Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (31)


Recommended Posts

Camelia uite aici: http://www.medicinafetala.ro/mfc/consultatii-ecografie-fetala/screeningul-de-prim-trimestru/ Informatii despre dublul test, translucenta nucala etc. Soanso multumesc, nu-i nevoie sa intrebi, am 2 ginecologi in care am foarte multa incredere, unul a vazut ceva, altul nu, ambii mi-au spus ca nu sunt probleme asa ca cel mai bun lucru pe care cred ca e cazul sa-l fac e sa-mi vad linistita de viata mea si sa ma bucur de sarcina.[9cer] Tare faza cu cerceii mosului! [pk] Azi era si serbarea Nataliei la care din pacate nu a putut participa, dar nu a uitat de cadou [alcool], va trebui sa trecem luni-marti pe la gradi sa-l luam. De luni in principiu intru in concediu medical [q] pentru ca Virgil nu mai poate lucra de acasa, intra pe un proiect nou. Macar am redus paguba financiara la jumatate. Azi am simtit si eu de mai multe ori bebita miscand si clar a fost ea. O data la ecografie in timp ce asteptam si de 2 ori la servici, de fiecare data stateam aplecata putin in fata cand am simtit pe cineva cotrobaind in josul burtii mele [biz] si [il]. De data asta am placenta anterioara si nu se prea simt miscarile cu mana din exterior in schimb se va simti mai bine din interior. Un week-end frumos va doresc! Lavi [gravi] 19 fix, mamica fericita [9cer]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[bum][batetoba][cheers][cor] La multi ani printeselor Miruna si Rianna de Mada si Mima, sa va traiasca sanatoase, fericite si lipsite de griji! [pup] Lavi
Citat:
Ina reparare rapida cu mana, nasoala treaba! De la ce e durerea?
Mihaela_80
Citat:
Cum adica ai ramas intepenita, ai facut o miscare brusca, sau de ce s-a intamplat asta
Mima
Citat:
Ina, chiar asa, ce-i cu mana ta?
Dragelor, mi s-a spus ca am o artrita avansata ( dr. din Romania mi-au spus ca a evoluat ca la un batrin de 80 de ani ). mana stinga mi-a intepenit rau de cind s-a lasat frigul - insa nu este o cauza, neapart, ca de ex. zilele astea a fost vreme buna la noi - nu am mai fost in stare nici sa ma imbrac. am zile mai bune ( in care pot sa tin un pahar in mana ) si zile mai proaste ( cind nici macar nu ma pot incheia la nasturi). am zile in care imi vine sa urlu de durere. Mima, s-ar putea sa am o poliartrita reumatoida, am toate simptomele ( in special oboseala, ma simt istovita si epuizata tot timpul, este cumplit ) insa un alt simptom ar fi pierderea in greutate si lipsa poftei de mancare, pai, eu as manca la carbs non-stop, si de pierdut kg. nici vorba, doar daca fac foamea. Mi-am adus pungi de medicamente din tara insa dr. mi-au spus clar ca le voi putea folosi un an, maxim doi, apoi nu-si vor mai face efectul si va trebui sa recurg la altceva. eu nu vreau sa-mi obosesc ficatul si incerc alte tratamente, deocamdata acupunctura m-a ajutat sa-mi pot folosi mainile si imbalsamarile alea cu ierburi m-au ajutat si ele. Voi vedea pe viitor ce voi face, vad ca de la an la an treaba se agraveza ptr mine. eram "bucuroasa" ca doar mana stinga mi-este afectata, dar am inceput sa am probleme si cu dreapta . Mima, doua ore la lucru si apoi party?! ce frumos, inseamna ca ai un patron de treaba. Corapina si Cami, spor la impachetat-mutat-despachetat. [pk] Cami [flo], numai bine sorei tale si sper din tot sufletul ca este o alarma falsa, eu am trecut prin asa ceva si a fost cumplit pina am aflat ca asta era, pina la urma. Lavi, Maria, Noki - multumesc, sper sa iau hotarirea cea mai buna cu casa, ca sa ma linistesc si eu si sa nu-mi mai stresez barbatul [alcool]. Mihaela_80
Citat:
Mult succes cu casa - vreti sa schimbati zona sau de ce cautati? Stiu ca erai multumita de zona unde stateai.
