Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trasnaile sotilor nostri


Recommended Posts

ma lasa sotul la job si el se duce catre job.inainte ii spun: sa nu uiti sa nu uiti s apui benzina!

ok.

peste 15 min imi spuna mobilul.il aud pe sot suav: iubire,te-am ascultat, am pus benzina.

ok,bravo.

nu bravo,ca am uitat portofelul cu toate actele si toti banii acasa si astia imi cer sa las masina aici pana aduc banii.nu vrei sa vii tu sa imi aduci bani?

 

nasc.stam o luna prin spital, pazim incubatoare etc.

vine momentul magic al plecarii acasa.

vine sotul, ia tot ce era, raman eu cus trumf.

zice: hai s aplecam!

zic:cum iubire,ca nu mi-ai adus haine si nu pot pleca in camasa de alaptat!

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

in unele postari il recunosc pe sotul din dotare[:D]id="purple">

 

giulia si alex-raoul (22.09.2002)

"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui annnna35
:)))))Am si eu unul acasa: isi uita frecvent acasa sau in masina telefonul, cheile, ochelarii, portofelul. I-am scris o lista pe usa cu ce sa nu uite acasa inainte de a pleca. A doua zi, n-a mai uitat telefonul acasa, l-a uitat...la birou! :)mami de [fetita] iubita, Miruna (02.06.2010)
align="right" id="quote2">Si al meu isi uita aproape zilnic cheile de la masina, ceasul sau ochelarii. Astia doi sunt frati, sau impartim acelasi sot? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar mi-era dor de subiectul asta!

 

Azi Balaurul a stat acasa ca i-a fost rau. Eu am plecat cu treburi si cand a inceput ploaia aia torentiala l-am sunat sa ma asigur ca baga rufele de pe balcon in casa. Pauza. Cand am ajuns acasa - dormea, rufele ude - nu a auzit nici ploaia nici telefonul. [:D][:D][:D]

 

Ioana, mami de zambarici

 

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui NinaR
Citat:
citat din mesajul lui annnna35
:)))))Am si eu unul acasa: isi uita frecvent acasa sau in masina telefonul, cheile, ochelarii, portofelul. I-am scris o lista pe usa cu ce sa nu uite acasa inainte de a pleca. A doua zi, n-a mai uitat telefonul acasa, l-a uitat...la birou! :)mami de [fetita] iubita, Miruna (02.06.2010)
align="right" id="quote2">Si al meu isi uita aproape zilnic cheile de la masina, ceasul sau ochelarii. Astia doi sunt frati, sau impartim acelasi sot? [:D]
align="right" id="quote2">Ehe,N-ar fi rau sa fie frati, ar avea un frate in Franta! :P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne casatorisem de putin timp, iar mama venise in vizita. Apartamentul in care stateam cu chirie nu era decomandat. Dimineata, sotul imbracat in costum vrea sa mearga la baie sa-si puna in cosul de rufe chilotii pe care tocmai ii schimbase, dar ghinion, da nas in nas cu soacra...Inspirat, palmeaza chilotii si subtil ii strecoara in buzunarul pantalonilor...Totul parea ok, uita ca avea un drum la baie de facut, ma imbratiseaza si pleaca...Pe atunci era functionar cu functie in ministerul X. Toate bune, ajunge la birou si dupa un timp baga mana in buzunar dupa...batista...Nici prin minte nu i-a trecut ce surpriza urma sa aiba...Abia cand era gata, gata sa isi sufle nasul in chiloti si-a adus aminte ca mai trebuia sa treaca pe la baie.In disperare de cauza, dar profitand ca nu l-a vazut cineva, a aruncat chilotii in diplomat si a rasuflat usurat...pana am aparut eu, sotioara lui draga, in birou, asa, sa ii fac o surpriza spre sfarsitul programului.Cat timp a mai alergat sa termine ce mai avea de facut, grijulie am deschis diplomatul sa vad daca a mancat ce-i pregatisem. Am crezut ca imi ies ochii din cap si inima din piept la asa surpriza. Nu, nu isi mancase pachetelul, dar acum peste pachet tronau chilotii buclucasi...Nu va spun cate mi-au trecut prin minte pana a revenit in birou.Il chem- mai avea vreo doi, trei colegi in birou-ii fac semn sa deschisa servieta, uitase cu desavarsire de chiloti, si in secunda doi realizeaza ce se intamplase: ma ia tandru pe dupa umeri, iesim pe hol si pe nerasuflate mi-a spus ce se intamplase. Nu numai ca l-am crezut, dar ne-am amuzat amandoi copios si inca o mai facem si acum dupa 14 ani cand ne amintim de intamplarea cu pricina[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor mi-a placut atat de mult subiectul si atat am ras si vreau sa impartasesc cu voi si traznai de ale sotului meu.

 

Niciodata nu gaseste cand cauta,chiar daca e in fatza lui.Ma intreaba de ex unde sunt papucii ii spun ca in pantofar,deschide pantofarul si dupa doua secunde il auzi,nu i-am gasit,nu sunt,eu zic sunt,el zice,nu,ma duc ii scot si zice"eee,daca i-ai ascuns acolo"[:D].

