Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 83


Recommended Posts

  • Răspunsuri 221
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata, Felicitari,Nivia, stiu si eu o reusita dupa acupunctura. Sarcina usoara! Multumesc, Micky de urare, si tie multa bafta! Monique, eu sunt cu o zi in fata ta iar inseminarea am facut-o ieri in ziua 11, deoarece dr a spus ca e perfect sa fac injectia de maturare la un folicul de dimensiune 18 mm (eu am avut 2 care cu o zi inainte de a face pregnylul erau de 16 si 17 mm). Parerea mea este ca endometrul creste si dupa ovulatie dar mai putin. Luni eu ma duc la o eco de control, si atunci aflu cu cat a mai crescut. Bafta sambata la inseminare, iti tin pumnii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adipink2000
Buna dimineata, Felicitari,Nivia, stiu si eu o reusita dupa acupunctura. Sarcina usoara! Multumesc, Micky de urare, si tie multa bafta! Monique, eu sunt cu o zi in fata ta iar inseminarea am facut-o ieri in ziua 11, deoarece dr a spus ca e perfect sa fac injectia de maturare la un folicul de dimensiune 18 mm (eu am avut 2 care cu o zi inainte de a face pregnylul erau de 16 si 17 mm). Parerea mea este ca endometrul creste si dupa ovulatie dar mai putin. Luni eu ma duc la o eco de control, si atunci aflu cu cat a mai crescut. Bafta sambata la inseminare, iti tin pumnii!
merci mult Adi si eu inclin sa cred ca oricum endometrul mai creste putin si dupa spre exemplu, luna trecuta in ziua 12 il aveam 8 mm si in ziua 15 dpo, 10 mm acum sper sa nu fie eroare de masuratoare [:D] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si eu sunt in perioada de stimulare, in a 2 a zi de femara si menopur, inseminarea o voi face la medlife cu Albu Dragos. Stie cineva ceva de schema asta de stimulare? Ar trebui sa simt in vreun fel ovarele? Dar de Albu ce ziceti? Scuze ca va zapacesc cu intrebarile dar e prima inseminare facuta ca la carte (am mai facut 2 la inceputul anului cu o doctora de la Genesys Fertility Center care nici macar nu a avut bunul simt sa vina sa imi faca inseminarile le-a facut asistenta iar eu nu am vazut nimic si n-am simtit nimic). Va multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nouasnrs
Buna fetelor si eu sunt in perioada de stimulare, in a 2 a zi de femara si menopur, inseminarea o voi face la medlife cu Albu Dragos. Stie cineva ceva de schema asta de stimulare? Ar trebui sa simt in vreun fel ovarele? Dar de Albu ce ziceti? Scuze ca va zapacesc cu intrebarile dar e prima inseminare facuta ca la carte (am mai facut 2 la inceputul anului cu o doctora de la Genesys Fertility Center care nici macar nu a avut bunul simt sa vina sa imi faca inseminarile le-a facut asistenta iar eu nu am vazut nimic si n-am simtit nimic). Va multumesc
Noua si eu sunt la prima inseminare dar cu clomifen si apoi cu climen deci nu stiu mai nimic de menopur si femara de dr. albu am auzit ca e bun deci esti pe maini bune Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monique, endometrul nu e la fel de gros pe toata lungimea lui, poate avem noroc si mai creste iar zigotul se implanteaza in portiunea unde e mai gros. Si in plus nici masuratorile nu pot fi exacte. Nouasnrs, eu stiu 2 cazuri cu IA inceputa acolo, cu acelasi dr si cu acelasi tratament de stimulare - o persoana pe care o stiu de pe un alt forum care a nascut recent un baietel cu care a ramas gravida in urma acestei prime inseminari din viata ei (a fost dubla si tipa a fost foarte multumita de cum a decurs totul) si o prietena care a inceput procedura acolo dar a facut inseminarea la Polisano, cu d-na dr cu care am facut si eu ieri. Acum nu stiu daca este ok sa detaliez aici ce s-a intamplat in al doilea caz, insa iti voi trimite un mp.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SI EU AM FACUT 2 INSEMINARI CA LA CARTE CU DR ALBU ,PRIMA REUSITA DAR OPRITA DIN EVOLUTIE ,A DOUA NU A REUSIT ,DAR AM NUMAI CUVINTE DE LAUDA PT DR ACESTA ,ACUM MA PREGATESC DE FIV TOT CU DINSUL ,ASA CA PAREREA MEA ESTI PE MAINI FFF BUNE! Stimularea tot cu menopur si cu femara am avut-o ,la prima inseminare nu am simtit nimic in mod deosebit ,la a doua m-au durut ovarele din ziua inseminari ,eu cred ca difera simtomele de la un corp la altul! Mutatia677-in stare homozigota Mutatia844g -in stare heterozigota 4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi, Va urma FIV in ianuarie. "In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.” Rajneesh
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADIPINK SPUNENE SI NOUA CE SA INTIMPLAT CU AL DOILEA CAZ ! Mutatia677-in stare homozigota Mutatia844g -in stare heterozigota 4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi, Va urma FIV in ianuarie. "In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.” Rajneesh
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Angelica, multa bafta la FIV, sa reuseasca iar bebe sa stea cuminte si sa nu mai plece din burtica! Am decis sa sterg aceasta postare, nu vreau sa creez reclama negativa unui dr care sigur a ajutat multe cupluri sa devina parinti. Sper sa nu fie cu suparare si sa nu imi copiati postarea. Sper ca ma intelegeti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi, povestea prietenei tale imi confirma banuiala despre "balbele" ML si ale Dr. A. Si eu am fost pacienta dumnealui pana in septembrie cand am decis sa renunt. Nu o sa detaliez aici care au fost motivele pentru ca, la momentul respectiv am scris pe forum. Adi, am vazut ca ai facut IUI, tin pumnii sa fie cu ochisori. [pup] Monique, (daca esti nascuta in '77 avem aceeasi varsta) bafta la inseminare. [pk] Felicitari fetelor pentru sarcini. [flo] O zi frumoasa va doresc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...