Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aradence DC (168)


Recommended Posts

Moni, acum e ok.Am stat de miercuri pana vineri in spital, de luni a mers si la scoala... Cred ca a avut o infectie (nu stiu exact cum scrie pe externare) , cert e ca nu a luat nici un fel de tratament(doar saruri pt hidratare). Sambata i-au refacut analizele si leucocitele au revenit la normal...Doctorul a ezitat din fericire s-o opereze si bine a facut...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui cristinacsa
La multi ani Nicolailor si Nicoletelor!(si eu sunt Nicoleta) Aa venit si la noi mosul, noroc ca am venit acasa...Am ajuns la urgente cu Alexandra, suspecta de apendicita, leucocitele mari...Am scapat totusi de operatie, dar am stat 2 zile in spital... Cristina si gemenele
La multi ani Cristina-Nicoleta! [:)] [flo] Bine ca-i ok Alexandra. O fi fost o infectie urinara sau...? Moni, si noi mergem joi seara in fata Primariei cu gradinita. Sper ca n-om ingheta,[:D] mai ales copiii ca au ceva pelerine care le poarta peste pulover. Ildi, pai la voi a venit foarte incarcat Mos Nicolae.[:)]
Alina [vampa] cu [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653339.png"] Adelina[/url] [8**](31.08.2006) & [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653351.png"]Dragos[/url] [bonjovi](11.04.2002) [url="http://community.webshots.com/user/alinamorostes"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui diana11
Ea o lauda pe Alexandra ca-i talentata, ca e cuminte si se descurca singura, isi pune apa, spala urmele de acuarele fara sa puna prea multe intrebari etc[:-@] [pup]
Felicitari Alexandrei! [bis] Diana, nu pui poze cu ceva desene? Noi n-am facut bradul inca. Avem artificial, dar am vrea sa cumparam natural si vrem sa schimbam culorile, deci trebuie sa cumparam si globuri. De cativa ani l-am facut tot albastru cu argintiu, acum schimbam pe rosu cu auriu.[:)]
Alina [vampa] cu [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653339.png"] Adelina[/url] [8**](31.08.2006) & [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653351.png"]Dragos[/url] [bonjovi](11.04.2002) [url="http://community.webshots.com/user/alinamorostes"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristinacsa daca acum sunteti mai bine atunci e super. Important e ca ati scapat de operatie [pk]. Diana si Moni felicitari pictoritelor . Noi n-avem talente de-astea . Alina si pe mine ma bate gandul de o combinetie de rosu-auriu ca tot cu albastru si apoi albastru -auriu l-am facut. Ar necesita o schimbare ,ca oricum e artificial si nu m-ar mira daca David m-ar intreba daca tot ala de anul trecut l-a adus Mosul [:I]. Si grupa lui David o sa mearga marti la Primarie ,el e craiul Gaspar si trebuie sa le facem costume si toate cele . Tot umblu dupa materiale si fac la coifuri sau clopuri sau ce naiba is .Noi am vrut sa inchiriem ,dar doamnele vor costumatie speciala ,fiecare cu ideile luii. o zi faina . Ce bine ca nu-i frig ,sa fie toata iarna asa ,ca nu m-as supara. Ildi cu [bat] David(2.05.2006) si [copil] Ivett(25.07.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani tuturor sarbatorilor [s] Habar n-am cum si cu ce sa incep...habar n-am...mi-e inca foarte greu, nu pot sa inteleg de ce s-a intamplat asa, de ce mami nu mai e aici si cel mai greu mi-e pentru ca...MI-E DOR DE EA, de si sufletul ma doare! E cumplit de greu din toate punctele de vedere! Ea a fost de cele mai multe ori alinarea mea, a fost prietena mea cea mai buna, a fost cea cu care eu am vorbit toate secretele din lume pe care le-a dus cu ea...e greu...e greu si pentru ca am sa traiesc toata viata cu regretul ca nu am mai apucat sa o vad ...asta n-am sa mi-o iert niciodata, NICIODATA!!!!!! Va multumesc si voua pentru tot sprijinul vostru, pentru ca in fiecare zi ati fost alaturi de mine! sa stiti ca conteaza foarte mult, cel putin pentru mine a contat! Duminica sunt deja 40 de zile si facem parastasul! Azi am fost cu tata si am aranjat mormantul, asa