Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste.Felicitari CaMila,Valy,Kimmy!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 227
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata fetele aseara a ajuns la mine pregnylul de la Stefulici, careia ii multumesc inca o data si aici. Dar fetelor care ati mai facut: sunt 2 fiole - le amestec si in ce seringa le bag? ce fel de seringa trebuie sa imi cumpar? ca trebuie totusi sa fie cu ac mic nu? daca imi fac singura in burta? cine a mai facut pregnyl? eu am facut luna trecuta ovitrell si avea seringa cu ser incorporat Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele! Moni, nu stiu ce sa iti spun, nu stiu cum se fac injectiile... Cat despre Fundeni...am fost, mi-a recoltat, ma duc maine sa iau rezultatul. Probabil ca erau aglomerate si oricum la mine nu e o urgenta, de asta mi-a zis sa revin maine dupa-amiaza. Sa aveti o zi frumoasa! _____________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari noilor gravidute! am vazut ca una dintre ele se plangea de raceala. eu am fost mama virozelor in sarcina,de pe 19 decembrie pana pe 19 martie, fara pauza. am reusit sa nu fac vreo suprainfectare sau pneumonie cu urmatoarele leacuri babesti: usturoi mujdeisau feliute zilnic.daca nu e macar crestat, usturoiul nu isi face efectul. scortisoara cu miere si ghimbir si cardamon(2 lingurite cardamon,2 lingurite ghimbir ras proaspat, 8 linguri miere, un varf de cutit scortisoara). inainte de bebe am papat salata de avocado si salata de patrunjel verde,tone. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele! Am ajuns si ee putin mai devreme de la dr Uscatescu, nu am vb cu ea ci cu o asistenta Liza, si mi-a data urmatorul tratament Aspenter 75mg Ac folic 5mg Mg B6 470 mg vit C 1gr Femibion nr1 Vitamina E forte.... din toate trebuie sa iau cate una pe zi.... ce m-a surprins este ca ca mi-a zis sa nu intrerup nimic, adica cand fac inseminarea.... Moni parca tie ti-a zis sa intrerupi cu 2 zile inainte si dupa? Mi-a zis sa le intrerup daca fac punctie. Alex spune-mi si mie te rog cum sa iau toate medicamentele astea? adica le iau pe toate odata sau in timpul zilei[alcool]... sunt praf.... In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
'Neata fetele aseara a ajuns la mine pregnylul de la Stefulici, careia ii multumesc inca o data si aici. Dar fetelor care ati mai facut: sunt 2 fiole - le amestec si in ce seringa le bag? ce fel de seringa trebuie sa imi cumpar? ca trebuie totusi sa fie cu ac mic nu? daca imi fac singura in burta? cine a mai facut pregnyl? eu am facut luna trecuta ovitrell si avea seringa cu ser incorporat Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Moni eu le-am facut doar in fese, nu am facut niciodata in burta Nu stiu ce fel de seringa trebuie stiu doar ca mi-e imi facea cu cea normala si cu ac mare, eu le-am facut in spital. Cand mergi la dr sa iei si pregnylul si poate sa ti-o faca o asistenta, vb cu dr tau si zi ca ai facut rost si daca poate sa ti-o faca acolo, oricum trebuie sa mergi la monitorizare. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luci mersi de intrebare, e mai bine, se ridica si merge singura la baie, cred ca incetu isi revine ca de ieri nu mi-a mai facut crize din alea de tremurat cu friguri. Am vrut sa sun la salvare de n ori dar nu vrea nici in ruptul capului sa mearga la spital si nici sa ii chem doctorul acasa, probabil simte ca e batrana si am tras destule, pe un timp imi era ciuda pe ea ca e un stres de nu va imaginati dar acum imi e mila, sotul doarme si imi zice sa nu ma stresez sa imi aduc aminte de cate ori m-a facut sa plang si sa plec din casa, sau sa ma ridic de la mancare ca inebunea ea dar eu nu pot asta e defectul meu ca orice ar fi rau eu sar si nu ma uit in urma. Azi noapte am pazit-o iar din ora in ora.[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...