Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

epilepsie


Recommended Posts

Am luat biletul de trimitere de la medicul de familie idoina maine venim la bucuresti [:D], dimineata probabil o sa fiu super zapacita in spital dar ne putem vedea dupa-masa sau poimaine. Nana, ma duc cu asa o speranta la doctorita asta, am emotii de parca as avea un examen, sper sa nu am emotii degeaba si sa nu se transforme totul intr-o neplacuta experienta.Citii pe la nush ce sectiune un topic scris de tine cu sistemul din ro si finlanda [:D] o super extra diferenta, suntem mult in urma dar sper sa fie bine si sa nu mi-l examineze pe Robi cum ti-l luase tie pe Andrei"cine vrea sa se ocupe de bebelusul asta?" [bang] of nana bine ca esti acolo [pup] deci, fetelor, noi suntem hotarati sa incepem dieta ketogenica [url="http://news.webshots.com/photo/2214753920103233562rHMLLj"]POZE ROBI[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=150984&whichpage=1"]BAZAR COPILASHI&ROBI[/url] Catalina [m-a] sotie de Teo si mami de Robi [patut]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 228
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

am vb cu idoina la tel e o dragutza [:D] ne intalnim in bucuresti [url="http://news.webshots.com/photo/2214753920103233562rHMLLj"]POZE ROBI[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=150984&whichpage=1"]BAZAR COPILASHI&ROBI[/url] Catalina [m-a] sotie de Teo si mami de Robi [patut]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Idoina,ai atata dreptate incat regret daca am spus ceva care te-a suparat.Pentru mine ramai un model de lupta si supravietuire[flo].Sfaturile tale nu ne pot fi decat de folos si iti multumim pentru ca intri si stai de vorba cu noi.

Pentru fiecare decizie luata duc o lupta cu mine, intrebandu-ma tot timpul daca o va ajuta sau nu pe Irina,nu ma pot detasa fara sa iau in calcul riscurile.

S-apoi cred ca medicul(acelasi la care ai fost si tu cu Edi) are obligatia profesionala si morala sa aplice tratamentul cel mai eficient,sa gaseasca solutia cea mai buna.

Inca o data ,intentia mea nu a fost sa combat cele spuse de tine ci pur si simplu vad putin diferit lucrurile.

 

Stefanut,si Irina se simte bine dupa masaj dar cred ca cel mai mult ii ajuta pe copiii nostri gimnastica de recuperare.Acum cu hipotermia asta facem si termoterapie sa-i stimuleze circulatia.

Va pup si va doresc sanatate!

 

Cata,mult succes la Bucuresti si sa auzim numai de bine!

Te invidiez c-ai s-o cunosti personal pe Idoina.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor vreau sa intreb si eu mamicile care au fost la spitalul obregia la dana craiu cum sunt demersurile, cat ati platit(banuiesc ca e gratis, dar o atentie probabil tot trebuie data) ce conditii sunt in spital, mai multe detalii ca voi sunteti trecute prin asta si le stiti.

pls sa-mi raspundeti cat mai repede

pup la bbi

eu am vorbit cu dr.craiu la tel si mi-a spus sa vin in orice zi, eu am hotarat sa merg maine dar nu am mai sunat la spital sa vad de programari. e musai sa sun?

[pup]

 

