Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

N-AM CURAJ SA CONDUC (11)


Recommended Posts

Fetelor , care e amenda pt purtarea semnelor de incepator , daca nu esti incepator in ale condusului ? Eu am carnet din 2006 , nu am condus decat ocazional , acum mi-am luat un matiz mai vechi , insa tot nu am curajul sa plec cu el .Mi-am zis ca imi fac curaj daca imi pun semne de incepator in geam , mi le-am luat ....insa vreau sa stiu ce amenda ma paste .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

din cate am citit pe alte forumuri poti purta semnul incepatorului fara sa risti amenda...dar nu stiu sigur giulia si alex-raoul (22.09.2002) "Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Nu e vb de ciuda....draga mea,nu toti putem fi chirurgi,nu toti putem fi piloti de avioane....din pacate prea multi care nu au treaba sunt soferi.Nu toti avem aceleasi inclinatii.Tu poate esti foarte gospodina si faci chestii pe care eu in veci nu voi putea sa le fac.Unele fac minuni din margele,eu nu stiu sa tin un ac.De aia nu suntem toti la fel.Asculta la baba..pleaca singura,inveti singura...metoda asezata e mai sigura decat stilul sportiv de condus....nu te bazezi nu pleci.Si da,3-4 secunde pot face diferenta intre viata si moarte sa stii.La volan gresesti odata.Atat.Madalina si Eva-Mariahttps://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....
align="right" id="quote2">hai, mai, eumada, cum poti fi atat de malitioasa, ca sa nu zic rautacioasa, tot mereu scoti in evidenta ce poti tu si altii nu, ce ai tu si altii nu; cum poti sa o descurajezi in asa hal ca ea nu e in stare... sigur ca e, ii trebuie doar increderea in ea, rabdare, si practice, mult practice, atentia distributiva se dezvolta pe masura ce capata incredere in ea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miriama
Citat:
citat din mesajul lui eumada
Nu e vb de ciuda....draga mea,nu toti putem fi chirurgi,nu toti putem fi piloti de avioane....din pacate prea multi care nu au treaba sunt soferi.Nu toti avem aceleasi inclinatii.Tu poate esti foarte gospodina si faci chestii pe care eu in veci nu voi putea sa le fac.Unele fac minuni din margele,eu nu stiu sa tin un ac.De aia nu suntem toti la fel.Asculta la baba..pleaca singura,inveti singura...metoda asezata e mai sigura decat stilul sportiv de condus....nu te bazezi nu pleci.Si da,3-4 secunde pot face diferenta intre viata si moarte sa stii.La volan gresesti odata.Atat.Madalina si Eva-Mariahttps://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....
align="right" id="quote2">hai, mai, eumada, cum poti fi atat de malitioasa, ca sa nu zic rautacioasa, tot mereu scoti in evidenta ce poti tu si altii nu, ce ai tu si altii nu; cum poti sa o descurajezi in asa hal ca ea nu e in stare... sigur ca e, ii trebuie doar increderea in ea, rabdare, si practice, mult practice, atentia distributiva se dezvolta pe masura ce capata incredere in ea
align="right" id="quote2">mda, si eu am observat malitiozitate si superioritate in mesajul lui eumada...ce sa-ti spun, parca pt a conduce trebuie sa ai nevoie de cine stie ce calitati...nu, este nevoie sa stii regulile de circulatie, de curaj, de atentie si de exercitiu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu nu ai nevoie de calitati...o secunda de panica sau de neatentie ca de, e greu sa urmaresti toate retrovizoarele si nu e mare lucru,si pac..ori ai lovit pe careva ori intri in careva.Ori mai rau

 

Madalina si Eva-Maria

https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

 

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sper ca toata lumea e constienta de faptul ca nu e de gluma cu masina si insuficienta experienta poate provoca accidente,chiar si intr-o fractiune de secunda.

 

Madalina si Eva-Maria

https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

 

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Si sper ca toata lumea e constienta de faptul ca nu e de gluma cu masina si insuficienta experienta poate provoca accidente,chiar si intr-o fractiune de secunda.Madalina si Eva-Mariahttps://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....
align="right" id="quote2">pai tocmai ca aici fetele sunt constiente de toate pericolele,de aici si frica..Insa mai bine sa conduci cu frica,prudent,decat sa te crezi zmeul soselelor,caci vedem zilnic la tv ce se intampla cu acesti zmei,nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Si sper ca toata lumea e constienta de faptul ca nu e de gluma cu masina si insuficienta experienta poate provoca accidente,chiar si intr-o fractiune de secunda.Madalina si Eva-Mariahttps://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....
align="right" id="quote2">stai linistita, nu cred ca se urca cineva inconstient la volan, iar atentia distributiva, cum am mai spus, se dezvolta, asa ca, dupa ce i-ai dat cele cateva sfaturi tehnice si practce nu mai e cazul sa faci pe superioara...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua

 

Oooo , ce ma bucur ca v-am gasit ! [:)]...deci mai sunt si altele ca mine [:D], ma simtem singura si neinteleasa [q].

Eu am facut scoala de soferi anul trecut,am dat sala pe 15 mai (am trecut testul cu 25 de puncte )si traseul o saptamana mai tarziu pe care l-am picat [q].Bun am zis ca nu-i nimic , mi-am facut curaj si am mai facut ore (desi fie vorba intre noi mie mi se par foarte putine ore de condus,eu nu am mai condus niciodata pana sa fac scoala ),am trecut cu vederea ca am nimerit si un instructor care ma stresa ingrozitor [q].Am mers din nou la sala , 25 de puncte din nou si .........nu am mai dat traseul nici in ziua de azi [q][bang].

O sa ma intrebati "de ce ?" :

1.pentru ca mi-a fost frica [q]

2.pentru ca am avut unele divergente cu instructorul cand faceam parcari si am hotarat sa ma dau jos din masina si sa plec.

Acum sunt hotarata sa fac scoala din nou ....doar ca astept sa mai prind un pic de curaj [:D][:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...