Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asp.(735)Felicitari mamicile Walkiria si Ioana!!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Cixnica Dr Uscatescu este toata saptamana mai putin vineri de la ora 6.30 dimineata pana dupa amiaza Fetelor am venit de la dr Uscatescu si mi-a zis cand incep stimularea sa merg la ea sa imi dea tratamentul, deocamdata nu iau nimic, vrea sa imi mai faca niste analize genetice.Alex intru putin mai tarziu sa iti spun cum au iesit analizele,am putina treaba acum s nu pot sa le scriu.In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
align="right" id="quote2">Miky presupun ca esti bine daca nu ti-a dat tratament nu?Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

J.D., [pup]!

Miky, asteptam rezultetele analizelor!id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm

 

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetele mele dragi.Moni multumesc pentru incurajare.am o zi mai proasta...s-a cam dus optimismul si buna dispozitie de saptamana trecuta.sper sa ma pot bucura de aceste sarbatori la care anul trecut ma ganddeam ca vor fi macar cu burtica.Miki multumesc si tie.va pup fetele p toate.scriu km greu d pe tel

 

Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Buna seara fetele mele dragi.Moni multumesc pentru incurajare.am o zi mai proasta...s-a cam dus optimismul si buna dispozitie de saptamana trecuta.sper sa ma pot bucura de aceste sarbatori la care anul trecut ma ganddeam ca vor fi macar cu burtica.Miki multumesc si tie.va pup fetele p toate.scriu km greu d pe telDoamne ajuta-ne sa devenim mamici !
align="right" id="quote2">Luci toate ne gandim ca urmatoarele sarbatori care o sa le petrecem sa fim cu bebel in brate sau in burta dar ce sa facem nue cum vrem noi, eu ma vedem Craciunul trecut cu copil in brate si uite ca vine si craciunul astalalt si eu nu am nimic nici in burta deocamdata pana la craciun mai vedem[pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu inchid si ma bag in pat cu toate ca nu stiu cum o sa dorm ca batrana tot nu se simte bine, asa ca dormim cu usa deschisa sa o auzim si nici in seara asta nu prestam, oricum inca nu suntem foarte bine, am vorbit dar nu e in apele lui.

Va pup noapte buna.[pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rezultate analize:

 

Pc 89% .........70-130%

Ps 67%..........60-140%

At III 120,2.....80-120

Pro Global 0.78 cut off =0.8

Ratia LA1/LA2 cut off <1.2 negativ

fibrinogen 234.89 mg/dl

Si mai este ceva care nu inteleg ATS negativ

 

Oricum eu ma uit ca musca in calendar la analizele astea asa ca va rog sa ma ajutati sa le descifrez [:D] ...Alex mai esti?

Am intrebat-o pe dr daca e ceva grav si mi-a zis ca nu este dar vrea sa imi dea ceva in momentul cand incep stimularea.

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katy imi pare rau de z1, ma bucur totusi ca ai revenit sper ca acesta luna care vine sa iti aduca numai si numai bucuri, de alfel le doresc la toate fetele acest lucru.

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky, sunt la aparat[:D]: analizele sunt f bune. PS e cam la limita si in sarcina e posibil sa iasa din interval. E f bine ca iti da tratament in timpul stimularii, asa trebuie. bine ca am aflat ca si dansa recomanda. Va trebui sa vorbesc cu dansa ori pe mail, ori sa merg la Fundeni sa imi recomande tratament pentru perioada stimularii.

Miky, cu ce faci stimulare? Nu mai stiu daca ai scris.

Proc.Global trebuie sa fie 0.8, si tu esti foarte aproape. Probabil ca in sarcina vei merge cu aspenter.id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm

 

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Miky, sunt la aparat[:D]: analizele sunt f bune. PS e cam la limita si in sarcina e posibil sa iasa din interval. E f bine ca iti da tratament in timpul stimularii, asa trebuie. bine ca am aflat ca si dansa recomanda. Va trebui sa vorbesc cu dansa ori pe mail, ori sa merg la Fundeni sa imi recomande tratament pentru perioada stimularii.Miky, cu ce faci stimulare? Nu mai stiu daca ai scris.Proc.Global trebuie sa fie 0.8, si tu esti foarte aproape. Probabil ca in sarcina vei merge cu aspenter.id="Verdana">____________________________________________________________________________________________Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm[ruga] pentru [copil] id="size1">http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
align="right" id="quote2">Alex multumesc mult de tot, m-am linistit, stimulare am facut cu clostylbegit, probabil si luna asta tot cu el o sa merg dar doza mai mare, si acolo m-a intrebat o asistenta cu ce o sa fac stimularesi mi-a zis sa vin dupa ce imi da schema sa vin imediat la dr, a si dna Dr a mai zis ceva ca daca fac inseminarea mai repede ca s-ar putea sa nu fie in decembrie ca sunt sarbatori, sper sa o apuc inca a munca, mi-a dat un nr de tel fix sa sun sa vad cand o gasesc.In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...