printre lacrimi! saracul tata, grebla si plangea...iar eu din spate il sustineam... Dar gata cu plansul... Si la noi a venit mosul cu daruri multe si multi bani [:D] Ma rog, Mosul a venit doar la Raul, ca eu n-am fost cuminte. De Craciun inca nu m-am pregatit cu nimic, urmeaza sa incep sa selectez din lista imensa trimisa mosului. Raul e bine, Doamne multam! Vreo 3 saptamani dupa ce a murit mama a fost greu, in fiecare zi/seara plangea de mama focului ca lui ii e dor de buni, ca el o vrea pe buni inapoi. Acum vad ca s-a mai linistit ca ii tot spunem ca buni e ingerasul lui pazitor, ca e alaturi de el tot timpu. Oricum nu trece zi sa nu o pomeneasca de cateva ori. E greu si pentru el, pentru i-a fost mai mult decat bunica. In fine, ma bucur mult ca merge bine cu scoala, are doar FB. La mate nicio problema, nu-l mai ajut la teme, dar la romana e putin mai greu cu scrisul si cititu dar nu ma plang. (el tot zice ca de cand buni e ingerasul lui el e tot mai destept) Mie in schimb imi e foarte greu....in timpul saptamanii stau in Vlaicu cu Raul si tati si am un program MINUNAT [bang]...mancare, curatenie, teme, spalat, calcat...etc...tot ce facea mami. In week-end mergem in Micalaca unde fac la fel, ca trebuie sa-i las si la Clau mancare, sa-i calc, sa-i spal, etc [bang] Nu ma mir ca desi mananc bine nu ma ingras [:D] si sa nu mai spun ce nebunie e si la serviciu [bang] Mi-e groaza si mi-e de-a dreptul frica ca se apropie sarbatorile...nici nu vreau sa ma gandesc... MI-E DOR DE MAMI MEU!!! O VREAU INAPOI!!! PS: greselile mi le iertati, mesajul e scris printre lacrimi....
[flo] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Povestea Licuriciului iubit! [flo][/url]
Claudia [vampa] si Raul-Andrei [bonjovi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau, asteptam o veste de la tine, cu lacrimi cu tot, doar sa stim ca esti bine! [pup] Scrie-ne oricand, tot mai mult, poate asa va trece fiecare zi mai usor. Te imbratisez virtual tare tare de tot! [pup] Mama [url="http://tac.families.com/ezb/809849.png"]Marei[/url] si a [url="http://tac.families.com/ezb/1202833.png"]Dorei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare hai sa va mai dau eu o cafea,ca vad ca nimeni nu se mai inghesuie. CLAU ma bucur ca ai scris,m-am tot gandit cat de greu ti-o fi acum, mai ales ca tocmai te plangeai inainte de evenimentele astea,ce program infernal ai, uite ca se poate si mai rau [q][bang] Felicitari lui Raul cu scoala! [pup] CRISTINA (RUBI) ce-ti mai fac papuselele? Nu ne mai zici nimic de ele? ILDI la noi no problem,ca de obicei le dau echipament de la gradi,a trebuit doar sa ii impopotonez pelerina cu si sa ii fac pompoane din ghirlande de-alea argintii.Azi la 18 vor dansa.Mare agitatie pentru un amarat de dans [alcool] Cu ocazia asta pierde si ora de dans sportiv de la palat de azi. Diana11 mersi de raspuns,eu cam aveam banuiala ca profa aia poate le cam zice la aproape toti la fel [:I],de aia te-am intrebat.Asta inseamna ca ar trebui chiar sa o cred ca e atat de talentata Diana incat sa fie vorba de mers la concursuri si liceul de arta ? Eu stiu ca deseneaza mai bine/mai frumos/mai usor/mai rapid decat multi copii de varsta ei (si la gradi a fost remarcata inca din grupa mica) ,dar nu imi dau seama daca e totusi la nivel de asa liceu [:-@] Oricum si daca chiar ar fi,eventual poate fi vorba de asta din clasa a cincea incolo ... daca nu isi pierde talentul/pasiunea pana atunci (dar nu cred ca si eu desenam in draci toata ziulica cat eram la scoala generala ...) CRISTINACSA bine ca a fost inspiat dr. de n-a operat-o,aiurea rau cu asa infectii.Imi imaginez stres pe tine [bang] Eu am oarece problema cu Tudor,adica de vreo saptamana si mai si se plange cand si cand ca il doare urechea dreapta,uneori chiar il doare cand il apas in zona,alteori deloc.Acolo tocmai ii e iesita pe un sfert ultima masea,cea de sus - nici nu mai tin minte de cand se chinuie sa ii iasa [bang].Am sperat ca de la aia il doare ,dar mi-e si