Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste.Felicitari Ca Mila,Valy,Kimy!


Recommended Posts

fetelor cate gravidute!!!!!

incepe sa miroasa a sarbatoare pe la noi pe aici, pe forum [pup]

sa ne traiasca gravidutele [:D][pk][flo]

siiiiiiiii...la mai muuuuuuuuulteeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!

 

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

felicitarii celor 3 gravidute!!!![majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] sa aveti o sarcina minunata si cat mai usoara si bebelusii sa fie sanatosi si mancaciosi!!!!

[majoreta]

 

eu nimic de raportat, ziua 10 , asteptam ovulatia.[olala]poate vom avea si noi noroc luna asta.

 

va pup

 

in curand [gravired]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kimiiiiiii, felicitari!!!!!

Sa-mi sara inima din piept si mai multe nu astazi cand am intrat la recuperat.

Felicitari si Camilei si lui Valy , cea mai rabdatoare graviduta pe care am intalnit-o indirect vreodata [:D]

 

Intram in forta in perioada sarbatorilor. Poate mosii care se pregatesc sa vina apar cu daruri si pentru noi: Mos Andrei pe 30, Mos Nicolae pe 6 si Mos Craciun pe 25. Fiecare trebuie sa livreze macar trei teste pozitive ca sa ne asiguram ca prind toate fetele cate unul[:D]

 

Eu am primit ieri din Germania proviziile noi de teste ( 50 cu 15[:D]) atat pentru ovulatie cat si pentru sarcina. Astazi, desi mai sunt 4 zile pana la urati, am si facut unul de sarcina. Evident, negativ. Mai trag speranta insa ca am vazut ca exista minuni.

 

Cat mai curand [gravi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor eu luna asta nu reactionez f bine la tratamentul cu clomifen

mi-e greata

ma doare capul in continuu

am iar spasme seara care nu ma lasa sa adorm

am ameteli

fotofobie

caldura in valuri

inrosire subita a fetei

am citit prospectul, ma regasesc in multe reactii adverse

cele de mai sus sunt prezente si in prospectg si in cazul meu

fac eforturi sa nu le intrerup

oricum mai am doar maine cand incep sa iau si climen

 

am zis ca daca luna asta nu iese bebe, ne apucam de procedurile de infiere a unui copilas

 

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
fetelor eu luna asta nu reactionez f bine la tratamentul cu clomifenmi-e greatama doare capul in continuuam iar spasme seara care nu ma lasa sa adormam ametelifotofobiecaldura in valuriinrosire subita a feteiam citit prospectul, ma regasesc in multe reactii adversecele de mai sus sunt prezente si in prospectg si in cazul meufac eforturi sa nu le intreruporicum mai am doar maine cand incep sa iau si climenam zis ca daca luna asta nu iese bebe, ne apucam de procedurile de infiere a unui copilasTratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">Moni o parte din ele le-am avut si eu luna trecuta, cel mai grav este problema de vedere, eu am avut tura trecuta in primavara cand am luat 3 pastile dar le-am avut dupa ce am terminat pastilele si ma tinut cam 2 zile, pe prospect scrie ca trebuie sa le intrerupi daca sunt probleme de vedere (daca nu ma insel) ..... vezi cum te simti maine daca este tot asa suna la dr si vezi ce zice, sper din tot sufletul sa iti revi..... sti sa ma vezi si pe mine de maine ca incep sa iau doua pastie de clostylbegit [:D]In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni imi pare rau sa aud ca te simti rau, si eu simt pe pielea mea efectele anticonceptionalelor:durere de sani,foame,retentie de apa,balonari si durere de cap.Sper sa treaca repede.

Rezista ca mai ai un pic pana o sa vezi ca esti [gravi] si atunci o sa merite osteneala[:D]

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu nu am putut intra azi ca batrana se simte rau si am stat numai pe langa ea, acum a adormit, sper sa fie bine ca nu mai am putere.

Vreau sa mai felicit o data gravidutele si cum zicea cineva la cat mai multe.[pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Citat:
citat din mesajul lui Monique77
fetelor eu luna asta nu reactionez f bine la tratamentul cu clomifenmi-e greatama doare capul in continuuam iar spasme seara care nu ma lasa sa adormam ametelifotofobiecaldura in valuriinrosire subita a feteiam citit prospectul, ma regasesc in multe reactii adversecele de mai sus sunt prezente si in prospectg si in cazul meufac eforturi sa nu le intreruporicum mai am doar maine cand incep sa iau si climenam zis ca daca luna asta nu iese bebe, ne apucam de procedurile de infiere a unui copilasTratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">Moni o parte din ele le-am avut si eu luna trecuta, cel mai grav este problema de vedere, eu am avut tura trecuta in primavara cand am luat 3 pastile dar le-am avut dupa ce am terminat pastilele si ma tinut cam 2 zile, pe prospect scrie ca trebuie sa le intrerupi daca sunt probleme de vedere (daca nu ma insel) ..... vezi cum te simti maine daca este tot asa suna la dr si vezi ce zice, sper din tot sufletul sa iti revi..... sti sa ma vezi si pe mine de maine ca incep sa iau doua pastie de clostylbegit [:D]In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
align="right" id="quote2">mie mi-a dat cate 3 pastile de clomifen pe zioricum, maine e ultima zi....deci sper sa scap...Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...