Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(736)


Recommended Posts

Moni, posibil sa plec dar revin in jur de ora 7. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor m-am intors e groasa treaba (referitor la legatura cu stimulare/inseminare) mie mi-a oprit dosarul, mi-a zis sa vin maine cu clexane 10 fiole sa imi explice cum sa mi le fac mi-a zis sa opresc aspenterul cu 5 zile inainte de embrio-transfer (nu stiu exact la ce se refera asta - ca nu e vorba de ovulatie in sine....pt. ca mi-a zis ca daca ovulez pe 02.12.-cum i-am zis eu, embrio-transferul va fi cam pe 04.12.... nu mai inteleg nimic am s-o mai intreb maine cand ajung acolo ma duc in jur de ora 11.30 ca sa imi faca instructia mai vine careva? analizele nush' cum au iesit, ca mi-a oprit dosarul o sa vad maine - probabil ca nu au iesit bine.... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni imi pare rau sa aud ca ai nevoie de injectii, din cate stiu eu intra si la compensate dar iti trebuie reteta. Abia astept sa vad ce iti spune maine, sper sa dea clexan in inseminare si sa nu ai alte probleme. Te pupic.[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau Moni Mi se pare f. ciudat ce ti-a zis. nNu vad legatura intre inseminare si embrio-transfer. Embrio-transfer din cate stiu se face la FIV.. Sper sa ma insel, dar eu asa stiu. Poate a inteles gresit ce vrei.. Ca sa fii sigura, mai intreaba o data[pup]
Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Fetelor m-am intors e groasa treaba (referitor la legatura cu stimulare/inseminare) mie mi-a oprit dosarul, mi-a zis sa vin maine cu clexane 10 fiole sa imi explice cum sa mi le fac mi-a zis sa opresc aspenterul cu 5 zile inainte de embrio-transfer (nu stiu exact la ce se refera asta - ca nu e vorba de ovulatie in sine....pt. ca mi-a zis ca daca ovulez pe 02.12.-cum i-am zis eu, embrio-transferul va fi cam pe 04.12.... nu mai inteleg nimic am s-o mai intreb maine cand ajung acolo ma duc in jur de ora 11.30 ca sa imi faca instructia mai vine careva? analizele nush' cum au iesit, ca mi-a oprit dosarul o sa vad maine - probabil ca nu au iesit bine.... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, dr.U a inteles ca tu faci fertilizare...la fertilizare se transfera embrionul (se face punctie, se izoleaza ovulul, se pune intr-un anumit mediu propice impreuna cu spermatozoizii recoltati de la sot si se asteapta sa fecundeze si sa rezulte embrionii care se transfera in uter). din cate stiu, tratamentul pe o luna, adica 30 de seringi costa cam 300 lei daca nu ai reteta. Ea iti va da scrisoare medicala cu care vei merge la medicul de familie si acesta iti va da reteta. Daca iei reteta ca salariat (asta bifeaza pe reteta, se compenseaza 50%, daca iei cea gravida, se compenseaza 100% (din nou, se bifeaza pe reteta). Din cate am inteles, la Fundeni nu se mai elibereaza scrisori medicale o perioada, cam o luna. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...