Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asp.(735)Felicitari mamicile Walkiria si Ioana!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata mai tarziu ca azi noapte nu prea am dormit si dimineata dupa ce a plecat sotul am dormit iepureste.

Elenus ce faci?

Imi pare bine sa vad ca mai intri pe la noi, cum e in noua relatie, merge?

Luci da ne-am impacat dar sotul inca e distatnt, incetul cu incetul o dam noi la capete si numa bine vine wekwndul si trebuie sa mergem iar la soacra si o luam de la capat, sper sa nu.

Miky ma bucur sa vad ca ai analizele bune sa te duci dupa tratament cans incepi stimularea ca sa fie totul bine.

Astea sunt toate analizele care ti le face la Fundeni?

Ca sa mi le scriu si eu pe ceva si sa ma interesez la sinevo sa vad cat costa.

A am vazut ca ai scris ca a zis doctorita ca luna viitoare nu o sa prea fie deci cred ca nu o gasim moni daca vrem sa mergem.

Luci ma bucur ca esti mai bine.[pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata 'fetili'!!! [:D]

am fost la dr.

mi-a dat aceeasi schema de stimulare

mi-a zis sa vin marti la eco' si sa vedem cum stam

intru la inseminare luna asta, mi-a confirmat

 

mi-a zis ca estradiolul il am cam mic ceea ce denota ca se poate sa nu ovulez natural......

misto nu?

nu mi-a mai zis nimeni asta pana acum.....

 

deci...pe cai!!!!

 

 

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin ca am uitat.

Fetelor eu nu cred ca am prins ovulatia luna asta ca am prestat asa ziua 10,11,12, 13, 15 si eu ovulez cam in ziua 16 adica asa a fost luna trecuta la eco si in lunile celelalte la teste, nu imi pun mari sperante in luna asta, mai era nevoie si duminica si ieri sa fie perioada plina.[pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Buna seara fetele mele dragi.Moni multumesc pentru incurajare.am o zi mai proasta...s-a cam dus optimismul si buna dispozitie de saptamana trecuta.sper sa ma pot bucura de aceste sarbatori la care anul trecut ma ganddeam ca vor fi macar cu burtica.Miki multumesc si tie.va pup fetele p toate.scriu km greu d pe telDoamne ajuta-ne sa devenim mamici !
align="right" id="quote2">da Luci....nici mie nu-mi vine sa cred ca a trecut un an...si ca anul trecut pe vremea asta speram la bebed in burtica cadou de ziua mea, de sarbatori....offffffTratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stii multe avem aici cazuri diferite, si doar prin incurajari si experiente placute putem sa devenim si noi mamici... eu doua cunoscute au avut si ele extrauterina ca si mine insa au scapat de taietura si dupa trei luni de tratament acuma sant ambele insarcinate si imi da mult curaj, cei drept depinde si de medicul care te consulta

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Moni luna asta esti pe cai si asteptam rezultate.

Anca am intrat si m-am uitat putin la ajutoarele mosului si e un lucru minunat ce faceti voi acolo, imi pare rau ca nu am vazut pe nimeni din suceava ca aveam si eu cu cine sa fac echipa poate faceam o actiune si pe aici.

O sa pun si eu niste banuti saptamana viitoare sper sa nu fie prea tarziu nu?

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Mihaela sunt mai bine [pup]

Mihaela nici nu stiu ce as putea sa-ti spun in legatura cu situatie cu soacra ta , nici eu nu am o relatie buna cu a mea , dar am noroc ca al meu nu e mamos,si oricum daca am ceva de comentat la adresa ei nu-i cade bine (chiar daca imi da dreptate)pt ca buna rea e mama lui.Cum spunea si Moni incearca sa fi diplomata , i-al cu zaharelul pentru ca voi doi va iubiti si nu merita sa va consumati pentru terte probleme .Baba cum e ?[pup]

 

Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marci1418
stii multe avem aici cazuri diferite, si doar prin incurajari si experiente placute putem sa devenim si noi mamici... eu doua cunoscute au avut si ele extrauterina ca si mine insa au scapat de taietura si dupa trei luni de tratament acuma sant ambele insarcinate si imi da mult curaj, cei drept depinde si de medicul care te consulta------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...
align="right" id="quote2">Marci iti multumesc ca aipostat acest mesaj ca mi-ai facut ziua mai luminoasa deci se poate dupa 3 luni dupa extra sa ramai insarcinata caz concret si sa fie sarcina normala fixata in uter?Spune-mi te rog gravidutele au facut verificarea trompelor inainte de a ramane insarcinate? Si de unde sunt?[pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Buna seara fetele mele dragi.Moni multumesc pentru incurajare.am o zi mai proasta...s-a cam dus optimismul si buna dispozitie de saptamana trecuta.sper sa ma pot bucura de aceste sarbatori la care anul trecut ma ganddeam ca vor fi macar cu burtica.Miki multumesc si tie.va pup fetele p toate.scriu km greu d pe telDoamne ajuta-ne sa devenim mamici !
align="right" id="quote2">da Luci....nici mie nu-mi vine sa cred ca a trecut un an...si ca anul trecut pe vremea asta speram la bebed in burtica cadou de ziua mea, de sarbatori....offffffTratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">Lasa ca poate de ziua ta , care oricum e magica pentru ca e de Craciun, odata cu nasterea Domnului vei avea si tu un samburel mic in burtica [pup]Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...