Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piatra Neamt, Perla Moldovei (92)


Recommended Posts

Bun adimineata! Serbare a fost foarte frumoasa, ca de fiecare data. Diferita de celelelte, pt ca doamnele incearca mereu sa aduca ceva nou. Daca in 'ultimele editii' au avut serbari stil piesa de teatru, cu roluri, acum au facut mai multe chestii in grup: colinde in romana si engleza, cantece, dansuri, capritza (un baietel a fost caprita si dansa in fata toti ceilalti cantau in spate 'tza tza tza caprintza tza' + o gramada de versuri), caluti, o hora mare la final. Singurele chestii 'individuale' au fost cateva versuri (putine, nu poezii intregi) spuse de fiecare.

Toti copii au fost superbi, s-au bucurat mult de Mos Craciun care a fost 'in mintea lor', a facut glume, s-a jucat cu ei si le-a adus la fiecare ceva din ce scrisesera in scrisori. Asta l-a facut pe Rares sa imi spuna foarte incantat ca el chiar crede ca a fost Mos Craciun adevarat, ca se temea ca va veni unul fals [:D].

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce simpatic a fost Rares [pup], e bine ca a crezut ca a venit chiar Mos Craciun, caci nu va mai crede mult timp in asta, eu ma bucur cu fiecare an in plus si parca mi-e teama de momentul in care va afla, ca noi ii punem cadourile[alcool]...

Noi avem serbare pe 21 cu amandoi[alcool],plus ca este si ziua lui Stefan [alcool].Dar la Stefanut cica este serbarea doar pt ei, noi parintii nu suntem invitati [:D], la Razvan dupa serbare,adica pe 22 vom merge cu el si la un concurs,ceva cu obiceiurile de iarna, este selectat el si cativa copilasi din clasa lui, impreuna cu cativa copilasi de la grupa pregatitoare,vor reprezenta unitatea.

 

http://community.webshots.com/user/allexa06

 

allexa,mami de baietei Razvan Ioan 29.03.2006 si Stefan Teodor 21.12.2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia, multa sanatate!E si vremea asta asa se sucita...ce cald e la mijlocul lui decembrie!![:D]O multime de copii sunt raciti perioada asta![bang]Si finutul meu e varza(e la gradi in grupa mica[:)])

E foarte frumos numele Alexandra[pk]

va pup!

wk mumos!

 

[si-eu]Mihaela,id="red">mami de ingeras id="blue">Cosminiqid="red">[bonjovi][pup][hagi]

 

 

Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" id="red">(Mark Twain)

 

 

 

http://bazar.desprecopii.com/browse.aspid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Desteptarea!! Mai sunt cateva zile si vine vacanta! Hai la povestit: cum stati cu serbarile, cu pregatirile de Craciun? Gata cumparaturile? Aduce mosul tot ce au scris copiii in scrisori?

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Eu sunt in plop cu toate, nu am facut/pregatit nimic[alcool],sunt asa de stresata si obosita,am atata treaba, eu nu stiu ce-i cu mine, cred ca sunt [alcool], m-am"inhamat" la atatea, de nu am mai avut timp deloc pt mine, casa, dar sper eu si rezultatele pe masura[:D] [alcool].Cred ca daca mergeam la serviciu nu eram asa de aglomerata...dar daca am avut timp...na'ca m-i l-am ocupat [alcool].

Deci,serbarile la baieti vor fi pe data de 21, plus ziua lui Stefan, pe 22 are Razvan concursul, dupa ce ma linistesc cu astea ma ocup si de pregatelile de Craciun si ...iar ziua lui Stefan [:D]

 

http://community.webshots.com/user/allexa06

 

allexa,mami de baietei Razvan Ioan 29.03.2006 si Stefan Teodor 21.12.2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea imi bat capul cu pregatirile, anul asta o sa fim mai mult prin deplasari, asa ca fara salata boeuf si sarmale la domiciliu [:)].

Serbarea o avem miercuri, deja l-am tinut acasa pe Stefan astazi siil tin si maine ca sa poata merge la serbare. Iar s-a imbolnavit, de abia astept sa ia vacanta, cu gradinita asta parca am fi intr-un cerc vicios acum e sanatos doua zile,apoi iar il apuca tusea si alte imflamatii...

Cu scrisoarea pentru Mos Craciun e mai greu ... ne vom limita la lucruri folositoare si atat.

In rest suntem bine, mi-ar trebui niste timp daca poate Mos Craciun sa-mi aduca si un an mai bun ...

 

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Neata buna!!!

 

Cafea in concordanta cu vreme:

http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/605212/605212,1291313599,1/stock-photo-snow-man-drawing-on-latte-art-coffee-cup-66392200.jpg

 

M-am bucurat cot la cot cu copiii cand am vazut zapada dimineata. Sper sa fie si de Craciun asa alb.

 

Cristina, sanatate multa lui Stefan! [pup]Vine vacanta si are timp sa se inzdraveneasca bine. Probabil a ramas sensibil dupa ultima raceala zdravana. Te simt cam suparata in ultima vreme, din tonul cu care scrii. Sper sa iti aduca Mos Craciun rezolvarea problemelor si multe zambete si motive de bucurie! [pup]

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, multumesc, m-ai facut sa zambesc [:)]

Iulia, cum e cu venirea la Piatra? Parca se zvonea ceva de o intalnire pe 23? Intreb si eu timid [:I] ... ca tot am lipsit de la ultimele, dar parca mi-ar prinde bine o iesire.

 

Si pe mine m-a bucurat zapada azi dimineata, parca deja ma obisnuisem cu gandul ca nu va fi zapada anul asta de Craciun. Ati facut bradul? Noi inca nu, nici nu l-am cumparat, or fi brazi prin piata?

 

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, daca zambesti, e de bine!

Noi am facut deja bradul, duminica seara, ca nu se mai putea, cu Iustina...bolfoasa trage de globuri, ca mi-e ca pana la urma il darama...sper sa nu, totusi, c-o mananca sora-sa cu tot cu pene.

Pe 23 eu nu pot si cred ca nici Laura...apro-pos de intalneala - au copiii serbare la engleza.

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...