Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste.Felicitari CaMila,Valy,Kimmy!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Neata fetele! Am ajuns si ee putin mai devreme de la dr Uscatescu, nu am vb cu ea ci cu o asistenta Liza, si mi-a data urmatorul tratament Aspenter 75mg Ac folic 5mg Mg B6 470 mg vit C 1gr Femibion nr1 Vitamina E forte.... din toate trebuie sa iau cate una pe zi.... ce m-a surprins este ca ca mi-a zis sa nu intrerup nimic, adica cand fac inseminarea.... Moni parca tie ti-a zis sa intrerupi cu 2 zile inainte si dupa? Mi-a zis sa le intrerup daca fac punctie. Alex spune-mi si mie te rog cum sa iau toate medicamentele astea? adica le iau pe toate odata sau in timpul zilei[alcool]... sunt praf.... In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Miky, si eu am acelasi mtratament ca tine, in plus mai am coenzima Q10 (2/zi) eu le iau dimineata cat despre intrerupere da: mi-a zis sa intrerup aspenterul cu 2 zile inainte de inseminare si sa il reiau cu 2 zile dupa ineminare - deci 4 zile de pauza poate ca difera rezultatele noastre, avem chestii diferite si de aia... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 227
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Luci mersi de intrebare, e mai bine, se ridica si merge singura la baie, cred ca incetu isi revine ca de ieri nu mi-a mai facut crize din alea de tremurat cu friguri. Am vrut sa sun la salvare de n ori dar nu vrea nici in ruptul capului sa mearga la spital si nici sa ii chem doctorul acasa, probabil simte ca e batrana si am tras destule, pe un timp imi era ciuda pe ea ca e un stres de nu va imaginati dar acum imi e mila, sotul doarme si imi zice sa nu ma stresez sa imi aduc aminte de cate ori m-a facut sa plang si sa plec din casa, sau sa ma ridic de la mancare ca inebunea ea dar eu nu pot asta e defectul meu ca orice ar fi rau eu sar si nu ma uit in urma. Azi noapte am pazit-o iar din ora in ora.[pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Miha imi pare rau ca te consumi stiu cum e ca si eu sunt la fel - mereu zic ca nu ma mai agit si tot ma consum.... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Mihaela ai avut o noapte alba...imi pare rau ca trebuie sa treci si prin astea [pup] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
A 2 noapte alba, ce sa fac mi-am luat obligatia acum nu am ce sa fac, la inceput spuneam ca daca raman insarcinata sau am copil mic si cade ea la pat nu o sa ma pot descurca de asta am ezitat si am luat antibebe, sper sa ma fereasca Bunul Dumnezeu sa nu cada la pat, mi-ar fi greu si daca ar muri acum ca e greu de bani si ea toata pensia o da la un nepot de-al ei, ca zice ca noi trebuie sa o intretinem, noi pastile, facturi tot si ea 800 ron ii da pe degeaba, de asta e sotul un pic suparat ca ea tot zice ca e frig in casa, sunt 27 de grade, ei ii frig si la gaz nu vrea sa dea nimic, ne descurcam greu ca eu nu pot lucra din cauza ei, de cate ori mi-am gasit de lucru se imbolnavea si zicea la vecini ca nu are cine sa aiba grija de ea ca eu nu stau acasa si pe deasupra e foarte pretentioasa si incapatanata, daca vrea ceva si nu fac iese fum in urma, anul trecut am vrut sa lasam apartamentul sa plecam la mama dar ne-am mai gandit si am zis ca daca am rezistat atat o sa treaca si asta ca am si bagat o gramada de bani in el si in intretinerea ei si daca ar fi sa plecam plecam cu mana goala, vine altul si ea poate mai are cateva zile si noi ramanem in drum iar cine vine cu munca noastra. Sper sa nu va suparati ca scriu aici problemele mele, imi dau seama ca exagerez. Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, pana la urma depinde de cum v-ati inteles. Dar gandeste-te ca pe urma vei avea o casa care este proprietatea ta si nu vei plati un credit toata viata. Intrebare: pe picasa e un test de sarcina, scrie 10 noiembrie 2011, 10 dpo. Al cui este? Vad ca a raspuns Ankcta "eu zic ca este pozitiv". E sarcina pana la urma? _____________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Mihaela ai avut o noapte alba...imi pare rau ca trebuie sa treci si prin astea [pup] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
A 2 noapte alba, ce sa fac mi-am luat obligatia acum nu am ce sa fac, la inceput spuneam ca daca raman insarcinata sau am copil mic si cade ea la pat nu o sa ma pot descurca de asta am ezitat si am luat antibebe, sper sa ma fereasca Bunul Dumnezeu sa nu cada la pat, mi-ar fi greu si daca ar muri acum ca e greu de bani si ea toata pensia o da la un nepot de-al ei, ca zice ca noi trebuie sa o intretinem, noi pastile, facturi tot si ea 800 ron ii da pe degeaba, de asta e sotul un pic suparat ca ea tot zice ca e frig in casa, sunt 27 de grade, ei ii frig si la gaz nu vrea sa dea nimic, ne descurcam greu ca eu nu pot lucra din cauza ei, de cate ori mi-am gasit de lucru se imbolnavea si zicea la vecini ca nu are cine sa aiba grija de ea ca eu nu stau acasa si pe deasupra e foarte pretentioasa si incapatanata, daca vrea ceva si nu fac iese fum in urma, anul trecut am vrut sa lasam apartamentul sa plecam la mama dar ne-am mai gandit si am zis ca daca am rezistat atat o sa treaca si asta ca am si bagat o gramada de bani in el si in intretinerea ei si daca ar fi sa plecam plecam cu mana goala, vine altul si ea poate mai are cateva zile si noi ramanem in drum iar cine vine cu munca noastra. Sper sa nu va suparati ca scriu aici problemele mele, imi dau seama ca exagerez. Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Miha, descarca-te, ca suntem aici sa te sustinem la ce povestesti tu, cred ca va e tare greu dar intr-adevar trebuie sa rezistati....e greu cu oamenii varstnici, asa o sa fim cu totii...viata asta .... Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu fetelor si va inteleg cand va referiti la credit, dar eu am bagat multi bani in casa ca nu avea geamuri, centrala, baia am facut-o toata si neam inteles ca sa ne ajute si ea cu pensia la cheltuieli si dupa ce am facut actele nu a mai vrut. Cu banii care i-am bagat in apartament si daca lucram si eu in astia 6 ani aveam un apartament cu 2 camere aici, ca sa nu mai zic cate am tras. Fiecare isi vede din partea lui, este adevarat ca nici un apartament nu il iei din drum. Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui draguta
Buna[pup] ankta asteptam vesti[pup] Mihaelafalt multa putere sa ai, la fel zic si eu ca se merita. gravidutele din tiltlu nu mai ziceti nimic , cum stati cu simptomele? MOni mai ai putin si iti vei indeplini visul, ai fost la ocograf, cum stai cu foliculii?[flo]
Draguta, maine ma duc sa vedem ce zice, cum sunt chiar am emotii sper sa ovulez pe dreapata acum...ca poate pe stanga am probleme daca nu s-a prins nimic luna trecuta va anunt maine oricum [pup] Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, tinem pumnii! Draguta, o fi testul Ankutzei? Edit, sunt zapacita, cred ca e al Mariei. _____________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...