Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asp.(735)Felicitari mamicile Walkiria si Ioana!!!


Recommended Posts

Draguta eu iau ca si un fel de stimulare mi-a zis doctorita homeopat

-extract de ameniti de salcie 2ml/zi

-branca ursului capsule 2/zi

-ovaria cate 3granule de 2 ori pe zi din ziua 1 pana in ziua 18 da drept sa spun nu am simtit nimic luna asta la ovulatie, doar foarte usor intepaturi si acum vad ca urinez mai des, sper sa nu fie vorba de altceva ca atunci chiar ca inebunesc.

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mihaela, bea multa apa sau eventual, ceai. Si poti lua de la sot un Urinal[:)].id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm

 

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marci1418
buna fetelor din nou!!!irmaria insanatosire cat mai rapida si un test pozitiv cat mai curand...miha eu teas sfatui sa iti verifici trompele, logic gandind daca nu a ajuns fasolica in uter atunci trompa poate fi si infundata... e mai bine pentru binele tau, de chiar nu tia zis medicul so faci tu singura cerete, am inteles ca verificarea prin hsg e putin dureroasa dar se merita, multe au ramas usor gravide,poti sa cauti si pe google si ai sa vezi "histerosalpingografia "------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...
align="right" id="quote2">Pe de o parte ai dreptate, doctorita care m-a tratat a zis sa fac dupa 6 luni dupa tratament dar eu inca nu am 6 luni si alti 2 doctori unul profesor de la Iasi a zis sa nu fac HSg decat daca incerc 3 luni si nu raman insarcinata iar celalat a zis ca sa nu fac ca solutia aia de contrast imi poate irita trompele si sa nu fac mai rau.Eu luna asta sunt luna 5 dupa tratament chiar maine fac 5 luni si de 2 luni deja incerc sa raman insarcinata.[pup][pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Mihaela, bea multa apa sau eventual, ceai. Si poti lua de la sot un Urinal[:)].id="Verdana">____________________________________________________________________________________________Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm[ruga] pentru [copil] id="size1">http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
align="right" id="quote2">Am luat 3 zile urinal, am baut mai mult eu decat sotul, nu e foarte grava treaba dar totusi e, urinez mai des decat de obicei si la sfarsit simt o mica jena, nu e ca sambata dimineata cand a inceput ca atunci eram din 10 in 10 minute la baie, acum la cateva ore si noaptea o data- de 2 ori.[pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miha faci cum stii cai mai bine pentru tine, dar sa stii ca dupa o extrauterina usor o faci si pe a doua etrauterina, si de asta e indicat sa se verifice trompele, eu nu am auzit ca lichidul ala sa dauneze la trompe ci din contra... eu mie miam zis pina numi verific trompa ramasa nu ma apuc de bebe caci o a doua sansa nu am sa mai am ...

da si branca ursului e bine sa o ia si sotul :) vine mai repede bebe

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor uitati ce am gasit, mierea si scortisoara bune pentru mai multe afectiuni dar aici am pus doar pentru infertilitate, daca intereseaza pe cineva pun si pentru alte afectiuni,

 

INFERTILITATE

 

 

 

¬ Medicinele alternative Yunani si Ayurvedica au utilizat mierea timp de mai multe secole pentru a fortifica sperma barbatilor...

¬ Daca barbatii impotenti vor lua cu regularitate doua linguri de miere inainte de culcare, problema lor se va rezolva.

¬ In China, Japonia si Orientul Indepartat, femeile sterile, dar si cele care doresc fortificarea uterului, au luat scortisoara pudra, timp de secole.

¬ Femeile sterile pot sa ia un varf de cutit de scortisoara pudra cu o jumatate de lingurita de miere si sa isi frece gingiile cu aceasta combinatie, in mod frecvent pe toata durata zilei, astfel incat combinatia sa se amestece usor cu saliva si sa patrunda in corp.

¬ Un cuplu din Maryland (SUA) nu a putut avea copii timp de 14 ani, pierzandu-si speranta ca vor fi capabili sa procreeze vreodata. Cand au aflat despre acest remediu, atat femeia cat si barbatul au inceput sa consume miere si scortisoara in modul aratat mai sus. Femeia a ramas insarcinata dupa cateva luni si a nascut gemeni la termen.

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, cata apa bei pe zi? Pe mine m-a intrebat urologul si i-am zis ca beau...sigur beau 2 litri...si a zis sa verificam: a rezultat ca beau vreo 4 cani pe zi...asta insemnand cam 1 litru. Asa ca, acum masor, am sticla de 2 l pe care trebuie s-o beau zilnic. Cum ma fac ca "uit", cum simt o jena, senzatia ca nu m-am golit si ca imi vine sa ma duc des. In ultimul timp la urocultura am avut sub 1000, care se considera negativ.

 

Tare remediul asta cu mierea si scortisoara, il incep de maine [:)]. Eu citisem ca e bun pentru infectii urinare, e bine ca nimeresc 2 iepuri dintr-un foc.id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm

 

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela noi deja stim ca putem avea copii, acuma trebuie de vazut din ce cauza nu sa implantat unde trebuie bebele...

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alex, miha la problema voastra cu urinatul des ajuta ceaiul de musetel ceaiul coada soarecelui, ceaiul de galbenele...

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marci1418
miha faci cum stii cai mai bine pentru tine, dar sa stii ca dupa o extrauterina usor o faci si pe a doua etrauterina, si de asta e indicat sa se verifice trompele, eu nu am auzit ca lichidul ala sa dauneze la trompe ci din contra... eu mie miam zis pina numi verific trompa ramasa nu ma apuc de bebe caci o a doua sansa nu am sa mai am ...da si branca ursului e bine sa o ia si sotul :) vine mai repede bebe------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...
align="right" id="quote2">Sotul ia maca cate o pastila pe zi.Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...