Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aradence DC (168)


Recommended Posts

Alina si B plage usor din orice, daca nu-i convine. Dupa aia exact cum ziceam mai face urat in sensul ca isi inclesteaza mainile fie in jos, le tine drepte si incordate, fie peste piept, cu o privire de-aia nervoasa si isi apropie fata de fata mea, fie se supara si pleaca de langa mine. Nu sunt obisnuita cu faze de-astea. Pe langa asta pana acuma daca mergeam la un magazin si ii refuzam ceva dulce sa zicem ii explicam de ce si nu facea mare caz, acuma insa nu ca se tavaleste pe jos, dar atata repeta lucrul ala ca ma doare capul. La fel si in altfel de situatii ... daca ii zic nu ai voie un lucru ma mai intreaba de 100 de ori daca nu are voie. Rezist cat rezist, dar din pacate nu de fiecare data si ajung sa-l cicalesc si nu-mi place.

 

Cu mancatul iara avem o problema, ca de obicei de altfel, dar deja ora mesei e un stres pentru mine. Azi m-am gandit ca o sa vorbesc si cu mami si in urmatoarele 2 saptamani ii dau sa manance ce vrea el (nu dulce, ma refer strict la mancare). Daca o sa vrea paine cu margarina toata ziua aia ii dau, sa vad cum e, ce face ... ca deja nu mai stiu ce solutii sa abordez.

 

Si pentru ca tot ma plang, va ziceam ca e mamos rau, ca nu vrea decat cu mine, si-a mai revenit ceva, adica a fost cu Sorin plecat si a stat la mami peste noapte, dar a dormit mami cu el in brate intr-o seara si dimineata musai ma suna. Insa tot legat de mamosenie nu mai vrea la gradi, asta aud in fiecare seara cand merge la gradi, acuma seara la fel. Ca el vrea acasa cu mine, ca se plictiseste la gradi, ca nu se joaca destul la gradi si alte cele. Si plange seara sau il las cu lacrimi in ochi la gradi.

 

Ce ziceti? Astept pareri si idei cum sa procedez.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza fetelor,

 

Gabi bine ai revenit

 

Alina multa sanatate.

 

Moni imi pare rau de vestile proaste, Dumnezeu sa-ti dea putere si te rog da copy paste si la noi ca eu chiar nu am timp sa caut prin forum si chiar ma intereseaza soarta ta.

 

Flavia nu stiu ce sa spun , eu cu Matia n-am probleme, e atat de cuminte de pus in rama nu alta. La noi Victor e factorul problema. Daca plange ca nu vrea la gradi e clar ca ceva nu-i place acolo. Eu cred ca ti-am mai spus ( sau doar am gandit) ca n-ar fi rau sa te gandesti la schimbare.

 

Nu mai pot sa scriu ca sunt la lucru si tre sa fug, mai intru ca mai vroiam sa-i zic Faviei ceva legat de teama de moarte.

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flavia, sigur ceva nu-i ok la gradi, poate ii face observatie din orice (iti zicea mai demult ca Bogdi nu-i cuminte, o tampenie dupa parerea mea), striga la el(ei), ii pedepsesc sau ii fac de rusine in fata colegilor, nu stiu, imi dau doar cu parerea. Eu ma mai gandesc ca o cauza poate fi si separarea voastra, a parintilor. Stiu ca-i iubit de toti la maxim, dar vezi el nu intelege asa cum intelegem noi. Poate n-ar fi rau sa vorbesti si cu un psiholog, in prima faza tu si daca-i cazul sa-l duci si pe el. Succes si nu te stresa ca va trece si perioada asta. [pup] [flo]
Alina [vampa] cu [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653339.png"] Adelina[/url] [8**](31.08.2006) & [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653351.png"]Dragos[/url] [bonjovi](11.04.2002) [url="http://community.webshots.com/user/alinamorostes"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, Miha, nu mai e vorba de doamnele, atunci a fost in grupa mijlocie, cand i se schimbare una dintre doamne, am vorbit atunci cu ele si dupa s-a schimbat treba, nu a mai avut zile ca nu vrea la gradi. Daca il intreb zice ca nu se joaca cat vrea el si ca se plictiseste, ca nu vrea sa doarma, ca nu vrea sa manance. Cat despre schimbat gradi nu mai are sens, in toamna merge la grupa 0.

