Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa mai sper sau ma amagesc?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
tinand cont ca tu stii clar ce vrei in viata, si ca obiectivele lui nu au coincis cu ale tale inca de prima data, mi-e teama ca iti pierzi timpul. daca intr-adevar iti doresti in continuare familie, vorbeste cu el, sa stii in ce directie sa te indrepti. dupa mine, nu cred ca si-a schimbat punctul de vedere. datoria ta fata de tine insati este insa sa il mai intrebi o data, sa stii si tu ce ai de facut. chris + [copil]alexandra [url="http://b1.lilypie.com/WFYnp2/.png[/img]"]varsta alexandra[/url] [url="http://smi.ro/fulguleti/"]bebeii nostri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice sa nu-ti mai pierzi vremea cu el. N-o fi "genul" care se insoara - a propos, cati ani are?- sau, cel putin acum sau in viitorul apropiat nu are de gand, nu vrea sa faca pasul asta. Dar e suspect cu apelurile astea pe mobil - s-ar putea ca in astea 5 luni cat ati fost despartiti sa-si fi gasit pe altcineva si acum ori vrea sa pastreze ambele relatii, ori vrea sa scape de fosta si sa stea numai cu tine. Provoaca-l la o discutie despre perioada cat n-ati fost impreuna. Sa fie sincer cu tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. La chestia cu telefoanele... nu e musai sa aibe pe cineva doar din cauza ca nu raspunde la telefoane. Nici eu nu raspund la toate telefoanele si eu chiar nu am de cine sa ma feresc. Pur si simplu, ma streseaza atatea telefoane si ma satur. Deci, asta nu e regula. A, cand eram insurat, faceam la fel, e adevarat, apelurile "nepreluate" erau muult mai putine decat acum si exa mea la fel credea ca ma feresc de ea... Dar nu era asa. 2. Daca se da la tine, de ce il refuzi in conditiile in care simti ceva pt el?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu prejudecatile date de propria experienta, eu as zice sa-i dai un sut undeva si sa-ti vezi de viata ta, care inca nu-i stricata de el! Poti sa-l si intrebi ce-i cu viata lui personala; el te poate si minti. Oricum, si daca are, si daca n-are pe cineva, conteaza? Poti sa socotesti: nu e deschis (adica nu comunica, nu te lasa in lumea lui); asta nu prea se schimba si e ingrozitor sa ai o relatie cu un om care nu poate comunica; nu stie sigur daca te vrea; nu se poate "angaja" intr-o relatie dreapta... Gaseste-ti un el care sa se bucure de tine si de care sa te bucuri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La 29 de ani ar trebui sa sti ce ai de facut , adica sa iti vezi de viatza ta fara acest individ, daca nu ai fost buna cu 5 luni in urma pt el crezi ca s-a schimbat ceva in mentalitatea lui?Normal ca se da la tine cine nu s-ar da mai ales ca stie ca el are un loc in inima ta.Dar daca vrea numai o "saltea " sa mearga la Ikea sa-si cumpere una. Ai grija de tine.- "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ophelia draga,mie mi se pare ca la cei 29 ani ai tai nu esti suficient de matura...Fetelor,sa nu aruncati cu pietre[ups].E doar parerea mea...Inima,la o anumita varsta,merge mana in mana cu ratiunea...Bineanteles ca ar trebui sa aiba loc intre voi o discutie sincera...Poate chiar te iubeste,dar nu e pregatit pentru o casnicie[cusca],poate are pe altcineva...Dar daca acum te inseala,crezi ca ai suporta sa faca la fel dupa x ani de casnicie,cand la mijloc vor mai fi si 1-2copii?Sau daca te trezesti tot dupa x,sau y ani ca pleaca? Macar daca e sa plece,lasa-l sa o faca acum...Va durea,sigur,dar va veni si vremea ta....[8**].E necesara o lamurire a situatiei,dar dupa cum cred eu,te vei amagi mult si bine....Repet,nu sunt eu[ilp] inteleapta forumului,e doar parerea mea. Mult succes si sa iei cea mai buna hotarare.[pup] Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ophelya ar fi bine sa asculti de sfaturile fetelor ca mie mi s-au parut pertinente si la obiect si mai ales au fost scrise din experienta de viata a fiecaria...sfaturi date in cunostinata de cauza! alegerea iti apartine tie in totalitate, dar eu in acestcaz i-as spune ceav de genul "ia calul meu si du-te!" raspunsul la intrevarea ta in opinia mea ar fi.....numai spera nu ai la cine sigur te amageste si muerita sa iti pierzi timpul cu cineva care nu stie ce vrea.....e greu sa convietuiesti cu un om care nu are un tel precis si zburda asa prin viata din floare in floare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Face ce fac majoritatea barbatilor de varsta lui, e inca in cautare, oscileaza intre doua (sau mai multe?), dar din pacate, nu esti tu "aleasa" lui. [:(!], chiar daca tu simti ca el este pentru tine. Tu in 5 luni n-ai gasit altul? Fii sigura ca el da. Probabil nici cealalta nu e aleasa, asa ca acum e probabil sa incerce sa se reintoarca la cea mai "buna" dintre toate, adica tu. Depinde doar de tine ce vrei sa faci, ce iti doresti de la viata, acum tu ai cartile in mana ...dar stii cum e cu ciorba reincalzita. Oricum, singurul sfat pe care ti-l dau eu este sa vorbesti clar si direct cu el, asa cum ti-au sugerat de fapt si celelalte forumiste. Multa bafta! [flo] Off-topic: si eu tot la 29 de ani l-am luat pe al meu de mot si i-am zis gata, la bal sau la spital si el a vrut la bal [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ophelya, tu vrei sa te casatoresti cu el sau vrei sa te casatoresti pur si simplu pt ca ai 29 de ani si prietenele tale sunt casatorite deja ? Ti-ai facut deja o parere clara despre el si il iubesti intr-atat incat sa fii sigura ca pe el il vrei de sot ? Ma indoiesc, din moment ce nici macar nu indraznesti sa-l intrebi daca are pe altcineva. S-ar putea sa te pripesti si sa constati dupa alte 6 luni ca nici macar nu este alesul tau. Mult succes, maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...