Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asp.(735)Felicitari mamicile Walkiria si Ioana!!!


Recommended Posts

Da, am vorbit cu dr. U, dar putin. Am insistat eu, am alergat dupa dansa sa mai intreb una-alta. In general, paseaza fetele care nu-s gravidutze catre asistente. Bine, sunt si ele f pricepute, stiu ce tratament sa indice (in plus, le da ea linia, ceva de genul: dna va lua X, Y si Z si vine cand ramane bortzoasa). ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mihaela, ar trebui sa chemi ambulanta, stii ca e impoertant sa se intervina cat mai repede in astfel de cazuri. Legat de soacra, Oricata dreptate ti-ar da sotul tau, ca probabil in sinea lui, iti da dreptate, este mama lui. Nu te poti baga intre el si mama lui. Incearca sa treci peste chestiile marunte si discutati doar despre ce e mai grav, pentru ca altfel pare ca tu cauti nod ijn papura si te legi de orice. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! imi cer scuze ca nu am mai scris de ceva timp, dar nu am avut timp abia acum am reusit sa citesc ce ati mai scris [pup] eu nu am noutati, am trecut de ovulatie si acum astept [bang] monique [pup] imi pare rau pentru z1, dar luna cadourilor bate la usa si vei avea II sub brad miky [pup] si eu vreau sa merg maine la dr.U, poti sa o intrebi daca este maine la spital? iti tin pumnii in continuare mihaelafalt [pup] imi pare rau de neintelegerile pe care le aveti din cauza soacrei multi [pup][pup] tuturor si sa aveti o saptamana minunata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Mihaela, ar trebui sa chemi ambulanta, stii ca e impoertant sa se intervina cat mai repede in astfel de cazuri. Legat de soacra, Oricata dreptate ti-ar da sotul tau, ca probabil in sinea lui, iti da dreptate, este mama lui. Nu te poti baga intre el si mama lui. Incearca sa treci peste chestiile marunte si discutati doar despre ce e mai grav, pentru ca altfel pare ca tu cauti nod ijn papura si te legi de orice. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Alex degeaba chem ambulanta ca daca nu vrea sa mearga ei nu o iau cu forta ca asa am patit si anul trecut si a stat acasa vreo 4 zile apoi a zis ea sa ii chem ambulanta ca merge la spital dar cand a venit ambulanta cand au inceput simptomele tipa sa o lasam in pace sa nu o batem. I-am dat metoclopramid si vad ca nu mai vomita si a adormit. [pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky, in general, dr. U e pe acolo cand se dau rezultatele, striga pe rand pacientele. O sa vezi ce si cum. Cand ajungi, sa dai numele asistentei, sa te asiguri ca te-a trecut pe lista ca sa iti aduca rezultatele. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor simt ca o iau razna [bang][bang] Sunt Z9 a CM si ieri in partea a doua a zilei am avut o scurgere cremoasa de un maroniu foarte deschis (scuze pt detalii). Plus de asta am avut cateva intepaturi in zona ovarelor, a uterului si la nivelul sanilor. Nu am mai patit asa ceva si e prea devreme pt ovulatie. Azi vad ca e liniste si pace. De la ce as putea avea respectiva secretie? I-au antibiotice de cateva zile pt o infectie. Sa fie de la antibiotic?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Moni, Alex cand ati luat rezultatele de dr Uscatescu, ati vb cu ea? Eu pe la 4 merg sa imi dea rezultatele si nu stiu cum sa procedez. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Miky, am vorbit dar foarte putin e mereu pe fuga si trebuie sa fii foarte atent ca sa prinzi ce-ti spune plus ca ei i se pare simplu ce zice, insa noi nu prea intelegem termenii si ne prindem urechile :) Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, stii vorba aia 'soacra poama acra' ai grija ca e greu cu soacrele si e si teren alunecos daca sotii sunt mamoshi e naspa ca se pot destrama casnicii daca mama inca are putere asupra baiatului ei si el e sub fusta ei, e greu sa schimbi asta la asa varsta vezi ca e f. riscant si trebuie diplomatie multa aici inarmeaza-te cu rabdare si atentie ca e pericol mai ales ca soacra nu te iubeste.... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Miha, stii vorba aia 'soacra poama acra' ai grija ca e greu cu soacrele si e si teren alunecos daca sotii sunt mamoshi e naspa ca se pot destrama casnicii daca mama inca are putere asupra baiatului ei si el e sub fusta ei, e greu sa schimbi asta la asa varsta vezi ca e f. riscant si trebuie diplomatie multa aici inarmeaza-te cu rabdare si atentie ca e pericol mai ales ca soacra nu te iubeste.... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Moni stiu ca ma chinui de cativa ani dar simt ca nu mai pot, nimic din ce fac nu ii convine, ca sa fiu nora perfecta care eram odata ca de asta nu mai sunt buna acum ar trebui sa fiu asa sa rad in fata ei chiar daca mie mi-a cazut cerul in cap, sa ii fac un nepot cat mai repede, sa ma duc sa ii fac curatenie si mancare si ea sa isi bata joc in urma, sa ma duc sa ii muncesc la camp si soarecii sa manance din hambar cerealele ca nu vrea sa le vand si le tine acolo pana nu mai are ce face cu ele si cel mai important sa ma duc cu sacosa plina si cu bani cat mai multi, iar cand e rau sa o tin in brate si asta cam tot timpul. Asta am facut la inceput cand eram nora cea buna.[pup] Ati putea suporta asta?[pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...