Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bucurii de sept-oct 2006 (8) Asteptand Mosii!


Recommended Posts

Buna seara si La multi ani ! Sa aveti parte de sanatate, noroc si fericire in anul acesta. Lexi, fa ce-ti spune inima si cum te simti tu confortabil. Mult succes, drum bun spre Ro.si nastere usoara. Daca ai nevoie de ceva, da-mi un semn. [pup] Fug, la un alt party...se pare ca asa o s-o tin tot anul [pk]
Lilina & [bat] fulgerul Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, Lexi, ti-am scris si pe pm, dar nu sunt linistita cu raspunsul tau. Cum am mai spus: niciun medic nu si-ar da acordul sa faci chiar si 500 km cu masina in saptamana 37. Singura ai zis ca doctoritei din Ro ai omis"sa-i dai detaliul asta care ar fi facut-o, fara indoiala, sa iti zica sa sezi frumos la tine acasa si sa astepti sa nasti. Ce sa mai zic de saptamana 39 ??! De la vibratii risti sa nasti pe autostrada sau in vreo parcare, e foarte riscant. Daca nasti in Germania sau Austria, Ungaria s-ar putea sa ai probleme cu asigurarea, avand in vedere faptul ca ai plecat la drum cu buna stiinta si te-ai pus in pericol ... inchipuie-ti numai stresul pe sofer cand te vor apuca contractiile. In nicio tara normala din lume nu se mai permit calatoriile lungi incepand cu luna a saptea ... Gandesti prea emotional in momentul de fata, pot sa inteleg ca te deranjeaza unele chestii, dar nimeni acolo in familia ta nu te poate ajuta sa gandesti rational ? Esti in Germania, conditiile in spital sunt bune, nu trebuie sa fii prietena cu ei ca sa nasti. Oameni reci sau neciopliti poti gasi in orice sistem, nu poti sa-ti iei lumea in cap de foecare data. Stiu ca ei merg pe nasterea naturala mai mult, dar nu cred ca nu sunt profesionisti. Te rog mult sa te gandesti de o suta de ori inainte de a pleca si, daca o faci, informeaza, te rog, medicul ca sa vezi ce iti spune. Nastere usoara! [pup] Sib
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani! Sa aveti un an nou plin de sanatate, bucurii si noroc. Noi am petrecut foarte frumos in noaptea de revelion - am fost la un pub in centrul Clujului- am dansat toata noaptea si am fost alaturi de cei dragi, cumanti, verisori .... Copii au ramas acasa cu socri si sau simtit foarte bine, au fost la focul de artificii de la miezul noptii. Yoanna- ca de obicei - masajete tale sunt pline de umor. Te tuc vorba ta. Lexi - iti doresc nastere usoara si sper ca alegerea ta sa fie una buna. Eu te-as sfatui ca si CHUNY. Lilino - cum stai cu petrecerile? Cristina mamica lui Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani!!! Un an care sa va aduca tuturor tot ce va doriti! Am aparut si noi ... dupa o pauza destul de lunga [:D] Noi de sarbatori ne izolam la ai mei, in inima Ardealului, pentru relaxare si petrecerea sarbatorilor in "sanul familiei" cum se spune! Ne-am intors in Bucuresti de 3 zile (adultii si copilul la purtator [:D], ca cea mare a mai ramas in vacanta ... sa astepte zapada [:)] ... poate, poate o veni) Asadar... vom mai avea o fetita [:)] Pana acum toate bune, speram sa fie in continuare la fel [:)] Lexi sa dea Domnul sa iei cea mai buna hotarare pentru tine si bobulet! Un drum cu masina de 2000 de km ... e ceva ... mie mi-e greu unul de 400 de km, de la ai mei la Bucuresti ... Lilina la multi ani mamei tale, distractie placuta! Anca, mamica de [zana] Ioana Alexandra (26.10.2006) si [gravi] 20+ [url="http://picasaweb.google.com/ancuta2009"] Un copil iti ia tot ce ai avut si iti da, in schimb, tot ce n-ai avut vreodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor si un an nou numai cu bucurii, sanatate si noroc! noi am facut sarbatorile acasa la noi, cu prietenii. a fost foarte frumos, nu m-am stresat prea mult nici cu cadorile, nici cu mancarea. de revelion am comandat pizza si am facut gratar in curtea