sa nu aiba cumva otita,asa ca l-am programat maine sa il vada pediatra.Nu prea am chef sa stau o ora-doua la coada,de-aia am tot amanat,dar asta e macar sa stiu ce si cum.Nici nu prea stiu cum se manifesta otita decat teoretic,fiindca Diana n-a avut niciodata,Tudor nici atat.Noaptea doarme bine,uneori se mai invarte la greu in somn,altadata defel.Nu are nici secretii in ureche,in schimb uneori mai fornaie pe nas,adica mai are cand si cand oleaca de muci/nas infundat dar asa la minim. Mai am o problema cu Diana si clasa intai. Am inscris-o deja in clasa intai la gen.6 ,la o invatatoare tanara recomandata de o vecina de la mami de la bloc care e profa de engleza acolo (chiar mama unei prietene de-a Dianei),in plus am depistat chiar si secretara e tot o vecina de-acolo [pk] Problema e cu legistalita astora,ca de vreo luna au dat tot felul de comunicate contradictorii,printre care si aia ca sa nu se primeasca in clasa intai copiii sub 7 ani - iar Diana va avea in toamna doar 6 ani si 8 luni.Pe urma a aparut departajarea pe data de nastere,adica cei nascuti in 2005 pana in 31 dec obligatoriu in clasa intai,iar cei in 2006 la clasa zero - iar Diana cum e nascuta pe 1.01.2006 ,din cauza unei zile diferenta, ar fi obligata sa intre la clasa zero,cum ar veni sa mai fac odata pregatitoarea si la scoala [bang][alcool] Voi stiti ceva sigur? Ca nici secretara nu stia inca nimic sigur. Chiar nu vreau sa mai faca odata pregatitoarea si sa inceapa clasa intai la aproape 8 ani, e aiurea,mai ales ca ea deja citeste binisor singura (a invatat si literele mici) si acum s-a apucat sa mai scrie pe desene si litere scrise de mana,desi o tot cert si ii zic ca nu e voie,ca alea le va invata la scoala,dar n-ai cu cine,ca ea cand isi baga una in cap ... [alcool] Acum i s-a nazarit ca sa o las sa mearga singura pana la gradi,m-am glumit eu cu ea ca o las si acum insista [bang] Aseara a trebuit sa ii arat site-uri cu copii diparuti/rapiti/pierduti ca sa o conving oarecum ca inca nu e voie sa mearga singura ... Voi de la ce varsta i-ati lasat sa circule singuri - care i-ati lasat ? Eu stiu ca s-ar descurca,de descurcat chiar si acum la 6 ani ,chiar de traversat strazile,problema e cu persoanele dubioase din vremurile astea ... Chiar discutam la sub. unde mai scriu si cu ocazia asta am aflat ca in Canada legea ii impiedica sa fie lasati singuri pana la 10 ani,in timp ce in Elvetia sunt incurajati sa fie lasati singuri inca de la 4 ani !!! Na hai ca io mi-am facut plinul,acum mai scrieti si voi [pup] MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau, ma bucur ca ne-ai scris. [pup] Imi para rau de suferinta ta. Cu timpul mai trece, dar din pacate nu de tot, o sa-i simtiti lipsa intotdeauna. [q] Felicitari lui Raul pt. rezultatele la invatatura! [bis] Moni, posibil de la muci si nas infundat sa-l doara urechea pe Tudor, nu neaparat ii otita. De multe ori copilasii mici care nu stiu sa sufle nasul si stau secretiile in nas si gat fac o reactie otica. Oricum mergeti sa vedeti ce zice si pediatra. Eu pe Dragos il las singur afara (in fata blocului) de pe la 8 ani. Acum de cand stam la UTA a mers singur (cu ceva copii) pana la Penny, a mers prin spatele blocurilor. In legatura cu liceul de arta...eu cred ca te cam "stresezi" (sa nu te superi) [flo] [pup]. Din cate am vazut eu in desenele Dianei, ea deseneaza foarte frumos, chiar ii talentata, parerea mea e ca poti s-o dai linistita la liceul de arta, nu-i musai sa zica profesoara "X" ca-i ok sa o dai. Doar n-o fi numai pictori super talentati acolo.[:D] Pai profesoara ii lauda pe toti in public ca asa-i si normal, adica mi se pare aiurea sa-i laude doar pe unii (asta in general). In legatura cu clasa I, cred ca poti sa faci o cerere la Inspect. Scolar ca vrei sa o inscrii direct in clasa I. Noua ne-a zis ceva la gradi, dar n-am fost f atenta, Adelina merge sigur in clasa 0. No, ma pregatesc si eu sa plec ca la 18 suntem si noi La Primarie cu gradinita. edit ca am mancat ceva litere...
