Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste.Felicitari CaMila,Valy,Kimmy!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 227
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

hello fetele

vin cu vesti...nu foarte bune...

sunt ziua 9 si am endometrul de 0.29 mm

groaznic

mi-a spus ca daca nu creste suficient (cel putin 0.7 mm) nu facem inseminare)

mi-a marit doza de hormoni (climen cate o pastila dimi, una la pranz si doua seara)

ma duc iar maine

am foliculi pe ambele ovare

 

au maxim 13 mm nici astia nu-s foarte mari)

sunt cate 3-4 pe fiecare ovar, incepand de la 8 mm

 

in fine...sunt dezamagita

 

bunicul meu a vomat si lesinat in dimineata asta, a venit salvarea

acum e la spital

sunt foarte demoralizata

as vrea din tot sufletul sa mai traiasca amandoi sa vada un bebe strumf de la mine (au 83 ani)

dar bunicul meu sufera de enfizem pulmonar -BPOC

adica ii mai functioneaza plamanii la 30% din capacitate

se chinuie saracul sa respire, oboseste si cand mesteca

 

scuze ca ma descarc la voi dar...asa mi-a venit...

ei m-au crescut pana la 18 ani, sunt parintii mei mai mult decat este tata tatal meu

mama a fost mai tolt timpul la bunici insa pe tata il vedeam doar in weekend

 

bunicii insa m-au educat, crescut, iubit

va dati seama cam cat ii iubesc si eu

 

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, dragele mele!

 

In sfarsit, fetelor am caldura.....yeeeee[majoreta][majoreta][majoreta], bine acum toata casa e intoarsa pe dos, dar am intrat sa va salut si sa va scriu si ma duc fuguta sa incep sa fac ceva curat pana la 1,ca apoi plec la munca.

Alex si Kimmy, va multumesc din tot sufletul de sfaturi[flo][flo][flo], chiar asa o sa fac,azi-noapte dupa ce au plecat astia am [pathot]si am stat si eu cu picioarele in sus vreo 15 min[:D] ca eram foarte fericita.

Fetelor, daca as ramane gravi acum, as naste pe la jumatatea lui august, fix cand aniversam eu si sotul 3 ani de casatorie - noi ne-am casatorit pe 15 august - pentru noi are o insemnatate foarte mare Prea Sfanta Fecioara Maria (si data de cand suntem impreuna e 8 septembrie). Sper si O rog sa aibe grija de noi si in ceea ce priveste minunea din viata noastra!

Fetelor sunt asa de optimista, cred ca luna asta e cu noroc! Vreau sa va dau si voua din optimismul meu [grup]!

Sa aveti o zi placuta si usoara! Va pup tare pe toate![pup][pup][pup]

 

http://lagf.lilypie.com/zFnw.png

http://lt2f.lilypie.com/ofWb.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Kimmy
Buna dimineata!Yna noi am prestat in ziua cand am avut testul pozitiv,si inca o data la 48 de ore,adica am facut o zi pauza.[flo]Succes sa se prinda!Pupici de molipsire![pup][pup][pup]Eu am avut ovulatia in z14,si mai mult ca sigur am ramas gravi de la prestatul din z13.Am stat pe spate cu picioarele stranse la piept,vreo 20 minute.[flo]___________________________________id="green">Mamica mandraPovestea noastraid="Century Gothic">id="green">http://www.fertilityfriend.com/home/19d912
align="right" id="quote2">Chiar am furat din pupici de molipsire[:D], ca sa fiu sigura ca luna asta e cu noroc ca si la tine![pup][pup][pup][pup][pup][pup] Am furat multi, multi, multi....http://lagf.lilypie.com/zFnw.pnghttp://lt2f.lilypie.com/ofWb.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Kmy te rog sa nu te simti prost, nu ma refer la tine si nici la verisoara ta tu ai fost si esti un exemplu pentru noi, multumim ca ne dai sfaturi si pentru prezenta.[pup][pup][pup]

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
align="right" id="quote2">


stai linistita, nici nu imi trece prin cap faza cu simtitul prost, eu va multumesc ca m-ati accepat printre voi odat ce nu sunt tocmai o aspiranta, si ca mi-ati raspuns cand am intrebat cate ceva( pt verisoara mea)!
ma tin ca si scaiul de voi![:D] chiar daca verisoara mea a ramas gravida si exista si forumul de mamici din iasi[:D][pup][pup]

kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">
[foto]bebe strumph
[foto]bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monique!!!id="red">

 

nici nu stiu cu ce sa incep!!!

legat de endometru, am citi chiar azi dimineata, pe forumul cu inseminarea, daca nu ma insel, ca ar fi o metoda de crestere a lui, ma uit si iti copii pasajul, imediat!

