Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 100


Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

bytzi [pup] in ziua 2 a CM din luna mai incep cu 150 gonal+3 merional(menopur) timp de 3 zile iar pentru urmatoarele 2 zile reduc merionalul la 2 buc. Nu stiu ce sa zic de lipsa totala a inhibarii , mi-a dat peste cap toate asteptarile aceasta schema. speranta2008 [pup] mami vreau [pup] mai bine trece-ma pe listuta de luna mai.[:D] pamy daca imi aduc bine aminte ai luat AC Marvelon , eu zic ca o sa-ti vina maine iar vineri va fii ziua 2 in care incepi stimularea.Bafta !!! tamaryllis [flo] am o mare rugaminte la tine , crezi ca ma poti ajuta sa-mi cumperi merionalul din Ungaria (pt primele 5 zile de tratament desigur) daca iti transfer banii in cont?L-as putea primi de la tine la intoarcere , eu precis nu incep pana atunci. Fetelor va rog din suflet ajutati-ma cu o parere , mi-am facut analizele de secretie si culturile de col si am ureaplasma pozitiva , iar pe rezultat scrie ca e rezistenta la doxiciclina. Am mai avut o data problema asta , am luat doxiciclina 2/zit imp de 10 zile si am scapat de ea. Acum dr din Romania mi-a recomandat azitromicina care mi se pare foarte scumpa adica 45 lei 3 buc si eu am nevoie de 10 (plus inca 10 tratam pt sot). PK mi-a recomandat doxiciclina desi am atasat scanat rezultatul analizei. Ati trecut cumva prin asta si imi puteti da un sfat? Multumesc. MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai asa a fost ziua 1 1decapeptil ziua 2 1/2 decapeptil si 150 gonal f ziua 3 ziua 4 ziua 5idem plus pastile rutascorbin 3*2,magne b6 2*1,aspirin protect 1*1si vit e 2*1 in ziua 5 am facut analize lh estradiol si prolactina astea in oradea am sunat si am spus rasp si mi-a modificat doza de gonalf de la 150 la 75 pina in ziua 10 cind am facut 2 ovitrrele si apoi in ziua 11 1/2 decapeptil dupa asta luni 22 martie a fost punctia am scos 10 si s-au fertilizat 6 3 i-am pus si trei ii pastrez dupa 3 zile i-am pus asa a zis dr ca e mai bine aveau 8 celule dupa et am luat asa divigel,crionone gel.urogestan,magne b 6 ,femibion,rutascorbin.vit e,aspirin ,medrol,kalium cam asta a fost acum dupa ce am aflat nu mai iau kalium si nici medrol
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui luck Fetelor va rog din suflet ajutati-ma cu o parere , mi-am facut analizele de secretie si culturile de col si am ureaplasma pozitiva , iar pe rezultat scrie ca e rezistenta la doxiciclina. Am mai avut o data problema asta , am luat doxiciclina 2/zit imp de 10 zile si am scapat de ea. Acum dr din Romania mi-a recomandat azitromicina care mi se pare foarte scumpa adica 45 lei 3 buc si eu am nevoie de 10 (plus inca 10 tratam pt sot). PK mi-a recomandat doxiciclina desi am atasat scanat rezultatul analizei. Ati trecut cumva prin asta si imi puteti da un sfat? Multumesc.
eu zic sa ii mai trimiti un mail lui pk in care sa specifici ca este rezistenta la doxiciclina... eu cred ca nu a vazut! [pup] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...