Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV 271


Recommended Posts

Adhnana, Dandanutz, Fc-anca, Andrabirni, Alinaoprea mii de multumiri!!! Sa va ajute DD si pe voi sa reusiti!!![pup] Steff intr-adevar ca este de-a dreptul socant! Pana la urma n-ai primit nici o explicatie...Si, cum ai spus tu, dai o caruta de bani, da macar sa stii pentru ce...Oricum, preturile ajung la nivelul din strainatate, insa modul in care esti tratat, nici nu se comapara! Pot sa te intreb ce ai de gand sa faci in continuare? Yarrina cred ca abia astepti ziua de sambata sa-ti vezi sambureii si sa le auzi inimioarele!!![pup] Bruni draga, suntem bine asa-i? Ne odihnim si sumetm cuminti, ca un pic mai este pana luni, cand te iau la odisee!!![pup] ------------------------------------ Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!![ruga] [floare3][flo][floare3]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, ajutati-ma si pe mine daca stiti! Am pus intrebarea si la subiectul menopauza precoce, dar nu mi s-a raspuns... Analizand dr analizele hormonale din ziua a 3-a a spus ca estradiolul este cam mare. Valoarea estradiolului meu este 110 (interval de referinta 46-607) in ziua a 3-a a CM. Eu nu inteleg de ce zice ca este mare este cumva invers proportional!? Stiti ceva in acest sens? Aceste analize din ziua a 3 a le-a mai vazut un endocrinolog si un gincolog..insa nu mi-au spus ca ar fi mare. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Steff urat episod! Dupa ce ca investim atatia bani si sentimente sa ne mai si trateze cu spatele. Slava Domnului ca eu la Sibiu nu am ce comenta...s-au purtat exemplar...mai rar asa ceva. [pup] Buburuza da, sunt foarte emotionata. Sa vad daca chiar sunt 2![:D]Tu cand faci beta?[:D] Anca data viitoare va fi castigatoare si pentru tine! Fi-i optimista si mergi la un medic de incredere. [pup] [gravired]fericita!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monaramona
eu am facut estradiolul si mie mi-a iesit 38,8 si mi-a zis ca e bun dar cum ai tu intervalul de referinta asa de mare?...la femei foliculara este intre 12-160...ovulatie intre 86-400, ..si luteala intre 30-210..iar menopauza mai mic de 15..iar in ziua 3 nu cred ca ar treb sa fie asa de mare[q][pup]
Monaramona, analizele le-am facut la Synevo, si probabil au alte intervale de referinta. M-am uitat bine, intervalul este aferent perioadei foliculare.O sa vad cumiese AMH, tu l-ai facut?[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anda82
Fetelor, ajutati-ma si pe mine daca stiti! Am pus intrebarea si la subiectul menopauza precoce, dar nu mi s-a raspuns... Analizand dr analizele hormonale din ziua a 3-a a spus ca estradiolul este cam mare. Valoarea estradiolului meu este 110 (interval de referinta 46-607) in ziua a 3-a a CM. Eu nu inteleg de ce zice ca este mare este cumva invers proportional!? Stiti ceva in acest sens? Aceste analize din ziua a 3 a le-a mai vazut un endocrinolog si un gincolog..insa nu mi-au spus ca ar fi mare. [pup]
Anda,vezi in ce este masurat estradiolul,in pg/ml sau pmol/l, dr tot timpul calculeaza in pg/ml,la tine daca val estradiolului este in limite,cel mai probabil e masurat in pmol/l 1pmol/l*0,273(factorul de conversie)=pg/ml uite-te daca este masurat in pmol/l atunci estradiolul tau este de 30pg/ml ,eu am patit-o tot la Synevo cu progesteronul de aia iti zic[:I] Edit:m-am uitat pe site-ul Synevo si ei lucreaza estradiolul in pmol/l,asa ca estradiolul tau e ok 30pg/ml,dr crec ca nu si-a dat seama ca poate fi lucrat in pmol/l[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BuburuzaL felicitari, sigur e bebe daca ai doua liniute deja! Un beta mare i-ti doresc si o sarcina frumoasa![pup] Am fost si eu in focuri alaturi de fetele ce-au facut FIV inainte de Paste, dar nu am fost "prea vorbareata pe forum". Am facut un protocol complicat cu doza maxima si am obtinut din 3 foliculi, doua ovocite si respectiv 2 embrioni frumosi, fara fragmentatii. I-am transferat la 48 de ore, cand aveau 5 si respectiv 2 celule, insa beta HCG in z12 = 8.84 L-am repetat si ieri si este doar 2.8, deci ori a incercat sa se prinda, ori e doar Pregnylul pe care l-am facut in z3 de la ET. Oricum ar fi e negativ, desi am avut aceleasi simptome ca si datile cand s-a prins. Puteti adauga in dreptul meu pe listuta: tratament intrerupt noiembrie2009 si FIV3 martie2010 cu dr. Codreanu nereusit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...