Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste.Felicitari CaMila,Valy,Kimmy!


Recommended Posts

Dragele mele aspirante,

 

Haideti sa incercam sa acceptam ca fiecare dintre noi este diferita. Scopul nostru pe acest forum este comun, de aceea va propun sa incercam sa fim intelegatoare, si mai optimiste, in toata disperarea noastra.

Sa va spun despre mine: ieri am fost la medic, Z9 si aveam un folicul de 16 mm pe OD, endometru de 6.4 mm. Am reusit cu numai 5 injectii de menopur sa obtin rezultatul asta (+brocriptinul+sioforul). De cateva zile iau si aspenter asa de capul meu, m-am gandit ca rau nu are cum sa faca. Dr. mi-a zis ca foliculul creste 2 mm/zi. M-am gandit sa-mi injectez maine o fiola de pregnyl, fol are avea 20 mm..Voi ce spuneti?

Dr. nu m-a mai chemat la monitorizare, ca suntem destul de departe. Mi-a zis sa-i dam bataie [pathot][pathot]Din experienta trecuta mi se administra pregnyl cand fol. avea 19-20 mm.

Felicitari noilor gravidute. Anca, scot motatele pentru tine.[majoreta][majoreta][majoreta]

 

 

 

Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 227
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Simo_82
Dragele mele aspirante,Haideti sa incercam sa acceptam ca fiecare dintre noi este diferita. Scopul nostru pe acest forum este comun, de aceea va propun sa incercam sa fim intelegatoare, si mai optimiste, in toata disperarea noastra.Sa va spun despre mine: ieri am fost la medic, Z9 si aveam un folicul de 16 mm pe OD, endometru de 6.4 mm. Am reusit cu numai 5 injectii de menopur sa obtin rezultatul asta (+brocriptinul+sioforul). De cateva zile iau si aspenter asa de capul meu, m-am gandit ca rau nu are cum sa faca. Dr. mi-a zis ca foliculul creste 2 mm/zi. M-am gandit sa-mi injectez maine o fiola de pregnyl, fol are avea 20 mm..Voi ce spuneti? Dr. nu m-a mai chemat la monitorizare, ca suntem destul de departe. Mi-a zis sa-i dam bataie [pathot][pathot]Din experienta trecuta mi se administra pregnyl cand fol. avea 19-20 mm.Felicitari noilor gravidute. Anca, scot motatele pentru tine.[majoreta][majoreta][majoreta]Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica
align="right" id="quote2">simo cu ce seringa iti injectezi?ti-ai luat de la farmacie?ca trebuie sa imi injectez si eu si n-as mai mege la spital doar pt astaTratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, eu mi-am luat din farmacie seringi de 2 ml si ace 0.45x16(astea le folosesc si la menopur). Sunt cele mai subtiri si mai scurte ace ce le-am gasit. Injectia se face in burta (asa mi-a facut-o la ultima stimulare).

Seringa de 2 ml are ac lung incorporat. Cu acul lung iei serul in seringa, apoi il transferi in fiola cu pulberea. Le amesteci putin, apoi tragi continutul tot cu acul mare. Dupa ce ai tot serul in seringa, pui acul mic si injectezi in burtica. Bafta, e simplu[pup]

Spune-mi te rog tu in a cata zi esti de CM si ce dimensiune au foliculii tai? Pup si astept vesti. Iti tin pumnii.

 

Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor[pup]

felicitari gravidutelor [flo] sarcini usoare si bb sanatosi

cit despre persoane cu sfaturi binevoitoare eu zic sa nu va consumati ca nu e nici prima data si nici ultima asa ca...[:-@]

Simo sa fie cu noroc stimularea[pk]

eu am asa o stare mai de ciocolata [alcool] da a trece...