din spatele blocului (avem un gratar si un spatiu amenajat pt asta acolo). acum ma streseaza chestia cu pregatitoarea. stiu ca luna asta trebuie sa iau o decizie, unde sa o dau pe daria. si nu stiu ce sa fac. sincer, inclin s-o dau la scoala waldorf. am citit si bune si rele despre ea, dar, pentru mine, bunele sunt mai valoroase: nu pun note, au un sistem in care copilul si intelege ce invata, nu reproduce ce i se dicteaza, pun accent pe creativitatea copiilor, au acelasi profesor de la clasa 0 pana la clasa a 8-a. dar multi spun ca il tii pe copil intr-un glob de sticla si dupa aceea il arunci in lumea reala... in acelasi timp am auzit povesti despre scoala de stat ca ma cutremur: profesori care dicteaza plictisiti lectia si dupa au pretentia sa stie copilul tot, profesori care se razbuna pe copii pentru nerealizarile sau frustarile lor... totusi sper sa mai aman aceasta decizie un an si sa reusesc sa o duc la pregatitoare pe daria in gradi. voi ati mai auzit ceva despre asta? Ancuta, ma bucur ca fetita 2 este bine, o sa fie o fericire pentru surioara cea mare sa aiba grija de ea. Lexi, cred ca nici eu n-as avea curajul sa plec la drum in sapt 39. dar daca o faci, eu zic sa verifici inainte ca ai colul inchis, lungimea colului, chestii de-astea... eu sunt super suparata pe sistemul de sanatate romanesc, asa ca , subiectiv vorbind, daca as avea de ales intre a naste in romania si a naste in germania, as spune cu ochii inchisi germania. cred ca n-ai mai fost intr-o sala de nasteri in romania ca sa ai idee.... asta in cazul in care te gandesti sa nasti la stat. orice decizie iei, asteptam vesti despre o bebelina frumoasa si sanatoasa si o mamica fericita! daria a fost super incantata de cicciobello, eu si tudor ne-am chinuit o gramada s-o facem pe papusa sa nu mai planga si sa-i scada febra, n-am reusit. a luat-o daria pt 5 min si a calmat situatia.. [:D] Lil, cris, condoleante! tocmai a trecut un coleg pe la serviciu si ne-a spus ca pe 27 ian i-a murit sora de 36 ani in accident de masina. avea 3 copii, de 4, 7 si 11 ani... va dati seama.... va pup si sa avem parte doar de vesti bune anul asta! Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006) [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]
Un licurici m-a invatat sa traiesc frumos[ruga]
[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor. Am ajuns cu bine in tara pe 7.01, am fost deja si la control la doctorita mea si e totul in regula, acum asteptam doar evenimentul. Oricum sper sa nu se intample nimic pana pe 14, caci atunci avem un botez in familie si imi doresc foarte mult sa merg si eu. Va pup si pup si toate Bucuriile![pup] [mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [gravi] 38+ cu [fetita] Ioana Teodora [url="http://lbyf.lilypie.com/Z1Nqp2.png"]Din ce in ce mai mare[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134192"]Perlute de domnisoara[/url] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Lexi&year=2012&month=1&day=16&babycount=1"]Bobuletul[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor [:)] Lexi draga mea, ce curajoasa esti! sa vii sa nasti in Romania, sa faci atata drum in saptamana 39 ....[pup] Sarcina usoara in continuare si o nastere usoara! Roxana si pe mine ma framanta tare mult aceasta pregatitoare. In acest moment ne-am propus ca in aceasta luna sa ajungem la o concluzie: o inscriem la clasa pregatitoare la scoala sau nu ... si daca da, la o scoala pe langa casa sau la una cu renume ... Grea decizie ... In rest, suntem bine, maine plecam in Ardeal sa ne aducem odorul acasa ... [:)] Anca, mamica de [zana] Ioana Alexandra (26.10.2006) si [gravi] 21+ [url="http://picasaweb.google.com/ancuta2009"] Un copil iti ia tot ce ai avut si iti da, in schimb, tot ce n-ai avut vreodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...