Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori Nov - Dec 2009 (57)


Recommended Posts

Lavi imi pare atat de rau pt nepotel...nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul parintilor [q] _________________________________________________ ANCA mamica fericita de [copil] SABINA IOANA (03.11.2009) [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ancutza_bro#"]Fulgusorul meu iubit[/url] The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Coque' cum sa te simti vinovata, Doamne fereste?...fiecare alege in functie de copilas la ce varsta sa inceapa diversificarea...vad ca [bibe] al tau se cam cere diversificat [:)] oricum se incepe cu cantitati foarte mici, asa ca sigur ai timp sa o lalai de la 5 la 6 luni [;)] sa aveti un botez frumos si un Capisonel cumintel [pup] _________________________________________________ ANCA mamica fericita de [copil] SABINA IOANA (03.11.2009) [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ancutza_bro#"]Fulgusorul meu iubit[/url] The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
Andre[pup][pup][pup] Ancutzapentru mine e clar ca in seara asta nu-l mai infofolesc.... e mai periculoasa transpiratia decat aerul rece. Despre marea D... cred ca el e pregatit... eu nu sunt. O mai lungesc asa... apoi... am sa-mi fac si eu curaj... mi-am argumentat atat de bine ca se incepe la 6 luni... incat... nu ma simt capabila sa aduc argumente impotriva. deocamdata suntem ok asa... nu papa mai des...e vesel si ia in greutate... dar isi "rupe gatul" dupa orice bag in gura eu sau oricine altcineva pe care il vede... ba il mai si apauca plansul... Ieri seara se lupta cu mama pe o ceasca de 3in 1... dar clar nu incepem mare D cu cafea... deci... ghinion pe el... Eu sunt total nepregatita... nu am nici vase... nici ala cu aburi pe care mi-am propus sa-l cumpar... nici ordine in ganduri... deci mai asteptam
[:-)))] sa stii ca la fel face si Sabina...ii trebuie si ei tot ce avem noi in mana si se intinde cu manutele sa prinda tot ce are in jurul ei o sa vina vremea cand o sa fii pregatita, stai linistita [pup] _________________________________________________ ANCA mamica fericita de [copil] SABINA IOANA (03.11.2009) [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ancutza_bro#"]Fulgusorul meu iubit[/url] The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DianaR interesant blogul. Il iau la studiu. Imi pare rau de decizia luata[pup]. pentru c#259; laptele matern î#351;i modific#259; aroma în func#355;ie de alimenta#355;ia mamei, al#259;ptarea preg#259;te#351;te bebelu#351;ul #351;i pentru alte gusturi.. Poate de data asta diversificarea va fi un succes, sper...
Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria nu nu.... nu traim in lumea a treia ca le gasim si la noi.... suntem niste fitosi si niste ... nu mai spun.... si ajungem sa ne laudam ca noi am dat cel mai mult pe acelasi produs pe care altii au dat si jumatate.
Total de acord...Si sunt cu gramada...din pacate LauraG bine ai venit in Romanica[:D] Camy ce s-a intamplat de ati ajuns la urgente? Laurairina[pup][flo] Alina [mamica] de Dragos-Andrei 07.11.2009 si [zana] Riana-Antonia 25.01.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am ramas singurica asa ca va urez o dupa-amiaza placuta si o tai la plimbare cu printesa see ya edit: Alinush scuze, cand am scris mesajul al tau nu aparuse inca, erau doar vreo 4 la rand de-ale mele...nu eram totusi singura [flo] _________________________________________________ ANCA mamica fericita de [copil] SABINA IOANA (03.11.2009) [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ancutza_bro#"]Fulgusorul meu iubit[/url] The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laura - eu sper sa fie o suparare de moment si sa iti treaca si sa revii pe forum. forumul mai e si cum il facem noi, da? [pup] ionela - mare dreptate ai. [pup] camy - da ce s-a intamplat? vai, cred ca ai fost ingrozita... si mie mi-e frica mereu sa nu scap copilul, mai ales pe scari, ca stam la etajul 4... [bang] lavi - condoleante. [q]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot spune fiecare ce are pe suflet, spun si eu cate ceva. Pot sa inteleg cum se simt fetele care intra rar si se simt nebagate in seama. Eu cand scriam din ani in Paste la Odisee ptr ca mergeam si la lucru, faceam naveta si era si sezonul cald cand stau mult afara cu copii singura care imi baga in seama aparitiile episodice era draga de Stephy. Dar ea raspundea la toata lumea si asta o face si mai speciala. Fiind de atatea ani