Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste.Felicitari CaMila,Valy,Kimmy!


Recommended Posts

buna fetelor!!in sfarsit am reusit sa intru si eu, am pierdut o zi intreaga prin policlinici[bang][bang][bang][bang][bang][bang]fara sa rez mare lucru, am ajuns la 7 si ceva acasa si am facut cate ceva prin bucatarie iar amu mi-am luat[cafea] si ma apuc sa citesc din urma[cit][cit][cit]![pup]

 

kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">

[foto]bebe strumph

[foto]bobocel de 6 luni

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 227
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu am mers pt copil Mihaela!

 

am fost la reumatologie dar in loc sa reusesc sa-mi fac un control am pierdut toata ziua pe la usi, ce-i drept am avut si copilul dupa mine cateva ore, apoi l-am lasat cu soacra-mea!!!

 

 

kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">

[foto]bebe strumph

[foto]bobocel de 6 luni

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragutelor

Va multumesc k va ganditi la mine dar nu am nicio veste buna. Va spuneam ca testul a iesit neconcludent si astazi , la sc m-am gandit ca ce o fi o fi!M-a luat asa deodata un pesimism nasol [q]

M-a tras mult spre butoi faptul ca am o scurgere ingrozitoare [bang][bang][bang] si cu niste mancarimiiiii ( scuze de detalii) , dar nu am mai patit asa niciodata [q]

Si nush ce sa mai zic dar ma gandesc ca e o intarziere de la prostia asta, ca eu nu prea am probleme cu intarzierile [bang][bang][bang]

Deci, nu sunt optimista deloc!

Imi pare rau ca va dezamagesc, dar ma mai apuca

 

Ancuta ,cu voia Universului, in cel mai scurt timp dau viata unei minuni!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kovacsc
Citat:
citat din mesajul lui chmihaela
Buna fetelorFelicitari gravidutelor si sa fie cat mai multe teste pozitive.Eu am intrat deja in a cincea luna de incercari si nimic.Sincer nu ma gandeam ca o sa raman asa greu avand in vedere ca mai am un copil.Citind pe forum si vazandu-va pe voi discutand de problemele voastre incepp sa ma gandesc daca nu cumva am ceva probleme de nu mai vine bebe.Moni eu zic sa mai astepti cu adoptia poate iti va da dzeu un bebe al tau.
align="right" id="quote2">Noi am incercat mai bine de 8 luni, nu am fost la medic, deci nu stiam daca unul dintre noi are probleme, am crezut ca poate chiar nu putem dar in acelasi timp eram hotarata sa fiu optimista si sa ma gandesc ca sigur vom avea un copil, doar ca noi nu am fost deloc disperati, ne am dorit foarte mult dar am zis ca daca chiar nu raman pana la sfarsitul anului 2012 asta este.Ma gandeam ca probabil o sa fac o vizita la medic sa vedem dc descopera ceva dc nu asta este. Sotul meu mai zicea ca poate adoptam dar eu prea vroiam.Dupa cateva luni de incercari fara rezultat am luat branca ursului si am ramas gravida in luna iulie.Eu va citesc demult timp, sunt interesata cine a reusit sa ramana insarcinata cine nu....dar va spun sincer si va rog din suflet nu va suparati pe mine, aici pe forum eu simt asa o disperare care va cauzeaza multa suferinta si mult stres - un motiv minor probabil, pentru care nu ramaneti insarcinate. Am trecut prin unele stari ca si voi, in fiecare luna speram ca nu mai vine menstr. De vreo 2 ori mi am facut si test de sarcina dar iesise negativ, dar niciodata nu m-am descurajat, nu am plans, nu am disperat, nici macar nu mai scriam pe forum nimic, intre mine si sotul meu nu erau discutii de lamentare si frustrare - am fost optimisiti si fericiti cu ceea ce aveam pana atunci. Ma bucuram pentru unele cunostinte sau prietene care ramaneau gravide, recunosc ca aveam un pic inima stransa dar nu am incetat sa sper ca intr o zi voi avea si eu burtica. Dar totusi Am luat mereu in calcul si ca poate nu vom avea copii si daca ar fi fost asa ce era de facut, sa imi distrug toata linistea si fericirea poate chiar sanatatea.....sunt atatea cupluri care pur si simplu nu au copii si nu au murit. Sunt multe alte lucruri in viata care iti pot oferi satisfactie.Ca sa concluzionez: bucurati-va de viata, de lucrurile frumoase pe care le aveti, iubiti, daca ati facut tot ce depinde de voi pentru a avea un copil atunci linistiti-va si lasati lucrurile in grija lui Dzeu, poate chiar rugandu-va Lui si daca este sa aveti un bebe o sa se intample, daca nu, sunteti tinere aveti toata viata inainte, nu va puteti macina pana la adanci batraneti, o sa pierdeti cei mai frumosi ani din viata.Va doresc din toata inima liniste sufleteasca si fericire.[gravi] 20+ [fetita] Karina, comoara noastra
align="right" id="quote2">[pup] si multumimUsor de zis, greu de facut, faza cu stresulU zici ca ati muncit 8 luni, dar daca ar fi fost 8 ani?! Reuseai , crezi, sa ramai asa de linistita?!Ancuta ,cu voia Universului, in cel mai scurt timp dau viata unei minuni!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kovacsc
desi speram sa nu va inflamati si sa cititi printre randuri, sa luati ceea ce este bun din mesajul meu se pare nu sunt sanse cu voi, pentru ca asa cum am zis aveti o stare de incordare si reactionati ca atare.Din sincera compasiune si intelegere pentru ceea ce simtiti am vrut sa va fac sa vedeti lucrurile si din alta perspectiva indiferent ca aveti sau nu structura psihologica potrivita.Sunt perfect constienta ca unele dintre voi aveti probleme serioase si de aceea nu puteti avea copii, deocamdata....dar care era mesajul meu anterior, chiar si pentru acelea dintre voi?!Din ceea ce am mai citit am vazut ca unele probleme sunt si din cauza alimentatiei. Noi renuntasem in mare parte la carne inainte sa raman, multe fructe legume sucuri verzi etc. Pe blogul Oliviei Steer gasiti informatii utile de la cititoare care au reusit sa ramana insarcinate dupa multi ani prin metode naturiste.O zi buna![gravi] 20+ [fetita] Karina, comoara noastra
align="right" id="quote2">Multumim inca o data1 Dar noi am discutat de f multe ori pe acest subiect, stresul, toate de aici cunoastem f bine teoria, dar... e f greu de pus in practicaIntradevar topicul in timp s-a cam schimbat, chiar f mult in ultimul an, nu mai putem gasi in strafundul nostru picatura de optimism de care avem nevoie. Am observat si eu ca , chiar daca cate un ne declaram optimista, treburile nu sunt chiar asa. De multe ori poate o facem si pentru prietenele de aici[pup] si sarcina usoara in continuare! Sa va ajute Cel de Sus sa nu fie nevoie sa treci pe la aspirante nici la bb2!Ancuta ,cu voia Universului, in cel mai scurt timp dau viata unei minuni!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonataid="purple"> in primul rand , bun venit pe domeniul aspirantelor [flo]