 

 

Doamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Mirunita. Sa fie cu noroc tuturor! te rog sa depasesti starea de cioco.. Nu uita ca luna Decembrie e luna cadourilor. Trebuie sa se aate ceva pentru fiecare dintre noi[pup]
Citat:
citat din mesajul lui mirunita1983
buna fetelor[pup]felicitari gravidutelor [flo] sarcini usoare si bb sanatosicit despre persoane cu sfaturi binevoitoare eu zic sa nu va consumati ca nu e nici prima data si nici ultima asa ca...[:-@]Simo sa fie cu noroc stimularea[pk]eu am asa o stare mai de ciocolata [alcool] da a trece...Doamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]
align="right" id="quote2">Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_ROXX
Buna fetelor,Sunt noua pe forum sunt si eu una dintre aspirantele la statutul de mamica. As avea si eu o intrebare pentru mamicile care au renuntat la anticonceptionale, dupa cat timp au ramas insarcinate? [pup] La mine este a 3 a luna si nimic...
align="right" id="quote2">bine ai venit[flo] si bafta sa pleci cit mai repede la odiseeeu anticonceptionale nu am luat dar banuiesc ca difera de la o femeie la alta oricum o sa iti zica fetele care au luatDoamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Simo_82
Multumesc Mirunita. Sa fie cu noroc tuturor! te rog sa depasesti starea de cioco.. Nu uita ca luna Decembrie e luna cadourilor. Trebuie sa se aate ceva pentru fiecare dintre noi[pup]
Citat:
citat din mesajul lui mirunita1983
buna fetelor[pup]felicitari gravidutelor [flo] sarcini usoare si bb sanatosicit despre persoane cu sfaturi binevoitoare eu zic sa nu va consumati ca nu e nici prima data si nici ultima asa ca...[:-@]Simo sa fie cu noroc stimularea[pk]eu am asa o stare mai de ciocolata [alcool] da a trece...Doamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]
align="right" id="quote2">Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica
align="right" id="quote2">[ruga] sa fie cit mai multe cu 2 liniuteDoamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Simo_82
Moni, eu mi-am luat din farmacie seringi de 2 ml si ace 0.45x16(astea le folosesc si la menopur). Sunt cele mai subtiri si mai scurte ace ce le-am gasit. Injectia se face in burta (asa mi-a facut-o la ultima stimulare).Seringa de 2 ml are ac lung incorporat. Cu acul lung iei serul in seringa, apoi il transferi in fiola cu pulberea. Le amesteci putin, apoi tragi continutul tot cu acul mare. Dupa ce ai tot serul in seringa, pui acul mic si injectezi in burtica. Bafta, e simplu[pup]Spune-mi te rog tu in a cata zi esti de CM si ce dimensiune au foliculii tai? Pup si astept vesti. Iti tin pumnii.Cu ajutorul lui D-zeu in curand mamica
align="right" id="quote2">multumesc mult Simoasa am sa facmi-ai dat o informatie foarte pretioasa ca eram pierdutaeu inca nu stiu cum stau cu foliculiimaine ma duc sa vad, la eco'si va scriu bineinteles imediat ce ajung la serviciu cu detaliile [:D][pup]Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_ROXX
Buna fetelor,Sunt noua pe forum sunt si eu una dintre aspirantele la statutul de mamica. As avea si eu o intrebare pentru mamicile care au renuntat la anticonceptionale, dupa cat timp au ramas insarcinate? [pup] La mine este a 3 a luna si nimic...
align="right" id="quote2">Eu am trecut de mult de 2 ani si nimic, acum chiar sunt intr-o stare jalnica, imi vine sa ies din casa si sa nu ma mai intorc, simt ca nu am pentru ce trai, am o saptamana de cand nu am mers la scoala, stau langa ea, o pazesc o schimb si acum face mofturi, ca e prea rece apa din sticla, ca nu trebuia in sticla aia, vreau aia da nu mai vreau, parca nu mai am putere din 5 in 5 minute suna din clopotel si cand ma duc la ea zice ca din greseala. Daca imi luam o garsoniera cand m-am maritat era mai bine, poate acum aveam si bebe si nu aveam atata stres, plus ca niciodata nu am putut sa fac nimic, ca aude, ca se supara si nu mai stiu ce, a zis ca ei ii e rau si eu nu o bag in seama, ce as putea sa ii mai fac?Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...