Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recomandare


Recommended Posts

Eu ma repet,chiar daca tu sau altii nu vor sa vada,discutile sunt constructive,pacat ca unii vad diar critici.Si mult negru cind flutura un alt steag la nick.

 

Plus ca ascunsul gunoiului sub pres,nu e absolut deloc constructiv.Sau purtatul ochelarilor de cal.Insa ti si altii ca tine,considera mistouri si caterinca ,relatare unor situatii. 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 277
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, da, sunt mișto lecțiile despre implicare venite de la mii de km distanță. 

În altă ordine de idei, cunoaște cineva un stat modern în care civilizația a plecat "de jos în sus"? Eu știu doar atât: toate statele numite civilizate sunt așa pentru că au legi care se aplică și sunt create condiții pentru respectarea lor. O dovadă ar fi cei veniți, de exemplu la noi, din acele țări civilizate și care se adaptează de minune la corupția de aici.

conteaza de unde vin lectiile? eu cred ca este important  daca sunt intelese.

 

nu am inteles ce ai vrut sa spui prin fraza pe care am bolduit-o.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt Zennnn...  [:)]  de m-a luat naiba! Cred ca de la caldura asta!

Si nu ii trec cu vederea nici pe cei din tara... iti reamintesc ca am sarit de fund in sus cand Rufus a zis ca romanii sunt prosti si lenesi (asta are legatura si cu stima de sine de care se vb in subiectul de fatza) eu nu facm discriminari mey...  [:)]

Daca am timp in wk promit ca fac o statistica la subiecte, sa vezi ca asa e...

cel mai naspa a fost ala cu statistica din... (congo) ca romanii au buda in fundul curtii si nici o facultate in primele ...1000 sau cate or fi etc etc.

"ha ha ha Vai cat de naspa sunteti voi ca eu numai sunt roman ca acum sunt in monaco!"

Nu inteleg... voi cand radeti in sinea voastra asa de tara asta... nu va trece prin gand ca bunica sau strabunica voastra a trait tot cu wc-ul in fundul curtii?

Sau cand spui ca sistemul romanesc de educatie de de kkt... pai tu unde ai facut scoala frate?! ca se trecea pe vremea lui ceasca ca rata prin balta! Nu ramanea repetent nimeni ca dadea rau pe hartie la tovarasul!

Si acum dai ochii peste cap ca se pun note la caligrafie sau se copiaza la bac! 

Ete flori! Asta e ipocrizie mey. Scuza-ma ca sunt asa directa dar asta e felul meu...

E ca soacra-mea care cand vine in romania in vacanta totul e cahhh si naspa si scump dar cand e in cipru se imbata si plange ca e singura pe acolo si numai poate, ca s-au scumpit toate si e prea batrana sa mai munceasca printre straini. 

Ella, hai ca tocmai am pescuit o perla a unei persoane ce traieste in romania si vorbeste asa de romania:

 

citat din eumanda, 23/07/15 la subiectul cu fata din vaslui

 

"Oricum nemernicii aia jegosi or sa o fure.E prea mare mediatizarea.

Si e bine ca macar opinia publica face ceva.In tara asta de rahat in care dreptatea e doar pentru dulai.Daca justitia,implicit judecatorii si procurorii nu se tem de nimic,de tam tam se tem ca ies la iveala si multele magarii pe care le fac..Macar asa.....cert e ca la noi dreptatea se face doar daca se tem."

 

Bine, las deoparte ca acest user a avut neobrazarea sa se ia de mine ca scriu nu-s ce de Romania. Ea insa poate sa-si ridice fustele cit de tare vrea, nu se pune.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, hai ca tocmai am pescuit o perla a unei persoane ce traieste in romania si vorbeste asa de romania:

 

citat din eumanda, 23/07/15 la subiectul cu fata din vaslui

 

"Oricum nemernicii aia jegosi or sa o fure.E prea mare mediatizarea.

Si e bine ca macar opinia publica face ceva.In tara asta de rahat in care dreptatea e doar pentru dulai.Daca justitia,implicit judecatorii si procurorii nu se tem de nimic,de tam tam se tem ca ies la iveala si multele magarii pe care le fac..Macar asa.....cert e ca la noi dreptatea se face doar daca se tem."

