Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asp.(735)Felicitari mamicile Walkiria si Ioana!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Luci crede-ma ca nu pot ca nu sunt genul prin fata si pe la spate da Doamne bine, imi este foarte greu sa ma prefac si sotul ma cunoaste, o sa incerc cand ajung acolo sa ma duc la cumnata si sa nu o bag pe ea in seama, ce ma enerva e ca tot batea apropouri ca a stat singura in spital si atunci i-am zis da eu cand am stat 3 saptamani si nu a venit decat sotul la mine cum a fost? si ea a zis e da a venit, dar i-am zis a venit dar poate aveam si eu nevoie de o lingura de mancare si poate avea i el nevoie ca e barbat si pleaca dimineata la 7 la lucru si vine seara tarziu atunci nu a mai zis nimic.

Baba e mai bine acum dar aseara m-a speriat a scapat farfuria din mana, o cana si dupa a cazut langa pat si nu o puteam ridica amandoi cu sotul, de asta nu am dormit ca am pazit-o.[pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Miky, sunt la aparat[:D]: analizele sunt f bune. PS e cam la limita si in sarcina e posibil sa iasa din interval. E f bine ca iti da tratament in timpul stimularii, asa trebuie. bine ca am aflat ca si dansa recomanda. Va trebui sa vorbesc cu dansa ori pe mail, ori sa merg la Fundeni sa imi recomande tratament pentru perioada stimularii.Miky, cu ce faci stimulare? Nu mai stiu daca ai scris.Proc.Global trebuie sa fie 0.8, si tu esti foarte aproape. Probabil ca in sarcina vei merge cu aspenter.id="Verdana">____________________________________________________________________________________________Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm[ruga] pentru [copil] id="size1">http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
align="right" id="quote2">Va trebui si eu sa merg sa imi dea tratament?ca eu iau deja: femibion, aspenter, acid folic, vitamina e, magne B6, coenzima q10 etc.Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miha da se poate, tu nustiu daca ai ramas fara trompe nu am citit tot din urma... una din fete e la italia si a ramas fara trmpa insa prin am uitat cum se numeste metoda cand iti face doar o gaurica... si apoi si verificat trompa ramasa prin HSG si era trompa infundata la ea, a facut tratament si acuma e insarcinata in 20 saptamini, dar a prins insarcinata dupa trei luni de la operatie, celalta la fel a patit si a ramas fara trompa tot prin metoda de mai sus ia scoso si la fel a urmat un tratament si acuma e insarcinata in 30 saptamini si tot dupa trei luni numai ca e in moldova aici sia facut tot,dar nu leam intrebat ce tratamente au facut, pentruca ma gandeam ca la fiecare e diferit, insa cum e cazul meu cu operatie locala, eu trebuie sa astept jumate de an si apoi sami verific trompa ramasa, joi ma duc la medic si am so intreb poate am voi mai devreme so verific

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si de la mine!

Moni bafta multa luna asta, iti tin pumnii!

Miha cam astea sunt analizele pe care mi le-a facut, a zis ca vrea sa mai imi faca niste teste genetice, dar nu stiu despre ce este vorba, cand ajung acasa o sa iti dau nr de tel de acolo si poti suna sa vezi exact pana cand o gasesti.... nu costa nimic, daca mergi la synevo acolo platesti.

Elenush, Deny si bineinteles pe toate va [pup]

Alex iti multumesc inca odata!

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni nu stiu ce sa zic, poti sa dai telefon sa nu mai faci un drum pana la fundeni si le zici tratamentul pe care ti l-a dat si ca faci inseminare si vezi ce iti zice.

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor sa ma scuzati de greseli, cred ca sa inteles ce am scris :)

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Moni luna asta vei fi in toate rugaciunile mele si sper din suflet de data asta sa reusesti [pup]Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
align="right" id="quote2">saru'mana mult Luci [pup]Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si Mi l-am pus pe mosu' la poza ca sa vada ce scriem noi aici si sa nu ne uite pe lista lui acolo [:D]

 

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

moniq bine ai facut, Moshul are bebei pentru toate aspirantele :), la mine cum trebuie sa mai astept card ca o sa vina barza direct :))

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...