Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(736)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Nu stiu ce sa zic de scaderea homocisteinei, cred ca depinde si de cat de afectat e corpul...Mie mi-a dozat homocisteina la a 2-a vizita la Fundeni cand luam tratament de 2 luni, iar valoarea a fost 9.19. As inclina sa spun ca ai MTHFR homozigot din moment ce reactioneaza mai greu la aport de B-uri, dar pot sa ma insel.Nu e o problema ca nu scade, e chestie de timp, va scadea.Mai rau este homozigot. Nu mai stiu explicatia, ceva de genul, la hetero exista o singura gena care e modificata, la homozigot sunt 2 modificate. Dar deja asta nu mai are importanta pentru noi. Pe mine ma intereseaza ce am si cu ce ii pot da in cap.La Proc.Gloabal nu e o diferenta mare fata de acum cateva luni, gandeste-te la scara mai mare, eu am avut de 3 ori la rand, din 2 in 2 luni si sub tratament valoarea 0.4...asa ca, esti bine!Mai exista un complex de vitamine f bun, cu o concentratie mult mai mare de B-uri, se numeste Medyn si din cate stiu se gaseste doar in Germania._____________________________________________________________________________________________________________________Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 sTratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm[ruga] pentru [copil]http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060id="Verdana">id="size1">id="purple">
align="right" id="quote2">Merci Alex,Merci multdeci sa nu ma hazardez sa fac mutatiile inca...nu?mi-a zis ca in sarcina voi face anticoagulant injectabilTratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ATPO sunt niste anticorpi care se dozeaza ca sa vezi daca ai probleme cu tiroida. Dar trebuie dozate mai multe: FreeT3, FreeT4, TSH si ATPO.id="Verdana">

 

_____________________________________________________________________________________________________________________

 

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm

[ruga] pentru [copil]

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, daca iti da anticoagulant de la inceput, poti sa nu mai faci analize. Cu analizele mele m-am rugat de dr. U, i-am mai povestit de cazurile din familie si abia-abia, a zis ca imi da de la inceput...

Nu stiu de ce ai Proc.Global mai proasta in tratament. Si la mine s-a intamplat asta: cand pierdusem sarcina si luam doar Magne B6 si ac. folic, aveam valoarea 0.65...apoi pe Femibion, Magne B6 aveam 0.4...

id="Verdana">

 

_____________________________________________________________________________________________________________________

 

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm

[ruga] pentru [copil]

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele[pup]

Lilimara eu iau laptisor de matca fiole cam de cind sint sigura ca nu e sarcina gen prima zi de spoting pina in z 13 cind ovulez,pe linga mai iau si vitamine prenatale si aspenter (ca rau nu face),si cred ca iau si duphaston luna asta ca laptisorul de matca scurteaza faza luteala[pup]

fug la munca[alcool]

 

Doamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pun si eu rezultatele mele, MeAlex daca ai timp sa iti arunci un ochi peste ele si sa imi zici cat de "perfecte" sunt

PT1. Sec Thromborel S – 10,2 sec (10,00 – 15,00)

PT1.% Thromborel S - 102,86% (70.00 – 130.00)

PT1. INR Thromborel S - 1.03 INR (0.90 – 1.20)

aPTT Pathromtin SL - 19,20 sec (26.00 – 36.00) Result is not in normal range

Fibrinogen Multifibren U - 368.72 mg/dl (200.00 – 400.00)

LA1 - 26.60 sec (30.00 – 51.00) Result is not in normal range

LA2 - 24.40 sec (28.00 – 35.00) Result is not in normal rang

LA1/LA2 cut off <1,2 - negativ

APS (SAFL) - negative

PC - 89% (70 – 130 %)

PS – 62% (60 – 140%)

ATIII - 116% (80 – 120%)

ProC Global - 0,75 cut off = 0,8

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Moni, daca iti da anticoagulant de la inceput, poti sa nu mai faci analize. Cu analizele mele m-am rugat de dr. U, i-am mai povestit de cazurile din familie si abia-abia, a zis ca imi da de la inceput...Nu stiu de ce ai Proc.Global mai proasta in tratament. Si la mine s-a intamplat asta: cand pierdusem sarcina si luam doar Magne B6 si ac. folic, aveam valoarea 0.65...apoi pe Femibion, Magne B6 aveam 0.4...id="Verdana">_____________________________________________________________________________________________________________________Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 sTratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm[ruga] pentru [copil]http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060id="Verdana">id="size1">id="purple">
align="right" id="quote2">offfffffffffffffffffTratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [pup]

Scriu si eu repede si ma apuc de munca [:D]

Am o stare de kka, cred ca ma apuca o raceala de aia nasola.

Ma bag si eu la testare pe 6 dec.

Lili, ce ia Mirunita sunt luate din farmacie, fara reteta. Ma gandesc si eu sa iau luna viit. Sunt niste fiole de alea de tinut in frigider.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cixinica, doar PS – 62% e cam mic, iar in sarcina scade mai mult. Si tu esti binisor, aproape perfect. Am uitat, ce ti-a zis dr. U sa mai faci?id="Verdana">

 

_____________________________________________________________________________________________________________________

 

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm

[ruga] pentru [copil]

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirunita si cum se ia, cate fiole de alea pe zi?

Si cat costa pentru o luna de zile ca acum sunt in functie de bani.

Fetelor oare sa iau si eu niste aspenter asa de capul meu, ca vad ca au mai luat persoane, posibil sa se intample ceva?

Cred ca o sa ma doara stomacul ca nu suporta aspirina in general.

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...