 

Bine, las deoparte ca acest user a avut neobrazarea sa se ia de mine ca scriu nu-s ce de Romania. Ea insa poate sa-si ridice fustele cit de tare vrea, nu se pune.

[:)]  ea e un fenomen pe aici... are un stil... personalizat  [:)]  si o exprimare pe masura.

 

Si aici daca sari peste exprimarea plastica a autoarei ceea ce a spus am gandito si eu. Numai ca nu are tara nici o vina ca sunt procurorii corupti si dreptatea se imparte in functie de venituri. 

Ca eu nu am nici o vina ca nimeni nu vrea sa dea salarii mari la bugetari dar toata lumea vrea corectitudine, educatie, sanatate brici. 

Nu poti sa reformezi o clasa pe care o ti cu lantul in saracie si mizerie. 

Toti striga ca vor legi mai dure dar cand incerc sa amendez un cetatean ca nu strange rahatul cainelui sare pe mine un bloc intreg ca ne-am gasit sa ne luam de un amarat cu un caine.

Asa zice si ala care nu da prioritate la pietoni, si ala care fura din magazin... ca doar a facuto ca era foame. 

Lumea in tara asta vrea dreptate multa... dar sa nu il deranjeze pe "el". El cetateanul. Sa se aplice dar la altii.

 

Asta ca sa discutam si constructiv [:)]

ca in realitate nu am o problema cu critica... doar cu mistoul. 

uite aici un exp   http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/152662-statistic%C4%83-european%C4%83-la-adresa-rom%C3%A2niei/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am atras atentia in mai multe randuri ca e o problema cu procurorii si judecatorii. Toti au sarit pe mine ca sunt nebuna. 

Nu exista termen de comparatie pt mascarada din acest caz. 

Codul penal nu are nici o problema. Aceasta infractiune e una deosebit de grava pt ca e in grup. Lege avem... dar cine sa o aplice...degeaba eu il arestez daca procurorul ii da drumul, sau judecatorul horaraste altceva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai sari si la altii peste exprimarea "plastica" si treci mai departe. Ia sa fi spus eu sau Andacos ca Romania e o tara de rahat! Cam cum ar fi sarit aici lupii moralisti? N-am auzit pe nimeni din strainatate cu asemenea apelative, cu care esti foarte deacord. Eu nu sint de acord cu ele. Urit, foarte urit!

 

Eu cred ca tu ai imaginea emigrantului mulata pe forma lui soacra-ta, crezi ca toti ne imbatam in strainatate si plingem de dorul romaniei iar cind venim in romania ne pute tot. Nu e deloc asa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai sari si la altii peste exprimarea "plastica" si treci mai departe. Ia sa fi spus eu sau Andacos ca Romania e o tara de rahat! Cam cum ar fi sarit aici lupii moralisti? N-am auzit pe nimeni din strainatate cu asemenea apelative, cu care esti foarte deacord. Eu nu sint de acord cu ele. Urit, foarte urit!

 

Eu cred ca tu ai imaginea emigrantului mulata pe forma lui soacra-ta, crezi ca toti ne imbatam in strainatate si plingem de dorul romaniei iar cind venim in romania ne pute tot. Nu e deloc asa. 

[:-)))]

Mey cat de direct ma pui sa o spun!

De la Mada nu am astfel de pretentii! De limbaj! 

Si nu toata lumea e ca soacra-mea.  [:)]  Sper! Eu am locuit o perioada in germania si nu am simtit nevoia sa beau in fiecare seara.

Insa am intalnit multi oameni care au uitat de unde au plecat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]

Mey cat de direct ma pui sa o spun!

De la Mada nu am astfel de pretentii! De limbaj! 

Si nu toata lumea e ca soacra-mea.  [:)]  Sper! Eu am locuit o perioada in germania si nu am simtit nevoia sa beau in fiecare seara.

Insa am intalnit multi oameni care au uitat de unde au plecat...

Da de ce draga? De ce sa nu ai pretentii? Legea e una pentru toti, nu asa ai spus mai sus? [:)]

 

(scuze ca te-am botezat Ella [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...