legat de bunici tai , te inteleg perfect! si eu am o afectiune aparte pt bunica mea , din partea maamei, de multe ori am impresia ca o iubesc mai mult decat pe mama mea proprie, de altfel si ei ii spun tot Mama!!

si face bine sa te descarci, pentru asta suntem aici![pup]

 

kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">

[foto]bebe strumph

[foto]bobocel de 6 luni

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
hello fetelevin cu vesti...nu foarte bune...sunt ziua 9 si am endometrul de 0.29 mmgroaznicmi-a spus ca daca nu creste suficient (cel putin 0.7 mm) nu facem inseminare)mi-a marit doza de hormoni (climen cate o pastila dimi, una la pranz si doua seara)ma duc iar maineam foliculi pe ambele ovareau maxim 13 mm nici astia nu-s foarte mari)sunt cate 3-4 pe fiecare ovar, incepand de la 8 mmin fine...sunt dezamagitabunicul meu a vomat si lesinat in dimineata asta, a venit salvareaacum e la spitalsunt foarte demoralizataas vrea din tot sufletul sa mai traiasca amandoi sa vada un bebe strumf de la mine (au 83 ani)dar bunicul meu sufera de enfizem pulmonar -BPOCadica ii mai functioneaza plamanii la 30% din capacitatese chinuie saracul sa respire, oboseste si cand mestecascuze ca ma descarc la voi dar...asa mi-a venit...ei m-au crescut pana la 18 ani, sunt parintii mei mai mult decat este tata tatal meumama a fost mai tolt timpul la bunici insa pe tata il vedeam doar in weekendbunicii insa m-au educat, crescut, iubitva dati seama cam cat ii iubesc si euTratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">Moni, draga, te inteleg foarte bine, ca asa sunt si eu atasata de bunici, si ai mei m-am crescut pe mine si inseamna foarte mult pentru mine (chiar daca acum ma supara de multe ori - dar trebuie sa-i intelegem). Si ai mei sunt bolnavi, si bunicul a facut un AVC, eu tot timpul merg cu ei la doctor ( si sapt trecut am mers cu fiecare dintre ei). Pe mine ma ajuta foarte mult sa ma rog pentru ei, ma rog in fiecare seara si pentru ei, si cand sunt bolnavi ma rog in special ca sa aibe Bunul Dumnezeu grija de ei si sa nu mi-i ia inca!Poate te ajuta si pe tine.In legatura cu endometrul, nu stiu ce sa-ti spun, dar cu cresterea dozelor de climen, cred ca o sa-ti creasca! Bafta multa, draga mea!http://lagf.lilypie.com/zFnw.pnghttp://lt2f.lilypie.com/ofWb.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

moniqueid="red">

 

uite acesta este pasajul de care vb:

Adi clomifenul e cu 2 taisuri. Rezolva una, strica alta. Eu te-as sfatui sa te dai cu Oestrogel ( 2 spatule pe zi) si sa pui si Viviflor (vaginal). Fac minuni! Intreab-o pe Lauricea. Ea a reusit sa-si cresca endo destul de bine, in doar cateva zile. Acum, ce ai de pierdut? Uneori, ingrasatul porcului in ajun reuseste. Tine-ne la curent! Multa bafta!

 

mom este ultimul mesaje pe forumul de Inseminare!deci ar fi usor sa-l gasesti si sa-l asociezi cu informatiile dinainatea lui![pup]

 

 

 

 

kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">

[foto]bebe strumph

[foto]bobocel de 6 luni

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, cand ar trebui sa faci inseminarea? Endometrul creste cu 1 mm pe zi. Vinul ingroasa endometrul, asa ziceau fetele. Eu stiu ca este OK sa fie minimum 8 mm, ideal sa fie 10 mm.id="Verdana">

 

_____________________________________________________________________________________________________________________

 

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm

[ruga] pentru [copil]

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black
moniqueid="red">uite acesta este pasajul de care vb:Adi clomifenul e cu 2 taisuri. Rezolva una, strica alta. Eu te-as sfatui sa te dai cu Oestrogel ( 2 spatule pe zi) si sa pui si Viviflor (vaginal). Fac minuni! Intreab-o pe Lauricea. Ea a reusit sa-si cresca endo destul de bine, in doar cateva zile. Acum, ce ai de pierdut? Uneori, ingrasatul porcului in ajun reuseste. Tine-ne la curent! Multa bafta! mom este ultimul mesaje pe forumul de Inseminare!deci ar fi usor sa-l gasesti si sa-l asociezi cu informatiile dinainatea lui![pup]kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">[foto]bebe strumph[foto]bobocel de 6 luniAm invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!id="red">
align="right" id="quote2">merci mult Kmysa stii ca al oestrogel ma gandeam si eu, o sa imi cumpar si o sa aplic cate 2 spatule pe zi, cum zice acolo.clomifenul sa inteleg ca e certat cu endometrul?Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...