Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Yarina!!! Ce-i asta??? Doar atatea fete au spus ca le-a durut burta ca la ciclu inainte de a afla de sarcina. Ia niste No-spa si fa-ti de lucru cu altceva, ca sa nu te mai gandesti. Pe bune, eu chiar am citit ca multe dintre fete au avut aceste dureri de burta, chiar si la cateva zile de intarziere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yarrina, daca nu sunt dureri mari nu te lua dupa asta.Eu la sarcina pierduta in toamna nu mi-am dat dat seama ca sunt insarcinata deoarece aveam dureri ca de ciclu si am tot asteptat sa-mi vina, nici prin cap nu-mi dadea ca as fi putut fi insarcinata. Dupa o saptamana de intarziere am facut testul ca trebuia sa fac o radiografie dentara si cum eu am ciclu regulat am zis hai sa fac un test totusi si surpriza, 2 liniute[:)].Nu-mi venea sa cred si totusi era pozitiv, la fel ca celelalte 4 teste[:D]pe care le-am facut in aceeasi zi. Deci, gandeste pozitiv[pup], nu lasa gandurile astea sa te chinuie, eu continui sa cred ca asta e FIV-ul tau norocos[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, a facut careva histeroscopie la Sibiu? Am o obsesie cu histeroscopia asta, desi dr. Ispasoiu mi-a zis ca nu e necesara atata timp cat nu am avut nicio interventie pe uter (sarcina sau chiuretaj). Dar am citit pe la un subiect Fiv despre o fata care a facut histero si a descoperit o sinechie uterina. N-avusese nicio interventie si singurul semn era o menstruatie redusa. Eu am o menstruatie foarte redusa fata de cum aveam inainte. Doar 2 zile si alea putin... O sa dau si un mail la Sibiu cu analizele si o sa ii rog sa-mi dea detalii si despre asta, dar v-am intrebat pe voi inainte. M-ar interesa un pret la histeroscopie si eventual si laparascopie. Poate le fac pe amandoua o data, ca mai am o obsesie si cu hidrosalpinxul. Asta cred ca e un dezavantaj al netului: cu cat citesti mai multe, cu atat ai impresia ca le ai si tu pe toate [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine sa ma intep de maine sa scap de stres. Bine macar ca sunt la servici si chiar am de munca...dar nu pot ignora simptomele. Speranta am...macar din 2 unul sa se prinda. Dr mi-a zis sa nu intrerup Utrogestanul nici daca am hemoragie...ca-i posibil ca unul sa se fi prins si unul sa se opreasca din evolutie si sa se autoelimine. Inca nu am faimoasele maroneli deci sunt pe pozitii. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HrIstos a inviat! Yarrina, tipa pe care o #351;tiu eu si a facut fiv mi-a zis ca a cezut ca-i vine cm asa tare o durea burta...dar surpriza a fost mult mai mare. Cat despre cosuri, iti pot spune ca atunci cand am pierdut sarcina asta a fost primul semn de sarcina ca sa zic asa:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...