POZE ROBI

BAZAR COPILASHI&ROBI

Catalina [m-a] sotie de Teo si mami de Robi [patut]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cata, cum am mai scris, doar prima intalnire a fost traumatizanta ptr mine. La a doua, desi m-am dus neincrezatoare, s-a purtat ca o profesionista. Nu asteptam favoruri sau sa-mi indruge minciuni si false sperante. Vroiam parerea unui profesionist in domeniu, care lucreaza cu astfel de copii. S-a dovedit ca stie ce face, desi ea mai mult vb cu rezidenta ei decat cu parintii, noi citeam printre randuri ce inseamna si ce vrea sa spuna. Dar de data asta, a stat si a fost dispusa la discutii. Am plecat linistita si multumita de ea, poate de-aia i-am si scris si am tinut legatura cu ea pe mail. Parerea mea este ca trebuie introdus un antiepileptic. Dieta are si ea multe reactii adverse demne de luat in considerare. Ca sa nu mai spun de stimularea nervului vag. O sa te lamureasca Dana Craiu. MA bazez pe asta. Bafta multa si sa dea Domnul sa vii cu vesti bune. Multa sanatate puiului mic si drum bun, dragilor![pup] Referitor la ce a spus Vio, nu vreau sa intru in polemica, cu nimeni, ptr ca toate suntem mamici care ne confrntam cu greutati. Si eu, ca si ea, nu am fost de acord cu ce a spus idoina, si de-aia am preferat sa merg mai departe si sa ignor mesajul scris de ea. Nu imi pot imagina ce simte o mama cand dupa atatea chinuri ajunge sa piarda puiul. E cumplit si imi pare rau pentru pierderea si suferinta ta. Dar da, cazurile sunt diferite si fiecare mamica traieste cu speranta ca puiul va fi bine intr-o zi. Asta e tot ce ne-a mai ramas. Speranta, pe care nu ne-o poate lua nimeni! Mi se pare nedrept sa ne spui ca pierdem timpul. Stiu sigur ca nu asta fac. Si nu mi-ar fi de niciu n folos sa ma bat cu pumnii in piept si sa sustin ca puiul meu nu e cum a fost puiul tau, ca Andrei face si drege inc omparatie cu alti copii cu aceeasi problema. Mergem inainte si luam fiecare zi pas cu pas, asa cum ne-o daruieste cel de sus. NU te cearta nimeni si nu te exclude nimeni de aici. Sa nu simti asta si sper din suflet sa nu moara subiectul din cauza acestor mesaje.[flo] "Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca! Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica
Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok,hai sa rezolvam problema.Nu am spus ca tratamentul inseamna pierdere de timp,am spus ca timpul e pretios pentru fiecare copil.Eu am pierdut mult timp din viata lui Edi cu medicamente,pentru ca nu aveam alte optiuni.Cand le-am avut,am profitat de ele.Speranta e cea care m-a facut si pe mine sa continui,dorinta de a-mi vedea copilul sanatos,sunt sigura ca aici suntem toate de acord.Reiau ideea,fara a sustine ca sunt cea mai mama dintre mame,ca atat timp cat sunt deschise mai multe cai tratament,ar trebui sa incercati sa discutati si voi cu medicii vostri despre ele,poate asa veti gasi cea mai buna varianta pentru copilul vostru.Am incheiat. idoina http://ro.netlog.com/idoinai/photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nana si eu ma gandesc ca o sa-i introduca un antiepileptic, o sa ii spun si de dintoina pe care o recomanda astia de la roma, nu ma las eu doar in baza dietei.acu nu stiu ce sa fac cu piridoxal, o sa ma informeze ea mai bine.ai stat cu andrei in spital la obregia? cum e? e cu programare musai? [pup] [url="http://news.webshots.com/photo/2214753920103233562rHMLLj"]POZE ROBI[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=150984&whichpage=1"]BAZAR COPILASHI&ROBI[/url] Catalina [m-a] sotie de Teo si mami de Robi [patut]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uitasem sa scriu ca robi a adormit pe la ora 11 si eu desigur m-am luat cu treaba si nu pot dormi, azi-noapte s-a jucat prin casa motanul si acum doarme dus, a incurcat ziua cu noaptea [:D] scriu cu cafeau in fata va invit si pe voi fetelor [:D] [url="http://news.webshots.com/photo/2214753920103233562rHMLLj"]POZE ROBI[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=150984&whichpage=1"]BAZAR COPILASHI&ROBI[/url] Catalina [m-a] sotie de Teo si mami de Robi [patut]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cata, am stat cu Andrei la Obregia, anul trecut in iulie, am prins si weekend acolo. Am ajuns joi si ne-am externat luni. Pe noin e-a ajutat tare mult rezidenta dr., un om extraordinar, Oana Dinu se numeste. La modul ca venea non stop si intreba cum ne simtitm etc. Cu ea am luat primul contact. Noi am ajuns acolo cu ambulanta, ne-au facut fisa de internare, pe urma Oana Dinu ne-a ajutat cu rezerva. Noi am stat in rezerva cu 2 paturi, si doar in prima noapte a mai fost cineva cu noi in camera. Pe urma am ramas doar noi, deci tati a putut sa doarma cu noi acolo. In prima noapte cand nu s-a putut, am aranjat cu o asistenta si i-a gasit in alta parte un pat. In rezerva ai chiuveta cu apa curenta si atat. Sa ai la tine absolut tot, de la pampersi, schimburi, vesela ptr Robi, etc. Noi nu am mancat acolo in spital, nici nu stiu exact cum se proceda, Andrei avea atunci si diaree si a trebuit tinut pe regim, deci nu ne-au interesat detaliile despre cantina de acolo, iar mie nu-mi ardea de mancat, eram in transa. Stiu ca asistentele de acolo au fost foarte cumsecade, veneau mereu si verificau cum ne simtitm etc. Practic noi am stat in spital doar pentru rosu in gat, ca inca avea febra si sa vada daca mai face vreo convulsie. Cel mai urat a fost la externare, care a durat aproape o jumatate de zi, ptr ca a trebuit facut raportul medical si evident ca trebuia scris de mana si mai erau si alti pacienti, nu numai noi. Dr vine dimineata si consulta puiul iar legatura am tinut-o prin Oana. Cabinetul dr. se afla la acelasi nivel, parter, si daca nu ma insel, fata in fata cu cabinetul dr este si o sala de mese. Sper sa fi vazut eu bine. Oricum, sa te astepti la vanzoleala multa si sa te inarmezi cu rabdare ptr ca va dura pana se fac formele de internare. Ideal sa ai la tine si copii dupa acte, ca se face un dosar care ramane la ei, inclusiv dupa CI-ul tau. Stiu ca la mine a alergat asistenta de pe salvare sa faca copii. In curtea spitalului gasesti chioscuri cu aproape tot ce ai nevoie, deci sa nu te panichezi ca vei avea nevoie de ceva si nu ai cum sa pleci. Poate ti-ar fi de folos si un carucior ptr Robi, ca sa-l plimbi pe afara, ca in camera o sa innebuniti. Iar langa corpul cladirii este si un parc de joaca. Despre cat se da si cui, asta ramane la latitudinea fiecaruia. Daca mai ai ceva de intrebat, cu mare drag![pup] "Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca! Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica
Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...