Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (31)


Recommended Posts

Camelia, erau in carr4 seturi complete. Vazut ceva si prin Kauf. Tot timpul au seturi doar de accesorii, daca gasesti rochita separat. Anuca mea se costumeaza la greu, la fel fac si prietenele ei. Deocamdata detinem costum de balerina, urmeaza cat de curand si Alba-ca-zapada/ printesa [:)]. Cu parchetul: nu trebuie neaparat turnata sapa, merge pus si peste placi din ceva-tare-cu-aspect-de-pluta (habar n-am cum se cheama, vreo 3 initiale [:p]). Recomand sa schimbati mesterii, probabil parchetul e ok [:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata, va multumesc mult pentru urari! La multi ani sanatosi si fericiti pentru Flavia, Mateea, Nichita si Serban! Lavi, cum mai e Nati cu bubitele? Roxi, sanatate multa lui Matei! Tu cum mai esti cu diabetul, iei insulina? Maria, super gasca voastra de copii - cred ca e f fain ca se au unii pe altii, mai rar in generatia copiilor nostri. Cred ca adauga multe stelute la satisfactia generala a copilariei :) Sanatate multa Anei! folosesti betisoare de urechi pt ea dupa baie? cica n-ar fi bune deloc. Anda, stiu ca n-o sa ma crezi, dar Craciunul fara frig nu e acelasi lucru :) Meems, bafta multa cu vremea la petrecere! 15 fetite, oau, ce-o sa fie acolo :) Baieti n-a invitat? Maya numai cu baieti se joaca si dac-ar fi sa invite, cred ca raportul baieti/fete ar fi de 5 la 1 :) Cami, Cora, felicitari pentru mutat. Cami, imi pare rau de parchetul de proasta calitate - macar asta cu clic nu e greu de scos si pentru a indrepta podeaua exista si placi de rumegus (oarecum moale) - izoleaza si termic si fonic f bine si sunt eco :) Avem noi si suntem f incantati de ele - dar pe deasupra am pus parchet de pluta, care e o minune :) cora, am zambit cu ceaiul care face bine la ficat. exista o poezie draguta pt copii cu face bine la rinichi, la ficat, etc, o stii? rade maya de se prapadeste :) Ina, reparare rapida! Cum adica ai ramas intepenita, ai facut o miscare brusca, sau de ce s-a intamplat asta? Mult succes cu casa - vreti sa schimbati zona sau de ce cautati? Stiu ca erai multumita de zona unde stateai. Cu bb2, a fost cam asa: maya si cu taica-su ma bateau la cap de 2-3 ani cu asta, maya a crescut si e mult mai usor cu ea, plus ca mi-am dat seama ca anii grei de inceput sunt, totusi, limitati, m-a apucat si dorul de bb (aici responsabilul moral nr 1 e lavi, care de 2 ani numai despre asta vorbeste :))) Apoi, si noi ne-am luat in martie anul trecut casa (mare, am inchiriat o parte acum, dar inainte sa inchiriez mi se parea trist ca mai incolo sa nu am decat un singur copil. La argumentul asta soacra-mea (si ea mirata de veste) a zis: A, pai daca asta va e criteriul, mult succes, ca in casa voastra incap 6 copii :))) Nu incap chiar 6, dar sa zicem ca i-am putea inghesui :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, cum mai sunteti? Cum se simte Matei? Ina, chiar asa, ce-i cu mana ta? Mama mea are poli-artrita si e cumplit, sper sa nu fie cazul la tine... Lavi, cum e bebelina? Mortala Nati cu vorbele ei de duh [:D] Ma bucur ca ti-a priit plimbarea si intalnirile din weekend! Cami, ca bine zice Lavi: acum e momentul sa arunci/dai/sortezi ce nu-ti mai trebuie si ce vrei neaparat sa tii. Bafta multa la despachetat! Anda, poze de la ziua poetului nu vedem? Noki!!! [:)] [pup] Miha, sa stii ca Rianna a fost foarte hotarata: "no boys at my party!" Am incercat s-o conving, mai ales ca are ceva verisori de gradul II pe care as fi vrut sa-i invit... dar nu a vrut, si pace! Singurii baieti care-o vor sarbatori sunt gemenii prietenei mele cele mai bune, o scot vineri seara la film si praji [olala] Eu am terminat cu cadourile: de ziua ei primeste o poseta si un colier de perle (false), iar de MC o rochita de la noi, si un aparat de fotografiat de la Mos (ceva mai ieftin si mai simplu, dar adora sa faca poze!) Noi avem astazi petrecerea de Sarbatori in firma, zi de lucru de 