pe forum si stiind cum merg treburile nu m-am suparat, stiam ca atunci cand voi avea timp sa scriu mai mult se vor schimba lucrurile. Altfel dialoghezi si raspunzi cuiva care scrie des, care la randul tau iti raspunde etc. Plus ca se vede ca multe din noi citim din lipsa de timp pe diagonala. Dovada conflictul cu Adriana. Din “intepaturile” ei am dedus ca pe ea a deranjat-o mesajul lui Monis cum ca v-ati chinui copii incercand sa-i diversificati poate cand nu sunt inca pregatiti. Monis a fost mai dura in exprimare, dar practic a spus ceva ce gandeam si eu dar am ales sa nu spun cu voce tare ptr ca nu (mai) tin neaparat sa impun altora punctul meu de vedere. Monis s-a referit ca s-au dat linkuri si s-a si scris cand sunt copii pregatiti de diversificare (CAND STAU SINGUR IN FUNDULET SPRIJINITI) si ca diversificarea ar trebui inceputa atunci cand e si copilul si mama pregatita. Asta inseamna si sa ai un locusor potrivit pentru servit masa copilului, in care acesta sa stea cu placere. Si ca daca bebe iti da peste lingura, intoarce capul si scoate tot ce-i bagi in gurita afara inseamna sau ca nu-i place ce primeste sau ca nu-i pregatit si mai astepti putin. Imaginea ca un parinte il tine de maini, altul ii infige lingurita in gura e putin ciudata, si la asta cred eu ca s-a referit Monis. Stiu ca multe dintre voi nu aceeptati idea ca pana la un an laptele e baza si preferati sa luati diversificarea f in serios si va inteleg ca asa am fost si eu la Vlad. Drept ca dupa nici o luna de diversificare mi-am schimbat parerea dar va las si voua ocazia sa v-o schimbati la randul vostru daca asta veti crede de cuvinta. Multe din voi ati inteles ca Monis s-a suparat ca s-a intrebat a zecea oara o chestie, si de aici mesajul ei acid, dar eu cel putin am inteles altceva. Faptul ca Raluci a trimis-o pe Cami la psiholog nu mi se pare o rautate. Asta e ceva valabil la noi unde la psiholog/psihiatru merg doar “nebunii”. In tarile civilizate cineva care a trecut prin ce a trecut Cami ar fi fost demult indrumata spre consiliere, pentru ca e mai bine sa fi ajutata in astfel de situatii. Daca Roxi are asa o pila buna, atunci cu atat mai bine. [9cer]Diana cu [bonjovi]Vlad(16.05.04)([url="http://community.webshots.com/user/dianar130"]bebelus[/url], [url="http://community.webshots.com/user/dianar131100"]copilas[/url])&[8**][url="http://community.webshots.com/user/Timeea_dulcineea"]Timeea [/url](18.05.06) & [copil][url="http://community.webshots.com/user/dianar130"]Teodora[/url] (11.11.09) [url="http://family.webshots.com/album/556702205NzEiPu?action=&track_pagetag=/page/video/family/kids&track_action=/ViewActions/FullAlbum"]Filmulete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatzaaaa! Am si eu niste emotii cu botezul,ca nu prea am dormit aseara de emotii...dar mai e pana pe 18...sper sa n-am insomnii pana atunci.[bang] KRELIA si eu am problema cu bagatul copilului la fund in cristelnita...de cand am auzit ca s-a innecat un bb[q].Ma gandesc ca nici Isus nu a fost bagat cu capul in apa de catre SF Ioan ci doar udat...de ce zic preotii ca asa e la noi?Poate gresesc eu ca nu este capitolul meu forte religia[alcool]...nu dati cu rosii. LUMI da,am inceput de acum ca imediat le trece timpul si nu ma mai bucur de ele.(ca eu le fac si mancarica)Zeama o pun intr-o sticla de 2 litrii la frigi si iau de acolo cate o cana,o incalzesc putin si mi-o torn in cap[:D] ALI trec si astea doua saptamani si o sa-ti iei puiutul in brate...incearca sa-l imbratisezi stand culcata langa el,sa simta afectiunea,fara sa-l ridici...sa te simta aproape[pup] IONELA ma bucur sa aud ca varului tau ii merge bine...sti ca si sora mea a fost bolnava dar la ea lucrurile au fost mai complicate...Doamne ajuta sa se faca bine[pup] LAURA B[pup]ma tund si eu dupa botez ca am casa plina de par...nu-l mai suport[bang]Dar am capul mic si ciudat si nici nu stiu ce freza as putea sa-mi fac...in fine...voi vedea. MANY la mine pediatra s-a ocupat de decalotare in fiecare luna...la control.Ultima data i-a dat sangele banditelului,saracutul,dar acum vad ca aproape e decalotata dansa [:D] LAVI un scump RARESU tau[pup] RAMONAC intradevar la noi totul este mai scump decat in tarile civilizate si salariile la romani sunt de mizerie...noi avem cele mai mari taxe si impozite, avem cele ma scumpe sosele...dar au altii vile si conturi colosale[bang][bang][bang] LAVI mi s-a facut rau de-a dreptul...saracutul copilas[q][q][q]condoleante...nici nu mai am cuvinte...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...