Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste.Felicitari CaMila,Valy,Kimmy!


Recommended Posts

Dana multumesc, sunt mai bine ca acum se cere si mer cu ea la baie, sunt multumita ca nu mai face pe ea si plus de asta am prins si eu o jumatate de ora de somn iepureste dar m-am odihnit, i-am zis sotului sa stea sa o pazeasca el un pic si a venit langa mine in pat de cand m-am trezit nu stiam care sforaie mai tare el sau batrana, va dati seama cata baza am in el. Sunt bucuroasa ca nu a insistat sa plece la soacramea ca chiar faceam scandal daca ma lasa singura acasa.[pup][pup] Ancuta deci nu ti0au venit uratii, e si asta o veste buna, felicitari si abia astept si vestea oficiala.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 227
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dana0000
Ankta 9 ani e o perioada extrem de lunga, hai repede cu un FR sa vedem dublu[olala]! Daca vrei putina inspiratie uita-te pe youtube la video cu fete care isi anunta sotii ca sunt insarcinate dupa ce sunt diagnosticati cu probleme de fertilitate[:D] poate devii mai nerabdatoare. Cu privire la adoptie e un subiect sensibil,eu cred ca as putea sa ma gandesc doar dupa ce as elimina toate celelalte posibilitati.Am vazut o fata cu 4 fiv-uri nereusite si nu pomenea nimic de adoptie,probabil asa as face si eu. Mi-as dori un baietel cu ochii sotului,un pui de om sa aiba ceva de la amandoi.Asta-s eu,poate altii sunt mai putin egoisti decat mine,fiecare decide cum vrea sa iti traiasca viata. Oricum respect oamenii care sunt capabili sa ia un copil si sa-l iubeasca ca si cum ar fi al lor. De ce un lucru asa natural cum e sa ai un copil e asa greu pt unii si floare la ureche pt altii? Nu sunt in toane prea bune,scuzati daca am deranjat pe cineva. Miha esti bine,cum se mai simte batrana? [pup] ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
dana as incerca si eu 6 FIV'uri dar ...e vorba de bani si nu am putea sustine nici macar unul dar doua.... nici de inseminare nu mai avem bani...si nu suport nici tratamentul decat fff greu si eu mi-as fi dorit un bebe c u trasaturile noastre cu ochii sotului meu.... dar....poate nu e sa fie...cine stie... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monique felicitari.Esti de laudat,ai o atitudine frumoasa,probabil o reflectie a sufletului tau. Mihaelafalt- multa putere si rabdare cu batrina pe care o ingrijesti.Rasplata vine sub diferite forme. Bettercy si eu m-am indragostit de covorasele memory foam pt baie.D'alea ti-ai luat?Covorasele pe care le am in baie sunt f practice,sunt albe, dar se pot spala usor.Si chiar le am de vreo 3 ani,nu am nici o sansa sa le inlocuiesc asa repede cu cele moi si frumoase la care visez.Nu fac cumparaturi de dragul cumparaturilor(unless I pay 5% from real price :))Dar sper ca tu ti-ai luat din alea(ca tare mult mi le doresc si eu). Felicitari celor 3 gravidute,ankcta bafta mare....uite asa de mare II Va pup pe toate,oriunde va aflati[pup] O duminica placuta in continuare Felicia 16+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

v-ati uitat la Romania te iubesc? cu legea adoptiei si reportaj din centre de plasament induiosator sarmanii copilasi... nenorociti de parinti inconstienti care toarna pe banda rulanta si apoi ii abandoneaza asta inseamna lipsa de educatie uite asa se vede femeile alea cred ca nici nu stiu ca trebuie sa aiba ciclu in fiecare luna dar ca exista calendare sau alte metode de contraceptie.... offffffffffffffff Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Moni nu am vazut nimic, asa as fi vrut sa ma uit ca imi place emisiunea.[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
poate e mai bine ca n-ai vazut te incarci emotional extraordinar de tare Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele dragi, ma iertati ca nu intru asa de des, dar sunt atat de ocupata[:I]. Sunt plecata de la ai mei unde aveam pc la dispoztie si vreo 2-3 zile nu am mai putut intra pe forum macar seara sa va scriu ceva, abia apucam sa va citesc[:I]. Hai sa va zic ce am patit eu azi[:I] In legatura cu aspenterul, daca tineti minte povestea mea ca aveam dureri foarte-foarte mari in ciclu, si ca de cand iau aspenter(am 4 luni de cand il iau) nu am mai avut dureri in ciclul(crizele alea mari cu stari de lesin, voma, ambulanta la domiciliu). Ieri am uitat sa iau pastila de aspenter(ca o iau zilnic) si prin urmare azi am avut iarasi criza de dureri. Asa cum ziceam cateva capitole in urma lui Tzuky(ca ma sfatuia ca poate ca ar fi bine sa intrerup aspenetrul cat am menstruatia ca luna trecuse patasem patul si lenjeria f mult-scuzati de detalii[:I]) si eu am zis ca mii frica sa intrerup aspenterul ca mi-ar reveni durerile. Uite chiar asa si s-a intamplat azi ca am uitat sa iau aspenterul doar o singura zi[bang][bang]. Nu mai fac eu greseala asta si nu intrerup aspenterul decat cand voi implini 12 saptamni de sarcina cand voi prinde sarcina. Cine ma poate ajuta sa inteleg. MeAlex ce zici? Aspenterul e folosit pt coagularea mai buna a sangelui, ingrosarea endometrului desi daca intrerupi aspenterul, ce se intampla? (in cazul meu e clar ce se intampla[:I]) V-am pupat pe toate.[pup][pup][pup][pup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deny, aspenterul/aspirina este antiagregant plachetar, adica face ca trombocitele sa nu se ingramadeasca ca proastele si sa dea probleme, asta inseamna ca fluidizeaza sangele si il face sa se coaguleze mai greu (la noi se coaguleaza prea repede). Aspenterul se mai recomanda si in cazul prezentei ancticorpilor antispermatozoizi, dar nu stiu cum actioneaza. Despre rolul aspenterului in ingrosarea endometrului nu stiu nimic. [pup] fetelor! Sa aveti o saptamana frumoasa[flo]! Maine dimi, la 6.30 sunt la dr. Uscatescu, la Fundeni. _____________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!Cine doreste un ceai cu lamaie?[:D] Azi am facut un FR,si nu mi se pare ca ar fi mai intens ca si cel de acu 2 zile.[alcool].Aoleu ca de acuma cred ca incepe paranoia! In rest,totul bine,ma doare putinel burtica din cand in cand,sanii extra mega sensibili,parca as obosi mai mult,si mi-e sooooomn.A si cireasa de pe tort [alcool],ce n-am avut cu fiica-mea,gust metalic in gura ieri toata ziua.Azi sper sa ma ocoleasca ca e oribil. Si am raciiiit [q].Imi curge teribil nasul.Ma tratez cu ceaiuri. Revin,trebuie sa duc pruncul la gradi. Pupici! ___________________________________ Mamica mandra [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130907"]Povestea noastra[/url] http://www.fertilityfriend.com/home/19d912
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...