Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(736)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Multumim de lamurire, Camcris! Moni, e ziua ta de nastere? Sau te refereai la Craciun? ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
dada sunt nascuta chiar de Craciun [:D] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Multumim de lamurire, Camcris! Moni, e ziua ta de nastere? Sau te refereai la Craciun? ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Raspund eu daca nu se supara Moni [:D] este ziua ei de nastere pe 25 decembrie In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
e frumos - eu sunt nascuta de Craciun si mama mea de Revelion YUPYYYYYYY [:D] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la tine mos carciun trebuie sa vina cu 2 saci mereu![:-)))][:-)))][:-)))] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Cred ca esti usor anemica, cam toate analizele cu valori spre minimul intervalului arata asta. Ramane de vazut ce si cum cu creatinina. Proteina C e OK asa cum e, dar mai intrebaa dr. In februarie nu ti-a zis nimic dr? Daca nu iti spune dr din proprie initiativa, intreaba tu. ________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Ba mi-a zis...ca nu beau destula apa cam asta i-a dat ei de inteles creatinina mea mica.Mi-a luat si mi-a sters cu radiera ce insemnasem eu ca erau prea mici.Mi-a zis sa stau linistita ca sunt bune.Cat despre RDW la fel...e bine asa [bang]. Vineri ii voi face o vizita sa vad ce mai spune si de data asta. ____________________________________________________________________ Lili [mamica] de strumfita Maria Eliza Cu ajutorul lui DD in curand din nou [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, o valoare usor mai mica a creatininei arata deshidratare. Cata apa bei pe zi? Probabil ca a exclus afectiuni mai grave pentru ca ai alte analize bune si atunci astea se exclud. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci poate chiar asta e si am scapat.Ce-i drept nu prea beau eu 2 litri in fiecare zi dar nici nu sunt la o cana pe zi. Iar pentru restul poate am nevoie de cava vitamine si atat. Mersi din nou pentru raspunsuri ,sunt mai linistita oricum [:D][flo] Am plecat sa iau printesa de la gradinita. O zi frumoasa in continuare fetelor![pup] Lili [mamica] de strumfita Maria Eliza Cu ajutorul lui DD in curand din nou [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi facem brad in fiecare an, incepem de pe 15 sa decoram. Pisicul meu se amuza cu globurile, dar avem o strategie, legam bradul de corniza si globuri care nu se spag jos. Sotul deja cauta colinde.[:D] Singura problema sunt cadourile pt cei mici, ma intristeaza f mult ca nu pot cumpara si pt al meu. Plus mesele de Craciun cu prietenii, fiecare cu bebeii lor, care se plang ca ce greu e de ei si ce bine e de noi ca ne putem distra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Gaby, asa e si la noi. Eu evit intalnirile cu cupluri ce au copii si incet-incet ne-am distantat. Nu ne vizitam, dar daca as fi continuat relatia mai apropiata, ar fi urmat vizite, asa ca am evitat. Evitam chiar sa le vedem pe nepoata si pe fina noastra. Ne intalnim rapid, facem schimb de cadouri si gata. Devine din ce in ce mai greu sa inghit lamentarile de care spui si tu si incurajarile de genul: "lasati, va veni bebe cand va asteptati mai putin sau cand va vrea el"... ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor in curand plec la Fundeni sa-mi iau rezultatele Alex o sa mai fi pe aici? pe la ora 17:00? va scpun atunci ce mi-a zis o sa vi le transcriu aici rezultatele oricum Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
fetelor in curand plec la Fundeni sa-mi iau rezultatele Alex o sa mai fi pe aici? pe la ora 17:00? va scpun atunci ce mi-a zis o sa vi le transcriu aici rezultatele oricum Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Bafta multa! In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...