Alina, e posibil sa fie si ce zici tu, voi merge sa discut cu Carciu, am cautat-o dar era ocupata, nici fara plata nu mai avea loc. Totusi tind sa cred ca e o chestie temporara. Sper.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni imi pare rau de vestile rele. Sper din tot sufletul sa gasesti o alternativa. Flavia exact asa se comporta si Ioana. Tipaaa de imi sparge timpanele, repeta de nenumarate ori un lucru si insista daca ii spun nu, pana nu mai pot. [bang]Se imbraca numa cu ce vrea ea. umbla tot despletita. Azidimineata dupa ce m-am chinuit sa ii fac parul spic, si l-a desfacut... si nu e prima oara[alcool] E facuta cu vteme, vesnic intarzai cand trebuie sa merg undeva cu ea, ca taraganeaza foarte mult. Nu pricepe cand ii spun ca ne grabim si tot in ritmul ei o tine. Nu stiu cum sa o aduc pe drumul cel bun[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa va descurajez dar Diana tocmai a implinit 6 ani si nu-i mai breaza [bang] Nu mai rezist cu nervii ,e picatura chinezeasca in asa hal ma pisalogeste la cap [cusca] Mereu vrea ceva, se apuca de chestii la care trebuie cerut musai ajutor - de exemplu vrea sa ... coasa ! A si facut-o de cateva ori (a cusut nasturi [:D]) si acum seara n-am vrut sa o las desi insista la greu, ca dupa aia iar tot vine si se smiorcaieeee ca nu i-a iesit bine/frumos sau mai stiu eu ce. De ascultat ce sa mai pomenesc ... si ea e si cu taraganatul,nu mai vorbesc cu insistatul [bang] Iar cu freza ... no coment ... Pai de cate ori i-au facut educatoarele codite la gradi si ea si le-a desfacut ca nu erau "frumoase" si si le-a facut ea ??? Io nici nu ma mai bag,ca ma scoate din minti cu mofturile ei. MIHA mi-e lene si sa dau copy paste [alcool],dar nu-i nimic interesant de zis,doar ca nodulul suspect de la palman a crescut la 1,6 mm ,in rest CT e ok si acum astept mail sa imi confirme ca ma scot din trialul asta,ca am primit informatia neoficial de la doctorita.Oficial e dupa ce se intruneste comisia alora bla bla ... MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa va incurajez si mai tare va spun ca si Raul e la fel. Parca acum cat de cat si-a mai revenit, nu mai plange chiar din orice, in schimb daca vrea ceva ma toaca la creier pana cedez...uneori chiar numai psihic [:D] E obositor de-a dreptu cand vrea ceva, pisalog chiar [bang] si face un botttttt de-mi vine sa fug pe camp de nebuna [alcool] Flavia, acum am mai pus ceva pe mine, dar am trecut pe fructe ca nu ma simt eu bine! Iarta-ma ca n-am stat cu tine la povesti dar eram turbata pe Claudiu [:D] Moni, imi pare sincer rau sa aud ca nu esti bine [pup] Ce va invidiez pe cele care ati fost la ski [q] mi-e dor sa schiez, dar din pacate nici anul asta nu prea vad cum [bang]
[flo] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Povestea Licuriciului iubit! [flo][/url]
Claudia [vampa] si Raul-Andrei [bonjovi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba ca Tudor ii bate pe toti: priviti cum baga mutra + pozitia asta http://www.dropshots.com/MONI2011ARIESENI#date/2011-09-18/20:54:17 iar "textul" e : "NU TE MAI UBESC !!!" asta mai ales cand i se refuza ceva dulce [:-@] Si-abia a implinit doi ani jumate, va dati seama ce-o fi mai incolo [alcool] MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...