2 ore si apoi distractie! [pk] Meems & Rianna (16 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru ca va ganditi la noi [pup] Matei, nu mai face febra, a inceput timid sa manance, cu greu sa guste ceva.Nasul este mai bine , in schimb a inceput cu o tuse de mama focului, maine merge la medic ca nu-i a buna desi facem aerosoli si luam si siroop de tuse. Miha ma bucur mult sa te "revad" . Maya ce isi doreste de la mos daca prefera compania baietilor? Eu nu sunt pe insulina, insa nici regim nu am mai tinut din cauza stresului maxim de la serviciu si a altor motive.Glicemia e in aer , trebuie sa iau masuri. saptamana viitoare am programare la dr.Multumesc ca te-ai gandit la noi [flo] ina sanatate multa [pup] meemsy ce interesant cadou [olala]. A mea daca ar prmii asa ceva intr-o ora maxim il strica [alcool] cami si copila mea vrea papusi din alea scumpe, i-am explicat ca trebuie sa se reorienteze ca mosul nu are asa multi bani [:-@], oricum mi se pare bataie de joc sa dai 250 de lei pe o papusa care ajunge uitata dupa 2-3 zile [bang] maria [pk] MI-a palcut cum ai scris carrefour [:D] lavi ce antibiotic ? Cum a fost la medic? Roxana mami de Alexia si Matei. - Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia era setul acesta: http://www.shopspider.ro/cutie-lego-deluxe-l5508--pret--prod419132--cat1058--dis108.html L-am luat de pe site-ul indicat in link, dar vad ca s-a terminat. A meritat toti banii. De MC Ilinca va primi kituri de modelat de la dacomag cu spuma modelatoare si plastilina usoara si mai vedem noi. A, si bineinteles, carti, nu lipsesc niciodata, sunt "jucariile" ei preferate. Ea oricum isi doreste costum de fluture, sa vad ce pot sa rezolv cu mosul, mai ales ca nu-l voi baga la cheltuieli extra f.mari. Pantofi cu toc nu as lua fetitelor asa mici, mi-ar fi frica sa nu se accidenteze. Ma rog, nici eu nu port toc, n-am decat o pereche de pantofi de acest gen, asa ca nu prea pricep sportul acesta. Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)
pesimistul este un optimist bine informat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daa, nu mai aducem papusi in casa, ca avem aproape toate printesele Disney, daca va zic, ca nu s-a mai jucat cu ele de asta vara, poate nu ma credeti (sau hai sa zic isi mai aduce aminte de ele maxim o data pe luna). Bani degeaba! In schimb, plusurile sunt la mare pret, doarme cu ele, le ia oriunde se duce, nu le-ar da sub nicio forma. Voi ati scos Minimax din grila de programe, dar pe celelalte programe nu sunt reclame? Cred ca numai Boomerang a scapat neintoxicat. Noi i-am zis Ilincai ca mosul ia cadourile cu banii nostri, si nu avem prea multi. Ca pusese ochii ba pe catelul boby de 250 lei, ba pe poneiul care chitaie, ha! sa nu aud, mi se par jucarii plictisitoare, care nu-si merita banii. Pusesem ochii acum o luna pe chestia asta: http://www.amazon.com/Flitter-Fairies-Mara-Fire-Fairy/dp/B003MC5AGW/ref=sr_1_fkmr0_1?s=toys-and-games&ie=UTF8&qid=1323891360&sr=1-1-fkmr0 Dar am citit review-urile si m-am dezumflat si aici e numai vrajeala, zana e o jucarie destul de slabuta, mai mult amagesc bietii copilasi. Pe de alta parte, anul viitor voi comanda pe Amazom, am vazut chestii grozave la preturi mici, dar anul acesta m-am trezit tarziu, ar fi venit dupa anul nou. Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)
pesimistul este un optimist bine informat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor din ultima vreme! Sa fie sanatosi si veseli! [pup] Lavi, ce-ai facut la eco? Banuiesc ca acum tzopai de zor. Miha, ce fain ca ia mai povestit de voi. [pup] Ina, succes cu casoiul![pk] Cami, wooow, sa va fie de bine mutarea si nervi de otel la despachetat! Chiar, Anda...poze de la ziua poetului??? Sa vad si io tortul si ce facea fii-mea pe-acolo.[:I][tot din categoria "nu am timp nici sa respir", la ziua poetului am trimis copilul pachet, nu am apucat sa ajung - premiera negativa de 6 ani incoace [bang] --- Cadouri de MC: - domnisoara mea modesta a avut doar 2 pretentii: o Barbie balerina si o papusa-bebelus de-aia din reclama, chu-chu, de merge singura. Scumpa rau atsa din urma.