Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 83


Recommended Posts

  • Răspunsuri 221
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele, Intru sa dau raportul...(altfel, nu ma lasa Eva). Am facut histero astazi, a iesit bine, nu am avut dureri decat un usor disconfort. Nu am vrut anestezie, dupa interventie m-am imbracat si am plecat acasa. A fost ultima interventie anul acesta. Dankutza, te astept pe tine cu HSG-ul, mai e putin..[flo] Chiar daca nu scriu tot timpul, citesc postarile voastre zilnic. Eva, [pup][pup]unul pentru tine si unul pentru bb (poate se ia)! [flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu mai zic ca si noi familia stam cu sufletul la gura dar o lasam pe ea sa decida mom, asteapta minunea asta de 6 ani!! a zis k isi face maine, deci inca putina rabdare!!![alcool][alcool][alcool] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/MonBebeIustinGabriel?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI6U4Yq09Kirdg&feat=directlink"][foto]bebe strumph[/url] [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/9Octombrie2011?authkey=Gv1sRgCN-Uu7O0-_bawAE#"][foto]bobocel de 6 luni[/url] Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, azi m-am intors acasa dupa laparoscopie. E o operatie destul de usoara, iti revi dupa 3-4 zile, iar cicatricile sunt super mici. Dar totusi e o operatie si nu poti merge la servici imediat :) Abia te deplasezi cateva zile. adipink2000: Merci frumos pentru urari. A fost Ok operatia mai mult asteptarea te omoara. D-rta mea este Nastase Ana. Are o mana f buna. Mi-a verificat trompele si se pare ca nu sunt infundate ci doar foarte lungi si spiralate. Vrea sa incerce o IA stimulata. Sa vedem... Monique77: nu am apucat sa intreb de IA, dar o sa intreb sapt viitoare ca o sa o fac si eu din nou. Idea e ca fetele au dreptate te costa pe langa IA-ul efectiv toate medicamentele si eco din inainte...Daca mai faci si IA cu stimulare sunt ceva bani. Mai multe iti pot spune sapt viitoare. 6 IA nereusite; Trompe infundate; MTHFR homozigot; FSH 11.64; AMH 8.17
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C Dankutza, va iesi bine secretia apoi HSG-ul, vei vedea! Abia astept sa termini si sa te vad cu burtica! Iti multumesc!!!
Burtica am oricum ca sunt grasa[:D] ! [grasa] Cred ca voi reusi sa mai fac un copil. Si prima data m-am incapatanat sa fac un copil, si am reusit. Sper ca anul viitor sa fie cu noroc. [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui AlexaB
Fetelor, azi m-am intors acasa dupa laparoscopie. E o operatie destul de usoara, iti revi dupa 3-4 zile, iar cicatricile sunt super mici. Dar totusi e o operatie si nu poti merge la servici imediat :) Abia te deplasezi cateva zile. adipink2000: Merci frumos pentru urari. A fost Ok operatia mai mult asteptarea te omoara. D-rta mea este Nastase Ana. Are o mana f buna. Mi-a verificat trompele si se pare ca nu sunt infundate ci doar foarte lungi si spiralate. Vrea sa incerce o IA stimulata. Sa vedem... Monique77: nu am apucat sa intreb de IA, dar o sa intreb sapt viitoare ca o sa o fac si eu din nou. Idea e ca fetele au dreptate te costa pe langa IA-ul efectiv toate medicamentele si eco din inainte...Daca mai faci si IA cu stimulare sunt ceva bani. Mai multe iti pot spune sapt viitoare. 6 IA nereusite; Trompe infundate; MTHFR homozigot; FSH 11.64; AMH 8.17
Alexa, asa sunt si trompele mele - una e foarte lunga si una e cu traet sinuos deci spiralata, se si vede pe film.... a zis ca ar fi mai multe sanse la inseminare cu asa trompe? Merci mult de info oricum eu la eco' n-am dat mai mult de 50 lei, uneori am dus niste sapunele facute de noi (sapunuri bio f misto) si vad ca a e ok asa ma mai fofilez eu cu eco', fac pe proasta [:D][:D][:D] sa ne tii oricum la curent brabo ca ai reusit sa faci laparo[pk] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C
Kmy, multumesc! La sarcina asta am facut testul de sange in ziua 10 dupa IA si a iesit neconcludent, apoi am repetat in z13. Nu mai tin minte ce simptome am avut acum, dar la prima sarcina am avut aceleasi ca la menstruatie. Dar deja a trecut destul de la inseminare, putea sa-si faca un test de urina in ziua 14, de ce a asteptat atat? Sa-l faca acum seara, aa stie o treaba (si sa stim si noi) :)) Dankutza, va iesi bine secretia apoi HSG-ul, vei vedea! Abia astept sa termini si sa te vad cu burtica! Iti multumesc!!!
Andra te rog poti sa imi zici si mie ce valoare ai avut la beta in ziua a 10 a, daca iti mai aduci aminte? eu am facut inseminare pe data de 7 noiembrie iar in z10 am avut valoarea la beta <2, acum sunt ziua 31 si inca nu mi-a venit menstruatia, dar probabil o sa vina ca de 4 zile nu mai ma dor sanii si in plus de ieri am o secretie maronie(scuzati detaliile), de ieri nu am mai luat nici utrogestan ... poate din cauza lui mi-a intarziat. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...