Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Urgent! Informatii si experiente clinica Anadolu


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui eimotto
Clinica privata din Bucuresti care face radioterapie este divizie a Gral Medical - Oncofort. Eu as fi rezervata in recomandarea lor deoarece cred ca nu evalueaza corect un pacient ci vizeaza castigul financiar . Socrul meu a fost diagnisticat cu cancer de nazofaringe - niciun oncolog/radiolog de la "stat" la care am fost, pe baza tomografiei, nu ne-a dat sanse (mai ales ca el nu prea mai putea sa se hraneasca si era necesara o gastrostoma). Cei de la Oncofort, pe baza aceleasi tomografii au spus ca ii pot faca radioterapie si ca sunt sanse sa fie ok. Asta a fost intr-o marti iar vineri el a murit. Ne programasera a doua zi sa ii faca scanarea si planul de radioterapie, intre timp el a avut o sangerare mare si a trebuit sa il internam. Normal ca am anuntat ca sa anulam dar ei au continuat sa ne sune sa verifice daca am platit pana vineri... Se poate sa fie un pic de paranoie insa cand 5 iti spun ca esti beat s al 6-lea iti spune ca nu, te intrebi ce inters are...
din nou ma mir de medicii care nu v-au dat sanse. dar depinde ce intelegem prin "sanse". eu nu m-am intalnit, nici in timpul rezidentiatului, nici acum, cu cazuri carora sa nu li se ofere sansa unui tratament - fireste, cand era posibil. si din exprimarea "cancer de nazofaringe" fara alte detalii, da, aici tratamentul de electie este radioterapia. insa sunt constienta ca de pe un forum nu pot afla diagnosticul complet. prin urmare consider ca cei de la Oncofort au procedat corect programand radioterapia. nu stiu nici care era starea tatalui tau in momentul in care ati ajuns la ei, dar inteleg ca decesul a survenit destul de brusc. in cazurile acestea niciun medic nu putea prevedea ca se va intampla ceva asa curand - un stop cardiac sau o embolie pulmonara sau alt eveniment care duce la deces. in cazul unei embolii de exemplu, uneori se poate detecta riscul ei, daca cheagul respectiv se opreste pe undeva si este surprins imagistic, dar daca ajunge direct in circulatia pulmonara e prea mult sa reprosam oricarui medic ca n-a prevazut-o. repet, nu stiu niciun detaliu, a fost doar un exemplu de ce se poate intampla. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...