Miha, vreau sa schimb casa fiindca nu o folosim la maxima capacitate dar nu si zona, sint mai mult decit multumita de zona unde stam, avem totul la dispozitie ; gradi, scoli, licee, facultati, centrul orasului, avem vecini buni, este o zona safe, nu am ce sa comentez din acest punct de vedere. de un an de zile caut si nu am gasit nimic pe placul meu. credeam ca este mult mai simplu sa ma mut intr-o alta casa decit sa ne apucam de darimat peretii. acum apreciez mai mult casa in care stam, comparind cu ce-am vazut in alte case prin care am fost. Sint gata sa ma apuc de renovari anul viitor, ma trage ata tot aici , sincer. am vazut case frumoase si aratoase, dar nu erau in zona noastra si nu m-a atras niciuna. in casa noastra, de cind am intrat prima data am simtit ca sint "acasa" ( si era intr-o stare jalnica cind am cumparat-o noi, am bagat bani in ea ca sa fie confortabila ptr noi, insa intre timp ne-am inmultit si trebuie sa luam totul de la capat ). Sarcina usoara in continuare; tu ce-ti doresti sa ai? [flo] Lavi
Citat:
Am fost aseara la doctor. Bebe e OK, crescut la fix pt varsta lui, am vazut inima cu 4 camere, pana si limbuta cum inghitea, buza de sus ca e intreaga, maini, picioare, degetele, oscioare.
ura! iti tin pumnii sa fie alarma falsa cu brida. [flo]
Citat:
Zice Nati ieri catre Virgil: "Tati, cand eram mai mica mi se parea ca esti mai puternic"
deci acum Nati i-a luat locul Silviutei la perle. [:D] N-am sa uit raspunsul lui Virgil, cind l-ai anuntat de a treia sarcina " nu sint chiar atit de disperat! " , rad mereu cind imi aduc aminte de replica lui. Roxi, sanatate multa! [flo] Va pup si un sfarsit de saptamina bun! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meemsy La multi ani feiriciti, Riannei!!! Sa fie sanatoasa, mult noroc si o copilarie frumoasa [pk] ina [pup] sanatate multa de tot , iarta-ma ca nu am apucat sa iti raspund la mesaj, nu am fost intr-o dispozitie buna in ultimul timp, o sa revin curand.[pup] lavi [pup] Roxana mami de Alexia si Matei. - Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani,Rianna si Stefan! [flo][pup] Sa cresteti mari si sa aveti parte numai de bucurii si impliniri. Ina pt artrita e f bun un tratament cu capsule de GHIARA DEAVOLULUI si OMEGA 3-6-9 timp de cel putin 3 luni.Poate iti trimite cineva din tara. Eu am urmat tratamentul asta cand am facut o artrita reactiva- acum 2 ani ... si acum m-am vindecat complet.Am stat la pat 3 luni de zile, nu puteam sa ma misc aproape deloc. Bine ... eu am facut si tratament cu antibiotice in acelasi timp pt o infectie puternica din organism. Doctorii nu-mi prea dadeau sanse de vindecare... dar iata ca minunea s-a produs. Sanatate multa.[pup] Cami , numai bine surorii tale si tinem pumnii pt o nepotica sanatoasa. [flo] Gabriela si [zana][url="http://lbyf.lilypie.com/HmYHp3.png"]Mateea Ioana [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89808"] Povestea unui inceput de viata... [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Stefan! Sa fii sanatos si sa ai o viata frumoasa plina de bucurii! [s][s][s] Fetelor, hai sa va povestesc, ca am vorbit cu sora-mea si s-a mai linistit ... deci cand a facut eco la 12-13 saptamani cand se masoara translucenta nucala a fost 1.6 mm. Ei , acum la 22 de saptamani, la eco morfologica, dr s-a apucat sa ia iar la masurat translucenta nucala - acum 5.6 mm (considerand ca Vali, cumnatelul, este inaltut bine - 1.87), masurand si tibia - micuta, a presupus ea riscul e destul de mare, asa ca i-a recomandat o a 2-a parere. Tot vineri a fost la dr. Pop la Floreasca si dumnealui a zis sa stea linistita, ca nu sunt probleme. Azi merge la Herghelegiu si sper sa ii spuna si el acelasi lucru, ca sa se linisteasca. [mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006) [url="http://lb5f.lilypie.com/xGThp2.png"]Cresc si iar cresc ... ![/url]
“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)
[url="http://pixysstyle.blogspot.com/"] Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ... [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136018"] Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...