Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 76
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Minunata a fost ziua de azi in Chania: 1 deosebit de placut 2 se celebra 70 de ani de la batalia pt Creta(au venit generali de 94 de ani din Australia,nemti...fanfara , onoruri militare) 3 parada de masini de razboi gen commando (conduse de frumosii australeieni 4 multa lume in port 5 multa lume pe yahturi PT CA : a avut loc un spectacol aero de la RAF Anglia(avioane cu rosu alb si albastru) care au facut atit de multe acrobatii....au lasat urme pe cer albe ,rosii si albastre ...in final au desenat o inima strapunsa. Spectacol de exceptie ne a umplut sufletul de bucurie...a fost o admosfara,toata lumea din port aplauda si tipa de placere. Iar Chania cu stadutele pline de casute vechi traditionale ,cu flori multe si mici magazine de souveniruri.....ff frumos...nu cred sa existe un oras vechi mai frumos ca acesta Mai apoi multimea de turisti sa revarsat spre taverne...am intilnit asa de multa lume bucuroasa care faceau neincetat fotografii.. Cu siguranta va fi in bun an turistis mai ales ca linga Chania in portul Souda vin vapoarele ce croaziera americane si canadiene Deci asa ,e aici si acum...[olala][olala][olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
buna carmaw,la cat de multe ai scris si la cate sfaturi ai dat parca nici nu-mi vine sa mai repet intrebari si sa cer sfaturi,insa la cum se schimba vremurile... Eu si sotul meu,impreuna cu fratele meu si sotia sa,am rezervat un apartament la lefteris apartments in hersonissos.(fara masa) . Acum ne-am gandit ca ideal ,la 4 persoane,ar fi sa mergem cu masina(la avion,mai jos de 1500 euro nu am gasit pt toti 4).Rugamintea mea cea mare ar fi,daca vei putea sa ma ajuti,sa-mi dai sfaturi referitoare la traseu,costuri ferry,etc,ca sa stiu daca ne vom putea construi un buget adecvat sau nu pana in august pe 22 cand ar trebui sa plecam din bucuresti(cazarea incepe pe 23). I speranta ca nu te-am deranjat prea mult,iti multumesc anticipat,si,poate,daca vei avea un pic de timp,ne vom cunoaste acolo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nina68
buna carmaw,la cat de multe ai scris si la cate sfaturi ai dat parca nici nu-mi vine sa mai repet intrebari si sa cer sfaturi,insa la cum se schimba vremurile... Eu si sotul meu,impreuna cu fratele meu si sotia sa,am rezervat un apartament la lefteris apartments in hersonissos.(fara masa) . Acum ne-am gandit ca ideal ,la 4 persoane,ar fi sa mergem cu masina(la avion,mai jos de 1500 euro nu am gasit pt toti 4).Rugamintea mea cea mare ar fi,daca vei putea sa ma ajuti,sa-mi dai sfaturi referitoare la traseu,costuri ferry,etc,ca sa stiu daca ne vom putea construi un buget adecvat sau nu pana in august pe 22 cand ar trebui sa plecam din bucuresti(cazarea incepe pe 23). I speranta ca nu te-am deranjat prea mult,iti multumesc anticipat,si,poate,daca vei avea un pic de timp,ne vom cunoaste acolo.
Buna Poate e bine sa trimiti pm lui EWKA(buna!![flo]) care vine si ea cu masina si tot acolo se cazeaza Da e bine cum v ati gindit cu masina e mai economicos plus ca daca vreti puteti lua ulei de masline.... Deci la bulgari drumurile sunt perfecte ,nu conduceti cu viteza si aveti grija la faruri.Da benzina e unpicut mai ieftina decit la romani Despre traseu ..eu am avut GPS si daca nu faceti traseul prin google.Noi ieseam prin KULATA si cam pina sa trecem frontiera greaca luam un hotel Acum ultimul hotel nu a fost asa o grozavie (toate erau inchise restaurantele toate) si ne am multumit cu hotelul : hotel_pautalia@abv.bg tel00??(0)74632633 sau 00??(0)882411313 SANDANSKI unde camerele erau curate 25E ne au primit cu pisicul ...si am avut si un LIDL deschis caci toate restaurantele erau inchise[bang] ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Asa.....acum despre drumurile la greci perfecte sa va lasati timp ca sa strabateti ATENA caci in august grecii sunt in vacanta...fi ti atenti si mereu atenti la pancarda cu PIREAS( cautati poarta 3 acolo sunt vapoarele pt CRETA) Si pt voi cel mai bine e de luat un vapor catre HERAKLION(sunt 2 vapoare unul fast si un ul normal unde trebuie cabina...zic eu:) Cabina interioara(e mai ieftina caci nu are gemulet) cu 4 paturi aveti dus e ok Preturile sunt pe situl anekului faceti rezervarea din timp (vezi ca am dat linkuri in alte postari mai sus) Si fi ti atenti la manevrarea msinii in cala. ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Mai e si posibilitatea sa veniti cu busul Buc heraklion tel 00306945408407 ++++++++++++++++++++++++++++++++++ Sper ca in mare am raspuns va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...