Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste.Felicitari CaMila,Valy,Kimmy!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Da, Miky, am ajuns in jur de 6.45-7. Aveam o canadiana neagra cu blanita la gat si in zona in care se inchide si o esarfa grena cu negru. Am stat pe ultimul scaun din dreapta intrarii si apoi am mers la dna Viorica, in celalalt cabinet sa imi recolteze. Cand am iesit am vorbit cu o fata care venise din Timisoara, ne dadusem intalnire acolo. Tu la cat ai ajuns? _____________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Eu am ajuns in jurul orei 8 poate un pic mai devreme, sincer nu mai stiu exact cat era ceasul, eu am intrat direct in cabinet la as Viorica acolo mi-a zis sa merg o alta asistenta, mai erau doua fete acolo una dintre ele era din cluj, eu aveam o hainuta gri pe mine, dupa care am vb cu asistenta Luiza.. ea mi-a dat tratamentul... dar cred ca nu mai erai acolo daca am ajuns mai tarziu. Imi pare rau ca nu am stiut ca vi la Fundeni, ne vedeam acolo. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 227
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, si mie imi pare rau, nici nu stiu daca am scris ca voi merge. Cred ca am scris doar la Trombofilie. Sigur plecasem la ora aia. Rezultatele le voi lua maine, tu cand te duci? _____________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex am scris rezultatele dar nu ai vazut postarea mea, le mai scriu inca odata, eu am fost doar sa imi dea tratamentul pt ca mi-a zis sa vin cand incep stimularea. Aspenter 75mg Ac folic 5mg Mg B6 470 mg vit C 1gr Femibion nr1 Vitamina E forte.... din toate trebuie sa iau cate una pe zi.... ce m-a surprins este ca ca mi-a zis sa nu intrerup nimic, adica cand fac inseminarea. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, Alex toate acele medicamente trebuie sa le iau in fiecare zi, am vazut ca voua v-a dat unele dintre ele doar primele 10 zile ale cm, eu cum trebuie sa fac ca nu mi-a scris. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui chmihaela
Buna fetelor Felicitari gravidutelor si sa fie cat mai multe teste pozitive. Eu am intrat deja in a cincea luna de incercari si nimic.Sincer nu ma gandeam ca o sa raman asa greu avand in vedere ca mai am un copil. Citind pe forum si vazandu-va pe voi discutand de problemele voastre incepp sa ma gandesc daca nu cumva am ceva probleme de nu mai vine bebe. Moni eu zic sa mai astepti cu adoptia poate iti va da dzeu un bebe al tau.
Noi am incercat mai bine de 8 luni, nu am fost la medic, deci nu stiam daca unul dintre noi are probleme, am crezut ca poate chiar nu putem dar in acelasi timp eram hotarata sa fiu optimista si sa ma gandesc ca sigur vom avea un copil, doar ca noi nu am fost deloc disperati, ne am dorit foarte mult dar am zis ca daca chiar nu raman pana la sfarsitul anului 2012 asta este.Ma gandeam ca probabil o sa fac o vizita la medic sa vedem dc descopera ceva dc nu asta este. Sotul meu mai zicea ca poate adoptam dar eu prea vroiam. Dupa cateva luni de incercari fara rezultat am luat branca ursului si am ramas gravida in luna iulie. Eu va citesc demult timp, sunt interesata cine a reusit sa ramana insarcinata cine nu....dar va spun sincer si va rog din suflet nu va suparati pe mine, aici pe forum eu simt asa o disperare care va cauzeaza multa suferinta si mult stres - un motiv minor probabil, pentru care nu ramaneti insarcinate. Am trecut prin unele stari ca si voi, in fiecare luna speram ca nu mai vine menstr. De vreo 2 ori mi am facut si test de sarcina dar iesise negativ, dar niciodata nu m-am descurajat, nu am plans, nu am disperat, nici macar nu mai scriam pe forum nimic, intre mine si sotul meu nu erau discutii de lamentare si frustrare - am fost optimisiti si fericiti cu ceea ce aveam pana atunci. Ma bucuram pentru unele cunostinte sau prietene care ramaneau gravide, recunosc ca aveam un pic inima stransa dar nu am incetat sa sper ca intr o zi voi avea si eu burtica. Dar totusi Am luat mereu in calcul si ca poate nu vom avea copii si daca ar fi fost asa ce era de facut, sa imi distrug toata linistea si fericirea poate chiar sanatatea.....sunt atatea cupluri care pur si simplu nu au copii si nu au murit. Sunt multe alte lucruri in viata care iti pot oferi satisfactie. Ca sa concluzionez: bucurati-va de viata, de lucrurile frumoase pe care le aveti, iubiti, daca ati facut tot ce depinde de voi pentru a avea un copil atunci linistiti-va si lasati lucrurile in grija lui Dzeu, poate chiar rugandu-va Lui si daca este sa aveti un bebe o sa se intample, daca nu, sunteti tinere aveti toata viata inainte, nu va puteti macina pana la adanci batraneti, o sa pierdeti cei mai frumosi ani din viata. Va doresc din toata inima liniste sufleteasca si fericire. [gravi] 20+ [fetita] Karina, comoara noastra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky, legat de analize, vroiai sa ma intrebi ceva? Daca da, da-mi linkul cu pagina unde ai postat. Stiu ca Vitamina E nu se ia o luna intregaa ca e nociv, nu stiu daca poate fi vorba de o doza de soc. Inainte de sarcina poti lua 1 Aspenter pe zi, in sarcina, cele mai multe fete iau 1 Aspenter la 2 zile. _____________________________________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E primele 10 zile ale cm [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168656&whichpage=4 si adaug ca... am vb cu dr si mi-a zis sa merg maine cu analizele sa le vada si ea... si .... cum trebuie sa le iau pe fiecare? [:D]... inca o data sunt praf....[bang] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kovacs felicitari si sa fiti sanatosi! Cum le zic si prietenelor mele care raman relativ usor si ma incurajeaza ca o sa fie bine, e foarte greu sa stii ca ai anumite probleme si ca sunt sanse sa nu poti avea un copil al tau. Draguta a zis bine,nu cred ca ai fi gandit asa dupa 10 ani de incercari sau dupa nu stiu cate sarcini pierdute. Iti recomand sa nu critici asa usor, eu zic pana nu treci prin asa ceva nu realizezi ce greu e. Unele fete au trombofilie,endometrioza,ovare polichistice ca mine,o gramada de probleme care le impiedica sa duca o sarcina,daca alte fete sunt mai norocoase si nu trebuie sa treaca prin tot chinul asta bravo lor...dar dupa ce ca ne chinuim mai se trezeste cate o gravida sa ne zica ca suntem disperate.Ei bine nu ma consider disperata si nici pe fetele de aici nu le consider, asta e tema forumului : "preconceptia"! Daca s-ar numi "Aspirante calme care au toata viata inainte si rabdare pana la Dumnezeu" si n-am fi noi asa, as intelege dar aici noi vorbim despre "infertilitate"! Stii care e diagnosticul care se pune dupa 1 an de incercari esuate sa concepi???...sterilitate,cum suna? Nu prea "bine",nu? ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...