 

Are un fix pt masina si cand zic fix,e grav,m-a pus odata sa ma descaltz cand am urcat pt ca aveam praf..ar fi in stare decat sa murdareasca interiorul sau exteriorul masinii sa te lase sa mergi pe jos,odata mi-a pus sub incaltari o bucata de carton ca sa nu murdaresc presurile,pt ca le schimbase,erau de vara[bang].

 

A plecat odata mai cu viteza de pe loc si a sarit noroi pe masina,i-am spus ca el e vinovat dar nici chip sigur catelul a facut-o dar se vedea clar de la ce erau urmele de noroi,si ca sa nu-l mai aud si vad cum da ochii peste cap ca i s-a murdarit pretioasa masina,am scos servetele umede si am sters cat am putut noroiul.[:D]

 

Nu suporta sa vada ca aparatura sau obiectele de uz casnic sunt murdare ,prafuite.etc.De ex imi face cadou un tel si imi zice sa ai mare grija de el si sa-l tii in husa tot timpul,cand il folosesc mai las urme de degete pe ecran,daca gaseste incepe,uite nu ai grija de tel ia uite cum arata[alcool].Telecomenzile ,e nenorocire,le-a cumparat la toate huse si daca vede o urma pe telecomanda sa te tii[alcool]

 

Intotdeauna cumpara ceva in plus fatza de lista pe care io fac,cand il intreb zice si ce ,am gasit si eu asta si mi-a fost pofta sau mi-a placut,dar acum dupa 6 ani nici nu-l mai intreb de ce a facut asa[:D]

 

Cu copilul e dezastru,o iubeste ca pe ochii din cap,dar zero la capitolul avut grija de ea.Daca plec doua ,trei ore la coafor sau in alta parte si o las cu el,gasesc copila bine,dar casa varza,copilul dezmatat ,ori transpirat,ori prea dezbracat.Am fost internata 3 zile,operatie de apendicita si el a stat cu copila si ma suna a doua zi dupa operatie si ma intreaba"auzi mamica,cum arata cartofii cand sunt fierti????[:D] sau "auzi care e fatza la dresurile astea??? ",i-am lasat lista pe usa exacta cu programul copilul cand si ce mananca??? si ma suna zice,mamica...auzi tu ai scris ca sa-i dau la ora 14 sa manance "cutare",i-am dat la 13 ca mi-a spus ca-i e foame are ceva????"

 

Intotdeauna uita sa-si ia ceva cand pleaca la baie si incepe sa strige"mama nu am prosop curat"il arat atarnat in cui si zice "a bine ,dar chiloti??? ,apoi ceea mai tare"ma speli tu pe cap ca ma speli mai bine???"

 

Si multe,imi pare rau ca m-am lungit dar pe langa ce am scris ar mai fi multe.Barbatii sunt mai rau ca si copiii daca imi permiteti si fara sa jignesc pe nimeni,spus cu drag...pupici.

 

Dar intotdeauna a avut grija sa-mi ofere cadouri,mici atentii,intotdeauna a avut grija sa avem tot ce ne trebuie si singurul defect ca la nervi reactioneaza ciudat si injura urat,dar a doua zi te pupa si eu deja m-am invatat cu stilul lui si el cu al meu,stie ca dimineatza trebuie sa ma lase in pace orice ar fi ca sunt morocanoasa si chiauna,ca pana imi beau cafeaua nu poti discuta cu mine rational si multe.Dar ne iubim si ne-am acceptat cu bune si rele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui rinara19
Nu suporta sa vada ca aparatura sau obiectele de uz casnic sunt murdare ,prafuite.etc.De ex imi face cadou un tel si imi zice sa ai mare grija de el si sa-l tii in husa tot timpul,cand il folosesc mai las urme de degete pe ecran,daca gaseste incepe,uite nu ai grija de tel ia uite cum arata[alcool].
align="right" id="quote2">Am citit ad-literam...m-am cam minunat eu sa constat ca ai un sot asa prozaic, dar zic na, ce-am eu cu gustul oamenilor, apoi nu-ntelegeam cum de telul asta al tau se tine in husa si cand am constatat ca mai are si ecran, am zis gata, vreau si eu un tel din asta electronic, ca m-am saturat de-al meu, asa demodat si manual [:-)))][:-)))][:-)))] Noroc ca m-am luminat, sa-l uzezi sanatoasa! Gata, m-a mai lasat invidia [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui annnna35
Citat:
citat din mesajul lui NinaR
Citat:
citat din mesajul lui annnna35
:)))))Am si eu unul acasa: isi uita frecvent acasa sau in masina telefonul, cheile, ochelarii, portofelul. I-am scris o lista pe usa cu ce sa nu uite acasa inainte de a pleca. A doua zi, n-a mai uitat telefonul acasa, l-a uitat...la birou! :)mami de [fetita] iubita, Miruna (02.06.2010)
align="right" id="quote2">Si al meu isi uita aproape zilnic cheile de la masina, ceasul sau ochelarii. Astia doi sunt frati, sau impartim acelasi sot? [:D]
align="right" id="quote2">Ehe,N-ar fi rau sa fie frati, ar avea un frate in Franta! :P
align="right" id="quote2">se extinde fratia din franta pana-n Pucioasa :D_______________________mami de andi [bat] si ilinca [copil] _________________________ traduceri si asistenta________________________"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...