probabil, pentru o perioada scurta de timp, sa apelezi la meditatie. In prezent, ideile tale sunt bune, dar asigura-te ca esti realist si ca iti desfasori activitatea pe un teren solid. In plan sentimental apar noi atractii." Ninia, faina poanta [:-)))]... multumim [flo]. Naty, sa-ti traiasca mandretile [zana], mult succes si rabdare cu bona [:)] si cat mai putin stress la locul de munca [flo]. Te mai asteptam pe la noi [;)]. Danuta, multa bafta de vreme frumoasa ca sa aveti o iesire super duminica [pup]. Celelalte sirenete, [pup] & [hia]... plimbari placute si mult spor la treburi/servici/alte cele [flo]... [pup] la toate sirenetele si s-aveti o sambata faina, relaxanta si placuta [flo]! [pup] & [hia] & [recevere] [pup]...
@~@~@~@~@~@~@~@~@~@ [;)] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124503"]Mi se spune "argint viu"...[/url] [;)] Daca trecutul imi fu albastru [zirea]... eu imi facui prezentul galben [:)]... si atunci... mai mult ca sigur [^]... viitorul imi va fi roz [il]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si tot io [:D]... ca nu putea lipsi dedicatia muzicala [:)]:
[tube]http://www.youtube.com/watch?v=bfKD5lIfPrs[/tube]
Gata. Dispar [:D]... [pup] "you all"... [recevere]...
@~@~@~@~@~@~@~@~@~@ [;)] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124503"]Mi se spune "argint viu"...[/url] [;)] Daca trecutul imi fu albastru [zirea]... eu imi facui prezentul galben [:)]... si atunci... mai mult ca sigur [^]... viitorul imi va fi roz [il]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mno... bine... azi am palavragit/palavragesc singurica pe aici [:(] [:(]... bineeeee... nu-mi mai desfac io valijoara tura viitoare [recevere]... bine, bine... nici cafea nu va mai dau [zz]... si, pt. ca, dedicatia mea nu v-a placut [:-/]... va pune poznasul meu una din melodiile lui preferate [8D]... enjoy [mai]:
[tube]http://www.youtube.com/watch?v=dtNKGgShVP8[/tube]
Valiza si la garaaaaaaa [tren]... weekend placut... [recevere] [recevere] [recevere]..........
@~@~@~@~@~@~@~@~@~@ [;)] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124503"]Mi se spune "argint viu"...[/url] [;)] Daca trecutul imi fu albastru [zirea]... eu imi facui prezentul galben [:)]... si atunci... mai mult ca sigur [^]... viitorul imi va fi roz [il]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...