Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(62)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 319
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Irip, pe mine m-au raspus greturile, ma apropii de 11 saptamani si tot asa o tin... Si eu pot sa-ti confirm, la primul copil am avut greturi, dar nu asa[bang][bang][bang][alcool][alcool][alcool], si eu cred ca are legatura cu sarcina gemelara[:D][:D][:D] Mary1975, subscriu parerii Mariei, si al meu a mancat ca lupu' mar copt, si ca legume stiu ca si dovlecelul este bun pentru supa.... Amary [gravi] 10+ de [bebic][bebic]
MTHR C677+A1298 - heterozigote, FV Leiden, deficit Proteina S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine greturile au tinut pana pe la 12 sapt, in schimb mi-a fost foarte rau, nu puteam manca, nu suportam miros de mancare gatita si intr-o luna am slabit 7 kg. Bine asta n-a fost rau, ca oricum aveam cateva pe plus.. [:D] Doamne,Alexandra, sa fure carutul de gemeni! [q] Oamenii astia nu-s normali... Daca era simplu mai ziceam, dar gemeni nu intalnesti la tot pasul... Poate l-o vandut, Doamne, imi pare tare rau! Si eu am de gand sa-l tin in scara blocului, locuiesc la et 3, sper sa nu patesc la fel... Eu am de la 'primii pasi' si cred ca ne descurcam bine cu el in primele luni. Si aici la bazar este unul rosu, chiar frumos, tot de la 'primii pasi' si costa 300 lei. Ana, mami de doi strengari si [gravired]33+ cu[fetita][baietel] https://picasaweb.google.com/home
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma ajuta si pe mine cu niste sfaturi despre ce imi trebuie musai cand merg sa nasc? Si pentru mine si pentru brioshe. Desi mai am pana atunci probabil o luna cel putin, sper, am devenit obsedata de calcule si vreau sa am situatia sub control...si cand ma refer la bagaj, includ si numarul de plicuri pe care trebuie sa le am. Mai exista moase pe langa doctor, pt gemeni sunt mai multi neonatologi sau....? Va multumesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexa, din cate stiu, depinde de cum nasti: natural sau prin cezariana. Eu am nascut in 2009, s-or mai fi schimbat regulile, tarifele (ca de, e criza[:D][:D]). Oricum daca nasti prin cezariana, pregateste-te pt. doctor, asistentele de la operatie, anestezist (inainte de preferat), uneori mana a doua a doctorului, apoi daca stai mai mult in spital[bang][bang][bang]: neonatolog, asistente mama, asistente copii, infirmiera (ca paturile nu se schimba singure, deeeee). Cred ca ai inteles, renunta la plicuri ([:D][:D][:D]), nu se va sfii nimeni sa ia fara plic. Despre bagajul tau, sincer nu mai prea stiu, la mine au inceput contractiile mult mai devreme, pe neasteptate si nu aveam bagajul facut, nici haine, nici nimic....[bang][bang][bang]. Asa ca sincer nu stiu ce am aruncat in plasa aia in 5 minute, stiu ca mi le-a adus pe parcurs sotul....[:D][:D][:D] Oricum copilasii sa fie bine, cu restul te vei descurca impreuna cu sotul. Eu am stat mai mult de 1 luna in spital, asa ca, oricate plicuri aveam pregatite, nu mi-ar fi ajuns.....[:D][:D][:D] Amary [gravi] 10+ de [bebic][bebic]
MTHR C677+A1298 - heterozigote, FV Leiden, deficit Proteina S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc! Dar de ce ai stat asa mult la spital? In cate saptamani erai? Dar pana la urma totul a fost bine, nu?
Citat:
citat din mesajul lui amary09
Alexa, din cate stiu, depinde de cum nasti: natural sau prin cezariana. Eu am nascut in 2009, s-or mai fi schimbat regulile, tarifele (ca de, e criza[:D][:D]). Oricum daca nasti prin cezariana, pregateste-te pt. doctor, asistentele de la operatie, anestezist (inainte de preferat), uneori mana a doua a doctorului, apoi daca stai mai mult in spital[bang][bang][bang]: neonatolog, asistente mama, asistente copii, infirmiera (ca paturile nu se schimba singure, deeeee). Cred ca ai inteles, renunta la plicuri ([:D][:D][:D]), nu se va sfii nimeni sa ia fara plic. Despre bagajul tau, sincer nu mai prea stiu, la mine au inceput contractiile mult mai devreme, pe neasteptate si nu aveam bagajul facut, nici haine, nici nimic....[bang][bang][bang]. Asa ca sincer nu stiu ce am aruncat in plasa aia in 5 minute, stiu ca mi le-a adus pe parcurs sotul....[:D][:D][:D] Oricum copilasii sa fie bine, cu restul te vei descurca impreuna cu sotul. Eu am stat mai mult de 1 luna in spital, asa ca, oricate plicuri aveam pregatite, nu mi-ar fi ajuns.....[:D][:D][:D] Amary [gravi] 10+ de [bebic][bebic]
MTHR C677+A1298 - heterozigote, FV Leiden, deficit Proteina S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...