In cel de al doilea , dar cel mai important, sa dea bunul Dumnezeu sa fie sarcina, sa o duci cu bine pana la final si apoi sa intri sa ne povestesti cum e bb! [pup]

 

Ancuta ,cu voia Universului, in cel mai scurt timp dau viata unei minuni!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ankcta
Buna dragutelorVa multumesc k va ganditi la mine dar nu am nicio veste buna. Va spuneam ca testul a iesit neconcludent si astazi , la sc m-am gandit ca ce o fi o fi!M-a luat asa deodata un pesimism nasol [q]M-a tras mult spre butoi faptul ca am o scurgere ingrozitoare [bang][bang][bang] si cu niste mancarimiiiii ( scuze de detalii) , dar nu am mai patit asa niciodata [q]Si nush ce sa mai zic dar ma gandesc ca e o intarziere de la prostia asta, ca eu nu prea am probleme cu intarzierile [bang][bang][bang]Deci, nu sunt optimista deloc!Imi pare rau ca va dezamagesc, dar ma mai apucaAncuta ,cu voia Universului, in cel mai scurt timp dau viata unei minuni!
align="right" id="quote2">poate te-ai pricopsit cu vreo candida, k asta da si scuregri urate si mancarimi!kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">[foto]bebe strumph[foto]bobocel de 6 luniAm invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_ROXX
Buna fetelor,Sunt noua pe forum sunt si eu una dintre aspirantele la statutul de mamica. As avea si eu o intrebare pentru mamicile care au renuntat la anticonceptionale, dupa cat timp au ramas insarcinate? [pup] La mine este a 3 a luna si nimic...
align="right" id="quote2"> Bun venit Roxanaid="purple"> si sedere cat mai scurta ! [flo]Scrie repede 10 msj scurte pt ca esti moderata si mesajele tale apar mai tarziu, atunci cand noi suntem deja trecute de acea pagina.Ancuta ,cu voia Universului, in cel mai scurt timp dau viata unei minuni!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...