Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (10)


Recommended Posts

persi si eu am avut probleme cu ureaplasma, am luat tratament si am scapat de ea. Dar in acelas timp am avut si candida. Mie mi s-a recomandat trei ovule de canesten si am scapat de ea. Poti incerca si tu. Sunt foarte bune si este practic si un tratament scurt. Tu in urma tratamentului ai scapat de ureaplasma? Stai linistita ca se rezolva. Cand vrei sa faci FIV? Anul acesta va fi un an roditor pentru mine[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gabita da, am fost in Z9 la discutii, in Z 21 am facut inhibarea si din Z 6 a urmatorului CM am inceput stimularea. Este vorba despre 2 CM-uri pentru ca la unul faci inhibarea si la unul stimularea. Deci practic 2 luni. Maya bine ai venit la noi si sedere cat mai scurta![pup] FSH-ul iti indica rezerva ovariana si e de preferat sa fie pana in 10. Daca e depasita se poate incerca un tratament de micsorare. In ce zi ai facut analiza? Se face in Z2-3 de CM. Sunt fete aici pe forum care merg si la Mutuliga, Cip, Mispii... Scrie repede 10 mesaje ca sa scapi de moderare si sa sa vorbim in timp real. Spre ce va indreptati? Inseminare sau FIV cu donator?[pup] [gravired]fericita!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabi, eu pe protocolul scurt am facut asa: in prima luna din prima zi de CM am inceput inhibarea cu AC pana i ziua 24.(in octombrie). Apoi a treia zi de cand am intrerupt AC (deci in ziua 27) a venit iar CM. In a treia zi de la CM (noiembrie) am inceput stimularea cu Gonal F 225 U.I. Deci s-a lucrat pe 2 CM-uri. Multumesc de urari! Iti doresc si tie implinirea visului tau![pup] Inainte de protocol am fost la o prima discutie la inceputul lunii octombrie si in aceeasi luna am inceput TREABA... Succes! danaisa20 [gravi] 13+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

yarina sa inteleg ca merg la control in Z 12 a CM din iunie, in Z 21 fac inhibarea, astept CM in Z29 care este practic si Z1, iar in Z6 (depinde de ce-mi spune dr) pot incepe stimularea? Scuza-ma cred ca aici sunt cam confuza. Te rog nu te supara pe mine ca te sacai cu aceste intrebari. Ma intereseaza sa stiu cum imi iau concediu [pup] Anul acesta va fi un an roditor pentru mine[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danaisa20
bubu, prietena mea (despre care cred ca ti-am mai zis aici pe forum ca e gravi cu gemeni in urma nui fiv in ungaria) a nascut azi, inainte de 34 de saptamai. a trebuit sa nasca de urgenta, pt ca i-a iesit o analiza la ficat ff mare si se pare ca afecta puiutii. fetita a avut 1950 gr si baietelul 2050 gr. copii sunt bine si mamica la fel, asa ca nu iti face griji - va fi bine! sa ne dai de veste cand se apropie momentul[pup] danaisa20 [gravi] 13+
pai pt. varsta sarcinii sub 34 sapt si gemeni au avut f. bine. la noi la odiseea de mai-iunie deja au nascut 2 mamici fete gemene si au fost micute fata de cat zici tu dar se spune ca gemenii bicoriali biamniotici iau mai bine in greutate eu tot asta sper, dar nu stiu daca e regula Ruxi [gravi] 34 + cu [fetita][baietel] AMR ... cine stie ? [copil][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

yarrina, daca Ispasoiu a trecut de tine, daca trece si proba oria... il declar erou national![:D] La el m-am programat il astept ca pe o paine calda sa polenizeze una bucata capiata, adica eu! [colegi] Bubu30, te invidiez pur si simplu cu drag si sper ca AMR-ul sa fie exact cel care trebuie! [flo] "Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...