Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bucurii de sept-oct 2006 (8) Asteptand Mosii!


Recommended Posts

Buna ziua [flo]

 

Hop si noi, dupa o pauza de o saptamana ... Saptamana trecuta am avut 3 zile de concediu, pentru odihna ... dar din pacate nu am reusit sa ma odihnesc prea mult. Am fost la bunici, asa ca drumul pana in Alba ne-a cam pus la incercare, dar una peste alta a trecut.

 

Ce suprize placute am avut cand am intrat sa vad ce mai faceti ... avem vesti de la Itzy si Ana-Maria, de la Pufymic [olala] [olala]

 

Vad ca deja ati trecut de evaluari ... noi suntem programate maine dupa masa la ora 16:45.

Crisnemes ati facut evaluare pentru clasa I? Am cam inghitit in sec cand am citit ce fel de test a primit Victor ... oricum felicitari [flo] [pup] s-a descurcat de minune.

 

Legat de dintisori ... Itzy eu am descoperit cu surprindere in ianuarie cand s-a terminat vacanta de iarna, nu numai ca i se misca incisivul de jos, dar a si iesit cel permanent in spatele celui de lapte. La fel am patit si cu cel de-al doilea, pe care l-am scos saptamana trecuta. Mai mult, cand am fost la evenimentul organizat de desprecopii - vizita la Dentestet 4Kids, am descoperit ca avem si mici carii la maselutele care se schimba intre 10-12 ani, desi noi nu ne omoram cu dulciurile ... asa ca avem si 2 plombe [:)]

 

In rest ... toate bune si frumoase ... am amri emotii cu inscrierea asta la scoala ... dar trec ele

 

Va pupam si incercam sa mai intram sa va mai povestim despre noi [pup]

 

 

Anca, id="red"> mamica de [zana] Ioana Alexandraid="red"> (26.10.2006) si [gravi] 28+

 

Un copil iti ia tot ce ai avut si iti da, in schimb, tot ce n-ai avut vreodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Helloooooo! [hia] Mi-a fost dor de voi!

Am revenit ieri din Ro cu printesele. Johanna id="orange">noastra (eu asa o voi striga) e tare papacioasa, ar sta aproape non-stop la san, e cumintica (incomparabil fata de cum a fost Mariaid="orange">) dar ne luptam cu niste colici puternice. Mariuca id="orange">nu-si declara gelozia pe fata dar face niste gesturi din care iti poti da seama cum se simte. Totusi ea e mana mea dreapta, ma ajuta mereu, sunt tare mandra de ea.[olala]

Johanna id="orange">papa numai de la san si sunt foarte fericita ca de data asta am reusit ceea ce nu am reusit prima data. A luat fix 1 kg de la iesirea din spital si pana acum.

In ceea ce ma priveste tin un regim destul de drastic ca sa ameliorez pe cat posibil colicile fetei si, cu speranta ca voi slabi...[ups]

Acum ne pregatim de botez care va fi in aprilie si pentru care vom reveni in Bucuresti in aprilie...

Le multumim tuturor celor care s-au gandit la noi, ne-au sunat sau ne-au scris, va pupam

 

[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006)id="orange"> si [gravi] 40+ cu [fetita] Ioana Teodoraid="orange">id="size1">

Din ce in ce mai mareid="green">id="size1">

Perlute de domnisoaraid="orange">id="size1">

 

Bobuletul

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Itzy, ma bucur enorm sa te citesc, m-am gandit deseori la voi![pup]

Sa stii ca din octombrie si pana acum Maria id="orange">a pierdut cei doi dintisori din fata, de jos si au aparut cei definitivi care acum sunt la fel de mari ca ceilalti dintisori, deci sunt crescuti complet. Nu-ti face griji, e OK.[pup]

 

[shopi]Mamicile bulgarasilor de ianuarie-februarie 2012id="navy">id="size3">id="Century Gothic">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ei, v-ATI MAI ANIMAT! pufyid="red">, ma bucur ca ne dai vesti despre voi, ma bucur ca esti bine! cand te intorci in tara?

 

felicitari tuturor promovatilor la test! sunt copii care merg direct in clasa 1?

 

itzy,id="red"> v-a cazut dintele? daria si-a scos singura al treilea dintisor duminica. si pentru ca nu am apucat sa-i iau cadou de la zana maseluta, i-am pus sub perna niste ineluse pe care le primise de craciun dar le ascunsesem eu ca le purta pe toate odata si le pierdea. am crezut ca a uitat de ele si i le-am pus ca fiind de la zana... can d le-a gasit, imediat a zis: uite inelele de la mos craciun! ce bine ca mi le-a gasit zana maseluta! :))) dar tot astept bagheta magica de la ea [pk]acum 2 seri vorbeam la telefon cu o colega actrita despre probl de serviciu. can a auzit daria cu cine vorbesc (tisha o cheama pe colega) tot insista sa i-o dau la telefon sa vorbeasca si ea cu tisha. in final i-am dat-o. ce credeti ca-i spune daria?

"alo, zana maseluta, multumesc ca mi-ai gasit inelusele, dar adu-mi si bagheta magica!!!!"

sa va explic: tisha a jucat in piesa de teatru rolul zanei maselute!!!! [pk][pk] a fost super tare faza, cu toate ca stia ca este tisha, daria totusi stie ca tisha este si zana... :))

 

duminica avem atelier de facut felicitari, merg cu amandoi sa-mi faca felicitari de ziua mamei. iar duminica urmatoare avem super petrecere intr-un lub (nu spun ca sa nu zica cineva ca-i reclama) si mamicile se imbraca si ele in printese [:D] iuhuuuu, abia astept, sa vezi ce vrajiti vor fi ai mei copii. daria abia asteapta sa-si imbrace rochia de printesa iar victor cand m-o vedea si pe mine imbracata in printesa o sa fie super incantat. [olala]

 

vicor remarca in ultimul timp cum sunt fardata, daca sunt imbracata bine, daca am slabit sau m-am ingrasat.... ma ia la rost daca sunt in acea parte a lunii: mami, iar ai facut burta mare!!!! [pk] dar imi spune si de multe ori : mami, ce frumoasa esti! [olala] voua va spun astfel de lucruri copiii vostri? banuiesc ca este mai mult o legatura intre baietei si mamici... daria imi spune si ea cand ma machiez mai deosebit sau ma aranjez, dar victor e indragostit de-a dreptul! [olala]

 

puuuuup!!!!!!

 

Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)

 

 

Un licurici m-a invatat sa traiesc frumosid="black">id="size1">[ruga]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...