Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Magnifice Senioare-Hristos a inviat!! (93)


Recommended Posts

[:D]vad ca azi ne musacalim[:D]ok...abia astept...da nu-i corect ca mirela o face primaaaaaaaaaaaaaa....io fac abia diseara cand ajung acasa[q] bruni....nu stiu ce schema de stimulare ai avut...insa hai sa-ti relatez povestea mea...poate te mai lamuresti cu ceva. la primul Fiv-facut in Romanika....am avut stimulare cu Puregon si atat...si am avut 18 ovo punctionati si 17 embrioni. Mi-au fost transferati 3 embrioni de ziua 2 si am mai congelat 3 morule...atat din 17 embrioni. Evident ca cei din Ro nu au fost in stare,nu au dorit,nu i-a interesat...nu stiu care e varianta corecta...insa nu mi-a explicat cineva ce s-a intamplat...de ce din atat de multe ovocite atat de putini embrioni...si de ce asa de putin rezistenti???...la mine...o femeie cu menstra regulata,ovare perfect fuctionale ,hormonale de invidiat etc etc...deci fara probleme de conceptie. eee....la Fiv nr 2...am ajuns la doftorasu cu ochi albastri,pe care l-am intrebat tot ce am scris mai sus...si mi-a spus urmatoarele: intotdeauna la stimularea ovariana, pe langa hormonii care ne sunt prescrisi si care ne ajuta sa facem oua multe in luna respectiva,e musai sa ne fie prescrise-catre finalul tratamentului,in ultimele 3-4 zile de stimulare un alt tip de injectii care,pe de-o parte impiedica ovulatia precoce dar si finalizeaza maturarea completa a ovocitelor...in acest fel obtinandu-se ovocite mature,de buna calitate...pentru ei fiind mult mai importanta calitatea si gradul de maturitate al ovocitelor decat numarul acestora. deci explicatia pentru faptul ca la primul Fiv am avut ovo..."multe si proaste"...este ca foliculii au fost doar adusi la dimensiunea optima...neintervenindu-se insa asupra calitatii si maturarii lor. acum asta a fost explicatia pe care mi-a dat-o pentru cazul meu...nu trebuie sa iei ad-literam experienta mea. la Fiv2...am avut doar 4 ovocite...din care 2 au ajuns la blasto...si asta fara Icsi...doar fertilizare simpla...deci au fost mult mai bune calitativ desi au fost putine. oricum asta e o dscutie asa...ca sa discutam discutii...pentru ca tu trebuie sa ai incredere in embrionasii tai si sa-i astepti cu drag la tine in burtica...si apoi sa le porti de grija o viata intreaga bebelusilor tai.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sami eu 3 fiv uri am facut , toate cu puregon.. la ultimul adica la asta am facut doar 8 zile de stimulate si am mai asteptat 4 zile pana la punctie.. si inhibarea am facut o cu decapeptyl , a durat vreo 17 zile.. nu stiu ce sa zic , dr zicea ca am ovarele perfecte , hormonalele la fel .. o sa vad ce mi va spune maine , dar eu sper sa fie unul bun printre cei 4![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io-s p-aci![:D] am intins niste rufe, si zac...[bang][bang] ASPIRANTA PANA IN MADUVA OASELOR! astept inca o minune in viata mea!!! Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, sã mãsurãm pe altii cu mãsura cu care ne mãsurãm pe noi, sã pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouã si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sami, e o problema undeva![:D] sami,io mai am drob, si ev fac o mini pizza din paine sau sandvis cald! ca nu am mancat demult![:D] mire, am citit eu bine-ai un baiat?? cati ani are? ASPIRANTA PANA IN MADUVA OASELOR! astept inca o minune in viata mea!!! Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, sã mãsurãm pe altii cu mãsura cu care ne mãsurãm pe noi, sã pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouã si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q]relelooooooooooor[q] io nu mai am decat vreo 10 sarmale-combinate si de vita si de varza. si ma doare si capu...oare ma apuca raceala??? sunt si f*t*ta in c**r si miorlaita...ce naibilor am???!!! ma duc sa iau nurofen...ca altfel nu sunt in stare sa fac de mancare. si asa imi vine sa ma duc sa ma culc direct[nani][nani][nani]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...