Alina [vampa] cu [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653339.png"] Adelina[/url] [8**](31.08.2006) & [url="http://www.snugglepie.com/ezb/653351.png"]Dragos[/url] [bonjovi](11.04.2002) [url="http://community.webshots.com/user/alinamorostes"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALINA pai faza e ca nu in public ne-a spus-o: mie mi-a zis-o de doua ori ca e f. talentata si bla bla ... dupa ce au iesit toti parintii+copiii,iar sotului tot asa ,cand erau plecati toti ,sau cand iesise afara.Dar am vazut-o ca mai statea de vorba uneori si cu alti parinti,ce-i drept asa mai la gramada.Nu neaparat ca ma stresez cu liceul ala,doar ma gandesc pe de-o parte mi-ar placea sa il faca si sa faca ceea ce ii place,pe de alta ,partea "practica" din mine imi zice ca mai bine ar sta in banca ei ,ca din arta sa traiesti cam greu - cred ca doar cei ff talentati+descurcareti reusesc,cel putin la noi ... Adica daca e doar mediocra,ar cam fi pierdere de vreme sa se axeze pe asa ceva,pe de alta parte daca ar fi foarte talentata si n-o dau,iar ar fi o pierdere - de-aia voiam o parere sincera si mai asa de la profesionisti si dezineresati [:D] Deci cam asta ar fi dilema ... Si una e sa fie f. buna la palatul copiilor - unde-s dusi la gramada talentati-netalentati ,doar asa de divertisment ,alta e sa fie comparata cu cei de la liceul de arta,cel putin asa cred.Si nu e pictorita,e mai mult desenatoare [:D].In plus o mai compar cu prietenuta ei tot Diana,cea din Timisoara,care chiar e supertalentata,daca ati vedea ce perfect si cu cata rabdare deseneaza dupa model (e drept ca are in familie unchi pictor,deci are de unde mosteni).Diana mea e alt stil,nu prea are rabdare sa deseneze dupa model,linie cu linie,ea arunca eventual o ochiada asa de inspiratie si deseneaza pe urma mai mult "la liber". Legat de scoala cred ca asa era pana acum,dar astia se bagau in seama ca de-acum o fi lege data si nu se mai pot abate de la ea ,ma rog - sper sa se lamureasca odata ca ma seaca. MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca o data va multumesc pentru vorbele frumoase![flo] E greu, stiu ca va fi si mai greu, dar nu avem ce face, viata trebuie sa continue, din pacate pentru noi, fara mama [q] Asa intre paranteze...unii spun ca nu-si doresc sau ca nu e placut sa-ti visezi mortul, dar eu imi doresc cu ardoare sa o visez pe mama, imi doresc atat de tare sa ma simt alintata/iubita/etc de mama chiar si in vis, dar de cand a murit nu am visat-o decat o singura data si atunci doar in saptamana cand a murit...mi-e dor sa o vad [q][q] Azi, am avut o zi cat de cat buna. Am mai ras, m-am mai detasat cat de cat de gandurile mele. Incet incet trebuie sa reusesc sa ma adun si sa trec peste, greu, dar trebuie. Moni, am citit, e adevarat in diagonala, mesajul tau si sa stii ca baietelul colegei mele e la Liceul de Arta, clasa de desen si n-are nicio treaba cu desenul [:D], asa ca linistita poti sa o inscri la Arta, mai ales daca vezi ca are cat de cat talent. Pana la urma, cand va creste tot Diana va fi cea care'si va urma visul, nu?
[flo] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Povestea Licuriciului iubit! [flo][/url]
Claudia [vampa] si Raul-Andrei [bonjovi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...