[q] - Barbie i-am luat, i-am mai luat si-un set de ceainic + canute de portelan, pe care trebuie sa si le picteze si apoi sa se joace cu ele cu papusile - in schimb, i-am distras atentia de la bebelacul chu-chu si i-am zis ca MC vine cu o mare surpriza - mama mea s-a decis sa-i cumpere bicicleta. Pentru ea asta va fi bucuria suprema, ca de cand isi dorest e o bicicleta de-aia mare, de domnisoara, fara roti ajutatoare, fara nimic. Asa ca cred ca va fi tare incantata. Evident ca nu stie decat ca e o maaare surpiza. [:D] Noi am cam terminat activitatile extra-gradinitesti pana in ianuarie. Teatrul s-a terminat azi si inotul trebuia maine, dar cum maine avem serbarea de sfarsit de an, iar trage chiulul.[alcool] La mine la serviciu e cea mai horror perioada din an, nu stiu, zau, cum reusesc maine sa ajung la serbarea ei de la ora 16.30!!![bang] Cam atata despre noi.[:-@] Poze cu noi [colegi][url="https://picasaweb.google.com/noki.lara3"]1[/url] si [url="http://picasaweb.google.com/andra.ghibutiu"] 2 [/url]
There are no shortcuts to happiness!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]La multi ani Miruna!!! Sa ai o copilarie minunata, sa fii sanatoasa si mult iubita de toata lumea! Am fost aseara la doctor. Bebe e OK, crescut la fix pt varsta lui, am vazut inima cu 4 camere, pana si limbuta cum inghitea, buza de sus ca e intreaga, maini, picioare, degetele, oscioare. Am si o problema - o brida amniotica, a avut vreuna dintre voi asa ceva? Intr-o parte a sacului amniotic e o stramtare, ca un fel de saculet. Deschiderea e destul de larga, zice dr ca probleme pot aparea daca isi baga bebe vreun membru acolo si nu si-l mai poate scoate, caz in care nu i se mai dezvolta membrul respectiv. Cam nasol ce am gasit pe net. Dar in practica el zice ca a avut foarte multe cazuri cu bride si niciunul cu bebe prins in ea, e buna treaba si ca am doctor cu mare experienta si statistica pe pacientele lui ma linisteste intrucatva. Bineinteles pot avea ghinion sa fiu chiar eu un caz nasol dar mai bine sa speram ca nu. Pare tot fetita. Astept totusi eco morfo de la 22 de saptamani ininte sa ma apuc sa cumpar lucrusoare. Altfel col OK, lung, placenta nu e previa, daca n-ar fi brida ar fi totul perfect. Miha [pup] lasa ca si tu m-ai ajutat cu decizia la bb3 ca m-ai suportat cei 2 ani sa vorbesc numai despre el. [asia] Feli eu tocurile cred ca nu-s bune la copii pentru ca le deformeaza coloana vertebrala, lasand la o parte impiedicatul. Roxi sanatate lui Matei! [pup] Ai grija cu diabetul, mergi la medic, poate ai nevoie de medicamente (antidiabetice orale), nu e de gluma, in timp pot aparea complicatii si atunci e prea tarziu sa mai faci ceva! Am vazut mai multi diabetici cu membre amputate in spital, ia-o in serios! Nu mai zic de complicatii la ochi, inima si rinichi. Eu augmentin am luat, ma simt mai bine dar nasul e in continuare curgator. Asta este, sper sa-mi treaca pan ala urma. Silvia a reluat inotul dupa lunga raceala, macar ea sa profite de sedintele pe care le mai aveam platite. Nati rateaza serbarea de maine. Saptamana viitoare Virgil intra pe proiect nou si probabil nu va mai putea sta acasa, posibil sa-mi iau eu concediu medical sau sa o duicem pe Nati in week-end la bunici. Ea e intr-o forma foarte buna, dar dureaza pana ii trec bubitele. Lavi [gravi]18+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va povestesc despre pantofii cu toc [:D]: Anuca are unii, niste porcarele din plastic. Aluneca ingrozitor, pe parchet sunt dezastru, pe covoare mai merge... Concluzia ei dupa ce si i-a pus in picioare: "imi trebuie printz" [pk] [:-)))] Asa ca s-a plimbat la bratul lui Cristi pana s-au plictisit amandoi de sportul asta. I-a ajutat la invatat mersul pe role, zic eu [:p].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...